Ceļojošā foto izstāde «MIRKLIS CITUR» [PAPILDINĀTS: 02.01.2024.]

Ceļojošā foto izstāde «MIRKLIS CITUR» [PAPILDINĀTS: 02.01.2024.]

Fonds Nāc līdzās! jau daudzus gadus sadarbojas ar fotomākslas profesionāļiem, lai veidotu jauniešu ar īpašām vajadzībām fotogrāfiju izstādes, kurās viņi ir darbu autori. Taču šoreiz ir tapusi unikāla fotoizstāde MIRKLIS CITUR, ko radījusi fotogrāfe Ieva Benefelde. Šajā izstādē jaunieši ar īpašām vajadzībām ir foto modeļi.

Izstādes ideja radās Fonda vadītājai Sarmai Freibergai, čatojot Facebook ar Kuldīgas Kultūras centra režisori Daci Priedi.

“Man ideja par izstādi galvā bija jau daudzus gadus, tik nebija īsti skaidrs, kur, kā labāk to realizēt. Bet, kad kādu vakaru Dace ieminējās, ka viņiem Kultūras centra teātrim ir daudz dažādu kostīmu, ko varētu likt lietā, tad jau “maisam gals bija vaļā”. Pie tam Dace Priede uzreiz ieminējās arī par fotogrāfi Ievu Benefeldi, kas esot viena no labākajām Kurzemē”, tā par projekta aizsākumu stāsta Fonda Nāc līdzās! vadītāja Sarma Freiberga.

Paldies sakām Kuldīgas Kultūras centram, kas atļāva izmantot teātra kostīmus un neliedza telpas, kurās varējām jauniešus sapucēt!

Projektā tika iesaistīti 10 jaunieši ar īpašām vajadzībām, kas darbojas Fondā Nāc līdzās! Viņi ir no dažādām Latvijas vietām – Laima Helēna Mūrniece no Inčukalna, Kristiāna Rubīna, Anastosija Kopceva, Roberts Reingolds no Rīgas, Līva Paula Paleja no Babītes, Maija Eva Fogele no Dobeles, Annija Vītuma no Mālpils, Mārtiņš Duks no Ādažiem, Kristiāna Bērziņa no Aizputes un Kristaps Kaņuks no Kuldīgas. Katram no viņiem ir kāds funkcionāls traucējums, kas liedz dzīvi baudīt pilnā spektrā. Taču viņi ir atraduši nodarbes, kurās viņi var sevi lieliski apliecināt un justies pilnvērtīgi un laimīgi.

Fotogrāfiju tapšanas vietas, protams, bija Ievas Benefeldes ziņā. Tās visas ir Kuldīgā vai tās apkārtnē. Vairākas fotogrāfijas tapušas Padures muižā, vēl citas Snēpeles muižā.

“Vai Tev kādreiz ir bijusi vēlme pamirkšķināt acis un ceļot laikā un telpā kaut uz mirkli? Katram no mums dažreiz gribas būt citur. Uzzināt, kāda ir sajūta, kad drosmes vējš iepūš muskatiera cepures spalvā. Vai sadzirdēt, kā švīkst princeses kleitas apaklšmala pret muižas deju grīdu, kad sper soli. Ļauties iztēlei un sapņiem! Prom no ikdienības! Mirkli būt kur citur”, tā fotogrāfe Ieva Benefelde uzbur fotogrāfiju tapšanas gaisotni. Arī izstādes apmeklētāji varēs iepazīt mirkli citur. Mirkli jauniešu ikdienā, ko atklās viņu pašu ierunāti stāsti.
Izstādes kuratore – Krista Karlsone.

Izstādes atklāšana Kuldīgas Mākslas centrā 26.februārī 12.00. Tajā piedalīsies izstādes veidotāji un foto modeļu pārstāvji. Ar muzikāliem priekšnesumiem iepriecinās talantīgais, neredzīgais ģitārists Kirils Švidčenko no Liepājas.

Ieeja ievērojot spēkā esošos epidemioloģiskos noteikumus valstī.

Izstāde būs skatāma līdz 27. martam Mākslas nama darba laikā.

273675404_484939353297134_4540495078522976159_n

"Tapšanas process" - Foto: Alans Persevics

“Tapšanas process” – Foto: Alans Perševics

"Tapšanas process" - Foto: Alans Persevics

“Tapšanas process” – Foto: Alans Perševics

"Tapšanas process" - Foto: Alans Persevics

“Tapšanas process” – Foto: Alans Perševics

Ieskats izstādes atklāšanā:


Projekta aktualitātes:

2022.gads

  1. “Mirklis citur…” – izstāde skatāma Eiropas Savienības mājā, Rīgā, Aspazijas bulvārī 2 – no 5.aprīļa līdz 30.aprīlim
  2. “Mirklis citur…” – izstāde skatāma Aizputes Kultūras namā – no 15.jūlija līdz 4.septembrim
  3. “Mirklis citur…” – izstāde skatāma Rīgas domē, Rātslaukumā 1 –  no 17.oktobra līdz 11.novembrim

2023.gads

  1. “Mirklis citur…” – 14.01. – 15.02. Mālpils kultūras centrs
  2. “Mirklis citur…” – 17.03. – 30.04. Dobeles kultūras centrs
  3. “Mirklis citur…” – 05.06 – 31.08. NVO nams, Rīgā
  4. “Mirklis citur…” – 01.09. – 31.10. Snēpeles muiža, Kuldīgas novads

2024.gads

  1. “Mirklis citur…” – 19.01. – 05.03. Inčukalna kultūras nams