Fotogrāfiju izstāde "Es ieraudzīju..."

Fotogrāfiju izstāde “Es ieraudzīju…”

Fonda Nāc līdzās! 3.fotoizstādē “Es ieraudzīju…” skatāmas gan ilggadējo fonda dalībnieku – jauniešu ar īpašām vajadzībām fotogrāfijas, gan jaunpienācēju – Rīgas 5.speciālās internātpamatskolas audzēkņu darbi. Fotogrāfijās varam ieraudzīt visdažādākos mirkļus, kuri “ieskrējuši acīs”. Katrs no tiem nes līdzi kādu noteikta brīža īpašo sajūtu, asociācijas.  Svešiniekam sakrautie malkas klucīši būs vien koku grēda, taču Kristiānai tajā slēpjas tik daudz emociju, jo tā ir viņas vecmāmiņas liepa. Kādam Roberta priedīte neko neizteiks, bet tikai viņš un Anna zina, kā priedīte atceļojusi no Zemgales Nāc līdzās! meža stādīšanas talkas, ka Roberts šo priedīti pats stādījis, un tās ir viņa Mājas. Mēs varam tikai minēt, kāpēc Dāvis tulpes nosaucis par apburtajiem ziediem… Aiz katras no šīm fotogrāfijām ir kāds stāsts, un varbūt, tas var arī vērotājam neatklāties līdzīgi autoram, bet stāstīt ko citu. Arī tas būs stāsts.

Izstādē varat aplūkot 10 jauno autoru 24 sajūtu stāstus. Izstādes autori – Katerīna Kravale, Kristiāna Rubīna, Diāna Ponaskova, Dāvis Andersons, Diāna Lasmane, Santa Samanta Surgunte,  Nikolajs Koršunovs,  Anna Reingolde no Rīgas un Annija Vītuma no Mālpils un Laima Mūrniece no Inčukalna. 

Jauniešiem zināšanas un ievirzi fotogrāfiju uzņemšanā konsultēja Latvijā pazīstamais fotomākslinieks Jānis Deinats.

Izstādes atklāšana notiks 17.janvārī 14.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, tā būs atvērta skatītājiem tieši mēnesi – līdz 17.februārim, pēc tam tā turpinās savu ceļu uz citām izstāžu vietām Latvijā. Nākamā pietura būs Jelgava.

Izstades_afisha_2019_WEB