Nāc līdzās! vasaras nometne jeb dzīve kā paradīzē

Nāc līdzās! vasaras nometne jeb dzīve kā paradīzē

Nāc līdzās! radošā rehabilitācijas nometne ir tikko beigusies, bet visi jau gaida nākamo, un tā katru gadu. Kāpēc? Jo šī nedēļa ir kaut kas ļoti īpašs jauniešu dzīvē, tā ir kā “laimes sala” jeb “nedēļa paradīzē”, kas uzlādē visam gadam. Tā ir laimīgā sala arī vecākiem, jo beidzot ikdienas mājas rūpes ir noņemtas no viņu pleciem.

Šī gada nometne atšķīrās ar ļoti intensīvu darba grafiku dažādām nodarbībām – gan pamatnodarbībām mūzikā – kora klasē, vokālajā klasē, skatuves dziedāšanā ar mikrofonu, gan dažādām fiziskām aktivitātēm – rīta vingrošana katru rīta, fizioterapeites nodarbības, joga pie jūras, kustību terapija, ikdienas regulārām peldēm nometnes baseinā. Jūrā gan šogad iemetās tik drosmīgākie, jo ūdens bija nedraudzīgi vēss. Paralēli šīm aktivitātēm visu nometnes laiku darbojās Radošā telpa, kurā bija iespējas apgūt dekupāžas tehniku, pērlīšu rotu darināšanu un uzrakstīt vēstules Labo vārdu pastam.

Jaunums bija ģitāras un ukuleles spēles apgūšanas klase, kas no nometnes dalībniekiem guva lielu atsaucību. Tagad mums fondam ir arī sava ukulele!

Jau nometnes pirmajā dienā visi dziedošie solisti tikās ar komponistu Rihardu Zaļupi, lai noskaidrotu vēlamās muzikālās detaļas, kas attiecas uz Nāc līdzās Ziemassvētkos! dziesmām, jo Rihards šogad ir mūsu koncerta muzikālais vadītājs.

Nometnes gaitā bija arī brīnišķīgas tikšanās ar biedrības “Teodors” fantastiskajiem suņiem. Tas bija tik mīļš brīdis, jo visi varēja droši izbaudīt pieskārienus dzīvniekam, kas īpaši svarīgi bija mūsu neredzīgajiem biedriem. Paldies mīļš un paijas no mums suņukiem! Meitenēm un mammām īpaši patika tikšanās ar skaistumkopšanas salona “AUCH” meistarēm, kas sniedza ļoti vērtīgu informāciju, noderīgu katrai meitenei un mammai. Īsta diskusija ar daudziem jautājumiem izvērtās sarunā ar skriešanas entuziastu Edgaru Zaķi, ar kuru daļa dalībnieku jau ir pazīstami no kopīgās piedalīšanās Rīgas maratonā.

Nometne nav iedomājama bez nometnes ballītes un radošā vakara. Uz ballīti ciemos bija atbraucis Nāc līdzās! draugs – dziedātājs Nikolajs Puzikovs. Jautrība sita augstu vilni!  Arī radošais vakars šogad bija uz jautrības viļņa, jo īpaši radoši dalībnieki izpaudās improvizācijas teātrī, ko ierosināja Mārtiņš Duks. Arī vairāki muzikālie priekšnesumi bija visai dzīvespriecīgi, īpaši Paleju un Fogeļu ģimeņu apvienotais muzikālais priekšnesums.

Noteikti jāatzīmē fakts, ka šī bija pirmā reize, kad nometnes aktivitātes bija uzticētas izveidot pašiem dalībniekiem. Tā Laima Mūrniece sagatavoja un vadīja erudīcijas spēli, bet Mārtiņš Duks prezentēja lekciju par pašizaugsmi.

Pateicoties saziedotajai naudai, mums bija iespēja 1 dienu veltīt arī ekskursijai, kurā braucām iepazīt Slīteri – vēlreiz pabijām Kolkasragā un iepazinām Slīteres nacionālo parku, kur tikāmies ar biologu Vilni Skuju. Uzzinājām daudz interesantu lietu, pat to, ka Latvija kādreiz bijusi uz ekvatora. Uzkāpjam Slīteres bākā, no kuras paveras tāls jūras skats. Bet mājupceļā pieturējām Rojā, lai apskatītu jaunuzcelto vasaras koncertzāli.

Sestdiena bija īpaši gaidīta – jo tajā bija tāda kā maza intriga. Bija zināms, ka būs konkurss “Salātu eksplozija”, bet visas detaļas bija noslēpumā līdz pat konkursa sākumam. Un tā tiešām bija eksplozija – tāda izdoma, tādi negaidīti pavērsieni, tāda aizrautība! Pilnīgi skaidrs, ka mums ir talanti arī kulinārijas jomā. Un kādam šī bija dzīvē pirmā reize, kad viņš kaut ko mēģināja gatavot pats savām rokām! Jo diemžēl ne skolā, ne mājā neredzīgam jaunietim nav bijusi iespēja mācīties šādas vienkāršas, praktiskas dzīvē vajadzīgas lietas.

Diena vēl ievērojama bija ar to, ka ciemos atbrauca Nora Micpapa no Latvijas Radio un sākām darbu pie Kārļa Skalbes pasaku ierakstīšanas. Arī tā daudziem bija pirmā pieredze teksta ierunāšanā. Un kur vēl iešana viršos! Vakarā radošā telpa pārtapa par vainadziņu pīšanas darbnīcu!

Nometnes noslēguma dienā uz koncertu atbrauca arī Rihards Zaļupe ar savu lielo marimbu! Sabrauca vecāki, māsas un brāļi, draugi. Uz koncertu atnāca arī nometnē dzīvojošie bērni. Pēc koncerta kā tradīcija – kopīgs atvadu kliņģeris pie korpusa. Paldies ziedi skolotājiem un brīvprātīgajiem, mammām un tētiem, kas arī palīdzēja kopīgajā lietā.

Vissirsnīgākais paldies mūsu skolotājiem – Rihardam Zaļupem, Lidijai Berskai, Gintai Rūsei, Valdai Dzenei, Elizabetei Laurai Porgantei, Rihardam Rudovičam, Uldim Reingoldam, Felicitai Gāgai, Laumai Belovai, Elizabetei Deičmanei, Lienei Ķincei.

Paldies brīvprātīgajiem palīgiem Diānai Ponaskovai, Gatim Valainim un Signei Gerinovicai!

Un vārdos neizsakāms paldies tiem labajiem cilvēkiem, kas saprata, cik mums svarīga šāda nometne un ziedoja tai naudu, jo diemžēl no LVM projekta, ko administrē Ziedot.lv,   jau otro gadu nesaņemam ne centa.

Sirdspaldies “Veselības aprūpes fondam” un tā vadītājai Agnesei Oskerko, SIA Ernst&Young Baltic, Limbažu aptiekai un Ilonai Rūķei, personīgi Gatim Kronbergam,  Baibai Palejai un citiem individuāliem ziedotājiem!

Paldies fotogrāfei Silvijai Danelsonei, kura ar mums kopā bija 3 dienas un fiksēja notikumus savā objektīvā. Varbūt taps kāds projekts…

Foto mirkļi no “laimes salas” – ŠEIT!

Nometnes vadītāja,

Sarma Freiberga