Nāc līdzās! koris

Nāc līdzās! koris

Jaunumi Nāc līdzās! kora 2022./2023.gada sezonā

Sezona ļoti aktīva, jo koris aktīvi gatavojas Dziesmu un deju svētkiem. Taču pašā sezonas sākumā koris paspēj vēl aizbraukt ar koncertiem uz Tallinu, kur tas uzstājas Tallinas jaunajā kultūras centrā Kulturikatlas un Sv.Jāņa baznīcā. Bet pēc tam jāmācās ļoti daudz jaunu dziesmu, jo vēlamies piedalīties abos svētku koncertos – gan koncertā “Tīrums”, gan ”Kopā augšup”. Tādēļ braucam arī uz kopmēģinājumiem pie savas 1.diriģentes Airas Birziņas uz Ogri, kur viņa ir novada virsdiriģente. Kā jau visi, arī mūsu koris piedalās koru skatē. Nostartējām ļoti veiksmīgi – ieguvām 1.pakāpi (diploms zemāk redzams) un izbaudījām nebijušu mirkli – žūrijas komisija, kurā bija svētku virsdiriģenti, pēc kora uzstāšanās, aplaudēja pieceļoties.

Bez tam šajā sezonā korim paliek tieši 10 gadi – pirms 10 gadiem – 9.jūnijā tas sanāca uz savu pirmo mēģinājumu diriģentes Airas Birziņas vadībā! Tādēļ 2023.gada 9.jūnijā Rīgas Mākslas telpā kora jubilejas koncerts.

Un sezonas noslēgumā lielie Dziesmu svētki ar gājienu un 2 koncertiem jaunajā Sidraba birzī Mežaparkā.

Jaunumi Nāc līdzās! kora 2021./2022.gada sezonā

Pēc gada pārtraukuma klātienes meģinājumos, koris aktīvi atsācis darbu. Ar šo sezonu kori vada pieredzes bagāts diriģents Imants Točs. Diriģents ar kori jau iepazinās vasaras radošajā nometnē, kurā sākās intensīvs darbs pie jaunu dziesmu iestudēšanas. Esam kļuvuši bagātāki arī ar jauniem kora dziedātājiem un ļoti ceram, ka mums izdosies vismaz kādi koncerti, ka pandēmija tos atkal neizjauks.

Jaunumi Nāc līdzās! kora 2019./2020.gada sezonā

Mūsu koris turpina darbu, tikai cita diriģenta vadībā. Rūdolfs Bērtiņa vietā kori diriģē Ginta Rūse. Paldies Rūdolfam Bērtiņam par kopā pavadītajiem gadiem, par sasniegto mūzikā, par humoru un sirds atvērtību! Bet mēs esam gatavi jauniem izaicinājumiem! Esam cītīgi Dziesmu svētku kustībā, gatavojam jaunas dziesmas reģionālajiem svētkiem, kā arī savus koncertus dažādās vietās – gan veco ļaužu pansionātos, kas mums ir tradīcija, gan draudzības koncertos ar sadziedāšanos ar citiem koristiem Latvijā.

Kora Nāc līdzās! 2019.gada kalendāra notikumi

Janvāris – ierakstu pabeigšana audiodiskam Dvēseles dziesma

10.03. – audiodiska prezentācijas koncerts Koka Rīgā

30.03. – dalība J.Dūmiņa fonda organizētajā koru sadziedāšanās pasākumā Dziesmu ziedi Līgatnes kultūras namā

12.05. – koncerts veco ļaužu pansionātā Laucienē

08.06. – piedalīšanās koru kopdziedāšanas pasākumā Vidrižos – Melngailim 145

19.-25.08. – vasaras radošā nometne un tās noslēguma koncerts Ķesterciemā

13.10. – koncerts Neredzīgo biedrībā par godu Baltā spieķa dienai

15.12. – piedalīšanās koncertā Nāc līdzās Ziemassvētkos! Torņkalna baznīcā

________________________________________________________

Jau 5 sezonu darbojas Fonda Nāc līdzās! jauniešu koris, kurā kopā sadziedam gan neredzīgi un vājredzīgi jaunieši, gan jaunieši ar garīgās attīstības traucējumiem, gan jaunieši ar kustību traucējumiem. Kopā esam 22 dziedāt griboši jauni cilvēki vecumā no 14-35 gadiem.

Kopā nākam 1 reizi nedēļā, jo tālākie ceļu mēro no Aizputes, Balviem, Rēzeknes, Dobeles, Siguldas, Cēsīm. Korī strādā diriģents Rūdolfs Bērtiņš un dziedātāju vokālās prasmes attīstīta pedagoģe Valda Dzene.

4 gadu laikā kora dziedātvarēšana ir nostiprinājusies, jo strādājam cītīgi.  Cenšamies arī regulāri  organizēt savus koncertus – pārsvarā braucam iepriecināt vecos ļaudis pansionātos vai  piedalāmies koru sadziedāšanās koncertos, uz kuriem mūs uzaicina draugi. Esam ierakstījuši arī audiodisku Nāc līdzās un dziedi Eiropā!, kurā esam iedziedājuši dziesmas 12 Eiropas valodās.

Taču mūsu nākotnes mērķis ir piedalīties Latvijas valsts simtgades Dziesmu un deju svētkos. Vēlamies apliecināt, ka arī cilvēki ar īpašām vajadzībām spēj iekļauties Dziesmu svētku lielajā kopkorī. Mūsu koris nesaņem valsts vai pašvaldības atbalstu, savu darbību nodrošinām pateicoties ziedojumiem. Tādēļ, lai mēs varētu nokļūt līdz lielajiem dziedāšanas svētkiem, mums nepieciešams finansiāls atbalsts, lai varētu īrēt telpas mēģinājumiem, atalgot pedagogus un noīrēt autobusu, lai dotos uz Dziesmu svētku kopmēģinājumiem. Jādomā arī par tērpu šūdināšanu.

Šogad godam izturējām pirmās “ugunskristības” koru skatē Ogres novadā. Guvām ļoti atzinīgus vērtējumus no virsdiriģentu žūrijas.  Varat paši pārliecināties zemāk redzamajās kopijās.

Un mēs ticam, ka atradīsim dzirdīgas sirdis, un mēs 2018.gadā varēsim stāvēt līdzās daudziem tūkstošiem Latvijas dziedātāju Mežaparka lielajā estrādē.

351718038_584357700239677_1410174594404001057_n

343957571_562007109381255_7028317862404749834_n

20170408_131405

Koru skate 20180429_163916

20170415_094135 20170415_094150(0) 20170415_094209 17016018_950065981794888_3228492000327136332_o 17966448_981562291978590_2557193002721701571_o 18359155_998997463568406_5198006813183471131_o

UK_Afisha_logo

 Nāc līdzās! kora koncertbrauciens uz Angliju

Brauciena uz Angliju aizsākums jau notika pirms 2 gadiem, kad Fonda vadītāja sāka meklēt kontaktus ar vēlmi braukt ar koncertiem uz Apvienoto Karalisti. Un, lūk, šī vēlēšanās ir piepildījusies! Pēc Anglijas Daugavas Vanagu ielūguma mūsu korim tika dota iespēja doties 3 dienu koncertbraucienā. Gatavojāmies centīgi, īpaši septembrī un oktobrī – gan dziedājām, gan šuvām trūkstošos kostīmus, jo dziedātāju pulkam ir pievienojušās arī vairākas mammas. Fonda vadītāja Sarma Freiberga jau laikus visiem lika pārbaudīt dokumentu derīguma termiņus un savāca dokumentu kopijas, lai savlaikus veiktu reģistrāciju braucienam, kas Wizz air kompānijā nemaz nav tik vienkārša. Satraukums valdīja gaisā katrā mēģinājumā. Seši dalībnieki vispār lidoja pirmo reizi dzīvē, 5 bija ratiņkrēslos, vairāki jaunieši neredzīgi.

“Esmu daudz ceļojusi ar saviem dejotājiem pa Eiropu un arī tālākām pasaules valstīm, bet ar tik specifisku grupu devos tālā ceļā pirmo reizi, tāpēc tieši loģistikas jautājumi mani uztrauca visvairāk, jo tomēr mums katram ir daudz dažādu veselības problēmu, kas varēja saasināties stresa rezultātā, lidmašīnas gaisa spiediena dēļ utml.,” saka Sarma.

Taču viss ir beidzies vairāk kā laimīgi – esam sveiki un veseli atgriezušies Latvijā, un Anglijā saņēmām vienīgi izcilas atsauksmes. Esam gandarīti, ka spējām sniegt augstvērtīgas koncertprogrammas un iepriecināt klausītājus, un gandarīt cilvēkus, kas mūs uzņēma. Nedaudz atskatīsimies, kā mums gāja šajās dienās.

Pirmā diena faktiski sākās jau četros naktī Rīgas lidostā. Tā bija visstresainākā, jo bija satraukums kā viss noritēs. Mūsu dažādības dēļ mums bija nepieciešams vienam otru pieskatīt  un nepazaudēt. Sadalījāmies mazākās grupiņās, kurā bija viens galvenais atbildīgais, kam uzticēja tos, kam vajadzīgs atbalsts.  Taču vienalga vēl viens otru uzmanījām, lai neaiziet un neapmaldās svešā vietā… Pirmā diena bija ļoti gara, tādēļ dažiem obligāti vajadzēja vismaz stundu atlaisties gultā, lai izturētu koncertu, jo ratiņniekiem sākas muguras sāpes pēc ilgstošas būšanas tikai ratos, citiem citas problēmas…. Daži bija cēlušies pēc tikai pāris stundu gulēšanas. Diena bija dubultgara, bet vakarā jau atbildīgs koncerts vienā no Londonas centra baznīcām. Uz koncertu bija ieradies arī Londonas lordmērs ar kundzi.  Bija ko turēt … Bet mēs to izdarījām! Un saņēmām publikas nedalītu atzinību!

Bijām priecīgi par silto zupu Daugavas Vanagu namā Londonā un par mums atrasto viesnīcu, kas bija ļoti piemērota cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Nākamā diena sākās ar kārtīgām brokastīm, un pēc tam atkal uz riteņiem, jo mūsu ceļš šai dienā veda uz latviešu īpašumu un DV kultūras centru “Straumēni”. Tas atrodas vismaz pusotras stundas braucienā no Londonas Anglijas laukos. Kaut arī lielāko daļu braucām pa autostrādēm, tomēr caur logu nedaudz izdevās apskatīt Anglijas lauku ainavas. “Straumēnos” pamēģinām un sniedzām mūsu otro koncertu. Uz to saradās daudz ļaužu no tuvākām un tālākām vietām. Zāle pilna. Atsaucība ļoti silta. Koncerta beigās kopā ar DV kori nodziedājām  ne tikai Saule, Pērkons, Daugava, bet arī Pūt vējiņi. Skaisti, emocionāli un pacilājoši. Satiekam arī Lindu Lesiņu, kādreizējo Nāc līdzās! dalībnieci, kura tagad dzīvo Anglijā. Tikšanās prieks milzīgs abām pusēm. Vakariņas “Straumēnu” restorānā un, nomainījuši skatuves tērpus, kāpjam atkal busā, lai dotos atpakaļ uz Londonu. Par abiem koncertiem sakām paldies “Bērzes strazdiem”, kas mūs atbalstīja ar tehnisko aprīkojumu!

Trešā – pēdējā diena pagāja pusteciņus, jo bija gan koncerts, gan gribējām kaut stundu pabūt pie slavenā Anglijas Parlamenta un nopirkt kādu suvenīru piemiņai no brauciena. Koncerts notika bibliotēkas zālē /Swiss Cottage Library/ Uz to bija ieradusies arī Latvijas vēstniece Apvienotajā Karalistē Baiba Bražes kundze.  Bet bija pārsteigums – bibliotēkā nebija klavieru un mums nācās sniegt programmu a’cappella,  taču arī to mēs godam izdarījām.  Mūsu meistarīgais diriģents Rūdolfs Bērtiņš pat iedziedāšanos izveica bez klavierēm.

Esam no sirds pateicīgi Anglijas Daugavas Vanagu organizācijai par mums doto iespēju, visiem, kas ziedoja, lai mūsu brauciens varētu notikt, jo tā izmaksas nebija mazas. Paldies Aivaram Sinkam personīgi par lielo ieguldījumu koncerttūres organizēšanā. Pateicamies arī Latvijas vēstniecībai Apvienotajā Karalistē un Baibai Bražei par atbalstu!

Esam ļoti gandarīgi par pēckoncertu atsauksmēm. Tā mūsu vēstniece Baiba Braže Twitervietnē  ielikusi šādu atsauksmi:

Such joy to hear high class performance by youth with special needs choir @NacLidzas from #Latvia in London. #NoLimits #LV100 #LatvijaVar

Camden kultūras centra (vairāk kā 19 tūkstoši sekotāji) ieraksts pēc koncerta bibliotēkā : LoveCamden‏ @LoveCamdenNov 6More

Amazing performance today at Swiss Cottage Library by the Youth Choir of Foundation Come Along! @NacLidzas

Bet visjaukākās atsauksmes ir no pašiem dalībniekiem.

Kristiāna Rubīna:  Biju ļoti saviļņota redzot, ka cilvēkiem ļoti patika visi mūsu koncerti, un mēs tikām ļoti jauki un sirsnīgi uzņemti Londonā.

Mārtiņš Duks: Man palika atmiņā labie cilvēki, kuri mūsu koncertu skatījās un pēc tam gāja mums klāt.

Līga Liepiņa: Mans visspilgtākais iespaids ir koncerts bibliotēkā, kad konstatējām, ka nav klavieru. Izrādās, ka arī a capella ļoti labi skan. Un man personiski ļoti patika atrasties angliskā vidē, nedaudz parunāt angliski un iespēja viegli pārvietoties (ratiņkrēslā) pa ielām tur, kur mēs nakšņojām, kā arī draudzīgā uzņemšana.

Baiba Zīle (neredzīgo meiteņu Sniedzes un Kristīnes pavadone): Sniedzei vislabàk patika paši koncerti, uzstàšanās, dziesmas, koristu atdeve. Kristìne ir sajùsmà par visu. Jūtas svarìga un ievērota no lìdzbiedriem, visiem vèsta, cik forši bijis. Pati esmu priecìga par Rùdolfa spèju pielàgoties,koncertu norisi un cilvèkiem.

Līva Paula: Mani uzrunāja visvairāk vietējie iedzīvotāji, kuriem ir labas ētiskās normas, morāle un tikumība, un akcents, ar kuru viņi sarunājas. Arī mūsu koncerts Straumēnos bija lieliski izdevies.

Katerina Kravale:  Man lielākais iespaids – lidojums uz Londonu, pirmo reizi  lidoju, bet man patika bija labi.  Straumēnos patika ka pēc koncerta satikām Lindu un Līgu Lesiņas. Linda izskatās apmierināta un priecīga, ka mēs viņu satikam un viņa tik sen nav redzēta. Un pēdejā dienā saulains laiks Londonā. Esmu priecīga un apmierināta ar braucienu. Man bija sapnis aizlidot uz Londonu redzēt Big Benu, telefonu būdu utt. Pateicoties Sarmai Freibergai mums bija tik piepildītas šīs 3 dienas! Paldies!

Renāte (neredzīga, pirmo reizi brauca bez pavadones-vecāsmātes): Es esmu pārsteigta, ka es ar tādām lietām tiku galā, par kurām domāju,ka varētu netikt.

Līga Fogele (Maijas mamma):  Koris/dziedāšana ir mana sirdslieta, balzams dvēselei. Ir liels prieks, ja Tu/mēs ar savu dziedāšanu spējam citem radīt patīkamus, priekpilnus un saviļņojošus mirkļus. Labs rada labu. Šajā koncerttūrē bija varbūt tāda kā misijas apziņa, jo braucām pie tautiešiem, kas par savām mājām dažādu iemeslu dēļ ir izvēlējušies Angliju. Viņi mums joprojām ir svarīgi un varbūt, kā Laura teica intervijā, kāds tomēr izdomā atgriezties. Protams, pašai bija saviļņojums satikt Anglijas latviešus, un klusībā pateikties Dievam, ka man, manai ģimenei nav bijusi jāizdara šī izvēle aizbraukt no Latvijas. Visi koncerti bija saviļņojoši, bet laikam, ka Straumēnos bija visemocionālākais, vismaz man.

Roberta stāsts par braucienu uz Londonu :  Pirmo reizi lidoju. Nekad nebiju redzējis mākoņus sev līdzās. Mākoņi kā lieli balti kalni. Esmu tos redzējis tikai virs galvas debesīs. Nu pats biju mākoņos. To nevarēšu aizmirst.
Gan baznīcā, gan Straumēnos, gan vēstniecības rīkotajā pasākumā bibliotekā bija mīļi, atsaucīgi ļaudis. Liels prieks dziedāt, kad redzēju prieku ļaužu acīs par mūsu priekšnesumu.
Kaut kad neizgulēts miegs un viss nogurums pazuda.
Paldies visiem kas mūs uzaicināja.
Paldies Sarmai Freibergai par drosmi doties ar mums tādā nebijušā braucienā.
Un paldies mūsu autobusa vadītājam.
Tas bija brīnišķīgs ceļojums, kurš ilgi paliks atmiņā.

Diāna Ponaskova: Šis kora pirmais koncertceļojums ir patiess stāsts par varēšanu, kopību un sirds lietu, ko visi ar īstu prieku darijām. Bija aizkustinājums redzēt – kā jaunieši piedzīvo lidojuma prieku, kā mēs kopā spējām, neskatoties uz nogurumu un emociju piesātināto dienu iespaidiem, saņemties un sniegt dienas beigās ilgi gatavoto koncertprogrammu, iepriecinot un pat dziļi aizkustinot skatītājus. Īpaši, ka mūsos ir tā aicinājuma un novērtējuma sajūta pret to, kas ir dots. Šis piedzīvojums ir viens no brīnišķīgākiem, ko atcerēties vēl ilgus gadus!

Maijas Fogeles iespaidu fragmenti: Gaidot lidmašīnu, sajutos tā, it kā lidotu pirmo reizi, jo pēc trīs gadu pārtraukuma ceļošanā bija jau piemirsušās lidošanas sajūtas, kas man vienmēr bija patikušas. Nelielas bailes bija arī tāpēc, ka daudz ziņās tika runāts par lidmašīnu nokrišanu. Dodoties autobusa ekskursijā, es pat ar savām vājredzīgajām acīm saredzēju Londonas skaistumu. Pirms koncerta mēģinājums, kura laikā man bija bail no baznīcas šalcošās akustikas, jo man pašai likās, ka nevaru ne paspēlēt, ne padziedāt, bet koncerta laikā jau tiku galā ar to nepatiku pret akustiku. Jau pirmajā dienā guvām publikas atzinību, kas mani motivēja strādāt tālāk un nepadoties. Pēc koncerta kā atbraucām uz viesnīcu, tā iekritu gultā un momentā aizmigu. Otrā diena man patika vislabāk, jo vēl atlika laiks pabūt kopā ar Līvu un apspriest mūsu iemīļotās tēmas. Pēdējais koncerts izdevās vislabākais. Pulkstenis rāda pusdivi naktī, kad ierodos mājās. Nākamajā dienā jau jāierodas augstskolā. Bet vēl aizvien domāju par mīļajām lidmašīnām, kurām ir maigi rozā skaņa.

Bildes var aplūkot – ŠEIT!

!VV2_2-096547

Īpaši nozīmīgas korim Nāc līdzās! bija Lordmēra un Lordmēra kundzes atsauksmes par koncertu: “Koris bija apbrīnojami labs – labs pilnīgi atbilstoši jebkuriem kora dziedāšanas kritērijiem. Bija privilēġija man dzirdēt dziedātājus un instrumentalists. Un šis bija burvīgs veids, kā man pavadīt pēdējo sestdienu savā lordmēra amatā,”, nemot vērā, ka Lordmērs pats ir ērġelnieks, komponists un mūzikas skolotājs!

Pateiciba no lordmera un kundzes-4

Pateiciba no lordmera un kundzes-5 Mežaparks Dziesmu svētku gājiens DSC00029