
Ziemassvētku labdarības akcija “Nāc līdzās Ziemassvētkos!” noslēdzas ar krāšņu koncertu Latvijas Nacionālajā Operā
Ar skatītāju ilgiem aplausiem un stāvovācijām pirmdienas vakarā noslēdzās Fonda Nāc līdzās! labdarības koncerts “Nāc līdzās Ziemassvētkos!” Latvijas Nacionālajā Operā. Koncertu apmeklēja Latvijas valsts Prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi, Latvijas Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece un Fonda Nāc līdzās! patronese Vaira Vīķe Freiberga, kura kopā ar bērniem un jauniešiem bija līdz pat svētku tortei.
Labdarības koncertā piedalījās Latvijas izcilākie skatuves mākslinieki – LNO soliste Ilona Bagele, dziedātāji Daumants Kalniņš, Ieva Akuratere, Evita Zālīte, Gunārs Kalniņš, Kristīne Prauliņa, Ieva Sutugova, Rūta Dūduma, Dainis Skutelis, Goran Gora, Ivo Fomins, Elza Rozentāle, Nikolajs Puzikovs, grupa “Musiqq”, pianiste Agnese Egliņa, koklētāja Laima Jansone, Akustisko ģitāru trio – Aivars Hermanis, Mārcis Auziņš un Kaspars Zemītis, hip-hop izpildītājs Ozols, koris Kamēr … Fonda Nāc līdzās! jauniešu koris un Nāc līdzās! laureāti – talantīgi bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām. Koncertā skanēja dažādu autoru populāras dziesmas, kurām aranžijas veidojuši jaunie talantīgie mūziķi Jāņis Ķirsis un Gunārs Kalniņš. Ar visiem kopā muzicēja DD orķestris Jāņa Liepiņa vadībā.
Priekšnesumi ir īpaši, speciāli šim koncertam veidoti – profesionālie mākslinieki un Nāc līdzās! bērni un jaunieši priekšnesumu veido kopā. Tā, Goran Gora mēroja ceļu ua Valmieru, lai kopā ar mazajiem “Bitītes” dejotājiem radītu draisko “Pārslu ballīti” (tērpus mazajiem dejotājiem, līdz pat tamborētiem lietussargiem (!) veidojušas pašas audzinātājas un vecāki), pianiste Agnese Egliņa devās uz Pārdaugavu pie neredzīgā Mihaila, lai kopīgā muzicēšanā rastos skaistais franču valsis Indifférence-Valse musette, koklētāja Laima Jansone devās uz mēģinājumiem pie dienas aprūpes centra “Cerību tilts” jauniešiem, Nikolajs Puzikovs kopīgi iestudēja deju ar rehabilitācijas centra “Mēs esam līdzās” ratiņdejotāju grupu “Čiekurs”.
“Šis mirklis ir kaut kas tāds, ko vārdos grūti aprakstīt, tās ir sajūtas, kas vieno sirdis. Sajūta, ka skatuve un zāle ir viens veselums, kurš piepildīts ar milzīgu dot gribošu, labu vēlošu enerģiju. Tā strāvo gaisā, to neredz, bet katrs jūt. Un ir milzīgs gandarījums, ka varam izveidot šādu koncertu, pēc kura skatītāji ir koncerta radītās gaisotnes varā un nevēlas šķirties…” saka labdarības akcijas Nāc līdzās Ziemassvētkos! veidotāja Sarma Freiberga.
To atzīst arī dziedātāja Evita Zālīte sakot, ka viņai, strādājot 20 gadus Operā, nekad nav bijis iespējams piedzīvot tādu sajūtu, ka jūties Operā kā baznīcā. Piebilstot, ka šo sajūtu dod tieši talantīgie bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām.
Tiem, kam nebija izdevība redzēt šo sirsnīgo un labestības piepildīto Ziemassvētku koncertu Operas namā, būs iespēja to redzēt ierakstā 25.decembrī plkst.18.20 LTV1 vai 26.decembrī plkst.15.00 – noklausīties Latvijas Radio 1.
Bildes no Balles Operā var aplūkot – ŠEIT!
Bildes no Jubilejas tortes pārsteiguma – ŠEIT!
Fonds izsaka lielu pateicību par atbalstu AS Latvenergo!
Kristiāna
Ļoti skaists un emocionāls koncerts.