Klajā nācis latviešu tautas pasaku audiodisks

Klajā nācis latviešu tautas pasaku audiodisks

Fonda Nāc līdzās! jaunieši ar īpašām vajadzībām dāvina Latvijai 100.dzimšanas dienā latviešu tautas pasaku audiodisku. 7.novembrī 14.00 Latvijas Radio notika pasaku diska prezentācijas pasākums. Piedalījās gan pasaku ierunātāji, gan dāvanas saņēmēji. Visiem klātesošajiem bija iespēja Līvas Paegles un Maijas Fogeles sniegumā dzirdēt latviešu tautas skaisto šūpuļdziesmu Aijā žūžu. Dāvinājuma saņēmēji ir Latvijas neredzīgo bibliotēkas, LNB un tās lielākās filiāles un Bērnu klīniskās slimnīcas bibliotēka.

Latvijas Radio 2 un Fonda Nāc līdzās! sadarbībā tapis pasaku audio disks, kas veltīts bērniem ar īpašām vajadzībām. Šogad bērniem būs iespēja klausīties iemīļotas latviešu tautas pasakas fonda patroneses eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas, Latvijas Radio  2 ētera personību, tostarp, Baibas Palkavnieces, Sandras Glāzupas, Gunāra Jākobsona un citu balsīs. Savu pasaku ierunājuši arī LR2 direktors Armīns Ronis un Fonda Nāc līdzās! vadītāja Sarma Freiberga. Fonda jaunieši pasakās iejutušies visdažādākajās lomās – sākot no Sprīdīša, beidzot ar viltīgām lapsām. Kopskaitā pasaku ierunāšanā piedalījušies 39 cilvēki.

Šis ir jau trešais audiodisks, kas tiek dāvināts Latvijas neredzīgo bibliotēkām, Latvijas Nacionālajai bibliotēkai, Strazdumuižas internātvidusskolai neredzīgiem un vājredzīgiem bērniem, Bērnu klīniskās slimnīcas bibliotēkai un citiem.

„Mums ir liels prieks, ka jau trešo reizi varam iepriecināt neredzīgo cilvēku un īpaši bērnu sirdis, dāvājot iespēju klausīties Nāc Līdzās! un Latvijas Radio  radīto pasaku disku. Katrā latviešu tautas pasakā slēpjas kāda gudrība, tās mums māca dzīves patiesības, tādēļ domāju, ka tās vērts lasīt un klausīties visos vecuma posmos. Vēlos teikt lielu paldies ikvienam, kurš atsaucās un veltīja savu laiku, lai radītu šo pasaku krājumu,” saka Fonda Nāc līdzās! vadītāja Sarma Freiberga.

„Ar katru gadu mūsu pulciņš audzis. Pirmajā gadā pasakas ierunāja LR2 ētera cilvēki, LR2 direktors Armins Ronis un Nāc līdzās vadītāja Sarma Freiberga, bet muzikālos akcentus iespēlēja talantīgās Nāc līdzās! meitenes Maija Fogele un Līva Paula Paleja. Nākamajā gadā pasaku ierunāšanā jau iesaistījās daudzi Nāc līdzās bērni un jaunieši, bet šogad mūsu pulkam vēl pievienojās LR2 darbinieku bērni un Fonda Nāc līdzās! patronese Vaira Vīķe-Freiberga,” stāsta projekta koordinētāja Latvijas Radio Nora Micpapa.

Arī par trešā diska vizuālo noformējumu gādājusi  māksliniece Vivianna Maria Stanislavska. Bet par diska muzikālo noformējumu parūpējušās fonda Nāc līdzās! dalībnieces Līva Paula Paleja un Maija Fogele. Viņas ierakstījušas dažādus muzikālos efektus flautas un saksofona spēles izpildījumā.

Ceram arī uz turpmāko sadarbību ar Latvijas radio pasaku atskaņošanā!

Bildes no CD prezentācijas var aplūkot – ŠEIT!