25. jubilejas koncerts, kas tapis pandēmijas apstākļos

25. jubilejas koncerts, kas tapis pandēmijas apstākļos

27.septembrī VEF Kultūras pilī izskanēja XXV Integratīvā mākslas festivāla Nāc līdzās! Lielkoncerts jeb noslēguma koncerts. Lai kā būtu gribējies to svinēt citādi – ar kuplu dalībnieku pulku, pilnu zāli atbalstītājiem, ar svētku kliņģeri un ballīti pašiem pēc koncerta, diemžēl pandēmija vilka savas stingrās līnijas un ierobežojumus. Reģionālo koncertu priekšnesumi tika iesūtīti digitālā formālā, bet arī tos ierobežojumu dēļ nebija visiem iespējams sagatavot. Tādēļ šogad dalībnieku daudz mazāk kā citugad.

Tomēr esam ļoti priecīgi, ka šis, no pavasara pārceltais festivāla noslēguma koncerts, varēja vispār notikt, jo dalībnieki to ļoti, ļoti gaidīja! Ikviens bija tik laimīgs atkal kāpt uz lielās skatuves, kur ir laba gan apskaņošana, gan izgaismojums. Vārdu sakot izbaudīt īstu mākslinieka sajūtu skatuves starmešos, jo prieks būt uz lielās skatuves nav ne ar ko aizstājams. :)

Šogad skatītājus klātienē īpaši neaicinājām, lai pašiem būtu drošāk. Tomēr daži draugi atnāca, un viņu aplausi bija tik sirsnīgi un vajadzīgi! Toties pirmo reizi mēs jauniešu uzstāšanos rādījām Facebook tiešraidē, lai mājās palikušie skolas biedri un draugi varētu dzīvot līdzi un priecāties par dalībnieku sniegumiem.

Dalībnieku sniegumu vērtēja ļoti kompetenta, bet draudzīga žūrijas komisija: režisore un aktrise Marija Bērziņa, komponists un mūziķis Rihards Zaļupe, diriģents Imants Točs, fonda valdes locekle Marta Bieriņa un festivāla direktore un Fonda Nāc līdzās! valdes priekšsēdētāja Sarma Freiberga.

Bet visu organizatorisko darbu kā allaž palīdzēja nodrošināt brīvprātīgo komanda 10 cilvēku sastāvā, kurus koordinēja Diāna Ponaskova un Gatis Valainis – mūsu ilggadīgie dalībnieki. Prieks bija redzēt fonda valdes locekli Zani Šurnu mediķes formā, jo, lai visi varētu piedalīties, mums nācās veikt arī antigēna testus dalībniekiem. Prieks, ka brīvprātīgo komandai šogad pievienojās jauni dalībnieki no Rīgas 49.vidusskolas – Ance Fogele, Ģertrūde Grjunberga un Arvīds Rubenis un Fonda Nāc līdzās! kora dalībniece Lizete Gražule. Kā brīvprātīgie mūsu Lielkoncertā arī šoreiz strādāja video operators Ivars Ozoliņš un fotogrāfs Ruslans Antropovs. Paldies Kristiānai Bērziņai par daudzo tehniski nepieciešamo tabulu radīšanu! Milzīgs paldies visiem, jo bez brīvprātīgajiem šis skaistais notikums nebūtu iespējams!

Paldies par muzikālo sveicienu mūsu absolūtajiem laureātiem Robertam Reingoldam, Diānai Ponaskovai, Līvai Palejai un Maijai Fogelei!

Dalībniekus jubilejā ar garšīgiem kliņģeriem sveica Maiznīca “Dona”, fonda sens draugs un atbalstītājs.

Paldies Rīgas domei par atbalstu – projekts tiek līdzfinansēts “Rīgas domes Sabiedrības integrācijas programmas” ietvaros.


Arī šogad festivālā tika izvirzīti 12 laureāti:

 • Kaspars Grigāns ar dziesmu “Tu un es”;
 • Agrita Barovska no VSAC “Teika” ar dziesmu ”Mazā mārīte”;
 • Jakov Burlyaev ar instrumentālu skaņdarbu Johans Sebastians Bahs “Tokata de – mol BW-565”;
 • Rīgas Ēbelmuižas pamatskolas 4.a klase ar melodeklamāciju “Es Būšu Sniegs”;
 • Cēsu Bērzaines pamatskolas – attīstības centra Metalofonu ansamblis Rolf Lovland ar instrumentālu skaņdarbu “You Raise me Up”;
 • Rīgas 1.pamatskolas – attīstības centra Ritma grupa ar priekšnesumu “Skumja dziesmiņa par jūras vilku”;
 • Renāte Jakovļeva un Antons Sņegovs no Latvijas Neredzīgo biedrības ar dziesmu “Savējais”;
 • Paula Sprince ar dziesmu “Dusk Till Dawn”;
 • Elīna Beļinska ar dziesmu ”Talking to the moon”;
 • Kirils Švidčenko no Liepājas pilsētas 2.mūzikas skolas ar instrumentāliem skaņdarbiem “Austurmu deja” un “Asturias”;
 • Stopiņu novada Gaismas pamatskolas Vokālā grupa ar dziesmu “Neatrastai”;
 • Rūdis Rūķis ar instrumentālu skaņdarbu “24K Magic”.

Zelta laureāta titulu 2021.gadā saglabāja:

 • Kristaps Kaņuks no Kuldīgas ar individuālo repu par savu dzimto pilsētu Kuldīgu – “Manas dvēseles pilsēta”.

Paldies visiem dalībniekiem, vecākiem un skolotājiem par neapstāšanos šajā sarežģītajā laikā, par jūsu smaidiem un spēju gūt prieku gan sev, gan iepriecināt citus!

Pateicībā
Sarma Freiberga
Fonda vadītāja un festivāla mākslinieciskā direktore


Fotogrāfijas no Lielkoncerta ir apskatāmas ŠEIT.