Vasaras radošā nometne 2018

Vasaras radošā nometne 2018

Mēs atkal esam ieguvuši savā dzīvē notikumiem bagātu un skaistu laiku  Nāc līdzās! radošajā nometnē, kas nu jau kuro gadu notika Ķesterciemā “Albatrosā” no 1.-5.augustam. Diemžēl projektu konkursā, ko finansēja LVM un administrēja Ziedot.lv finansējumu mums atteica, tādēļ izmantojām iepriekšējos Ziemassvētkos savāktos ziedojumus.  Labi, ka bijām taupīgi dzīvojuši….  Toties laiks mūs šogad lutināja, varējām pa īstam izbaudīt jūras peldes.  Īpaši prieks, ka to varēja izdarīt jaunieši, kuri ikdienā uz jūru paši netiek.

Arī šogad nometnes pamatmērķis bija atrast piemērotu repertuāru un uzlikt pirmās ieskices Ziemassvētku labdarības koncertam, kas šogad nebūs vienkāršs koncerts, bet dziesmu stāsts ar lomām.  Tā būs pilnīgi jauna pieredze Nāc līdzās! laureātiem. Esam ļoti priecīgi, ka nometnē varēja piedalīties mūsu uzveduma muzikālais vadītājs mūziķis un komponists Gunārs Kalniņš. Atbraucis bija arī uzveduma režisors Valdis Pavlovskis. Paveicām iecerēto un nometnes noslēgumā jau skanēja jaunapgūtās dziesmas. Koncerts kā allaž izvērtās par skaistu emocionālu notikumu. Zāle bija skatītāju pilna, jo to noklausījās ne tikai atbraukušie tuvinieki, bet arī daudzi “Albatrosa” citu nometņu dalībnieki.

Paralēli Ziemassvētku programmai Nāc līdzās! koris strādāja pie savām dziesmām, ko tas rudenī gatavojas ierakstīt savā otrajā audiodiskā. Tajā skanēs latviešu komponistu mūzika. Plānojam ierakstīt 10 kordziesmas.

Bet kā allaž paralēli lielajiem muzicēšanas darbiem, notika gan pamatīga foto lekcija, kuru novadīja viens no Latvijas atzītājaiem fotomākslas meistariem Jānis Deinats, gan darbojās radošā darbnīca, kurā fotogrāfijas uz koka palīdzēja uzlikt Ingūna Kaņuka, gan uzņēmām īpašos viesus Nikolaju Puzikovu un Gati Mūrnieku. Pirmās dienas vakarā nometnē ciemojās mūsu draugs Māris Skrodis un mēs visi kopīgi priecājāmies atklāšanas ballītē! Tradicionāli notika arī nometnes Radošais vakars, kurā katrs dalībnieks varēja sevi brīvi izpaust jebkurā skatuves mākslas žanrā.

Jaunā tandēmā šogad darbojās brīvprātīgie Gatis Valainis un Elizabete Laura Porgante. Paldies viņiem par izdomu un radošu darbošanos visas nometnes garumā!

Paldies pedagogiem Valdai Dzenei, Viesturam Samtam, diriģentam Rūdolfam Bērtiņam un Kristapam Ivanovam!  Paldies visām mammām, tētiem un vecmāmiņām, kas asistēja saviem jauniešiem!

Nometnes laiks visiem ir ļoti īpašs, ne velti šķiroties norit pat asaras… Bet par to vislabāk runā bildes – ŠEIT!

38867180_1933725533337814_7838053420979191808_o

Pateicībā

nometnes vadītāja

Sarma Freiberga

Pievieno komentāru
  1. Send