Tikšanās ar Rīgas 49.vidusskolas jauniešiem

Tikšanās ar Rīgas 49.vidusskolas jauniešiem

Biju ļoti iepriecināta, kad saņēmu vēstulīti no Rīgas 49.vidusskolas skolotājas Sandras Reines ar ierosinājumu pastāstīt viņas audzināmās 9.b klases jauniešiem par “Fondu Nāc līdzās!” Priecīga jo vairāk tāpēc, ka pirms pāris gadiem biju uzrakstījusi tik līdzīgu projektu SIF, kurā galvenā doma bija savest kopā reālajā dzīvē un ļaut tuvāk iepazīt jauniešus ar īpašām vajadzībām ar jauniešiem bez funkcionēšanas traucējumiem. Toreiz projekts tika noraidīts… 

Bet dzīve dara savu. :)

Uzreiz sapratu, ka “pliks” stāstījums jauniešiem nebūs interesants, tādēļ piedāvāju tikšanās reizē tikties ar fonda dalībniekiem – 2 jaunietēm – Kristiānu Bērziņu un Līvu Paleju, kuras, neskatoties uz savu invaliditāti, ir bijušas neatlaidīgas un sasniegušas jau uz šo brīdi daudz – ir sekmīgi absolvētas skolas un turpinās izglītības tālākpilnveidošana. Tiek kvalitatīvi aizpildīts brīvais laiks – abas jaunietes dzied Nāc līdzās! korī un piedalās Integratīvajā mākslas festivālā “Nāc līdzās!” kā solistes.

Tikšanās, protams, bija tiešsaistē. Tas nav gluži tas, kas klātienē, bet, neskatoties uz šīm neērtībām, tikšanās noritēja spraigi un aktīvi, tā ieilga pat ilgāk kā bija paredzēts. Bija sajūta, ka jauniešiem tiešām bija interese gan par fondu, gan tā jauniešu aktivitātēm. Bet domāju, ka vislabāk par to runā 49.vidusskolas jauniešu atsauksmes.

Lūk, ko atrakstīja 9.klases audzēkņi:

Elza Roberta Mūrniece

Paldies par šo iespēju noklausīties to, kā šis fonds “Nāc līdzās” ir radies. Ļoti interesanti bija paklausīties arī tajā, ko stāstīja meitenes, un ļoti jauki, ka izskatījās, ka viņas ir patiešām laimīgas par to, ko viņas ir sasniegušas.
Man personīgi ļoti patika tas, ko šī lekcija parādīja – lai kāds cilvēks nebūtu un lai cik problēmu viņam nav, viņš, tomēr, var darīt brīnumu lietas. Paldies, paldies un vēlreiz paldies!

Emīlija Pavlovska

Ļoti novērtēju šo iespēju piedalīties šajās sarunās un uzklausīt pašu fonda radītāju un cilvēkus, kas ar šo fondu ir jau kopā ilgu laiku. Uzzinot, ka šis fonds iedvesmo cilvēkus izpaust savu radošumu caur dažādākajām mākslas izpausmēm, sasilda sirdi. Bija jauki dzirdēt, ka šis fonds radās no vēlmes palīdzēt citiem.

Aira Sipčenoka

Patiešām paldies!
Bija ļoti interesanti klausīties šajos stāstos. Tas, ko mēs uzzinājām, manuprāt, pierādīja, ka tas, kas likās neiespējams, tika padarīts par iespēju daudziem cilvēkiem, lai tie kļūtu laimīgāki.

Terēze Dina Ruka

Paldies par iegūto pieredzi! Man bija sāpīgi klausīties, bet, tomēr, patika uzzināt viņu sajūtas un dzīves pieredzi.

Amēlija Lipšāne

Šī saruna man šķita ļoti nozīmīga. Jutos ļoti aizkustināta, kā arī savā ziņā tā lika man “atvērt acis” un saprast, kādā komforta zonā es patiesībā dzīvoju. Bet man ir patiess prieks, ka bija iespēja satikties un pat neizjust neko atšķirīgu no parastas sarunas. :)

Ance Henke

Paldies par doto iespēju uzzināt, ko jaunu!
Bija ļoti interesanti paklausītes meiteņu stāstos, tomēr, man personīgi gribētos dzirdēt mazāk par pašu fondu un vairāk par tā dalībniekiem.

Marta Kovaļova

Paldies par doto iespēju! Informācija bija aizkustinoša, interesanta un noderīga.

Romāns Vobļikovs

Es pat jutos nedaudz lepns par tādiem cilvēkiem, jo tieši tādi piemēri atmodina cilvēka dzīves jēgu. Tomēr no citas puses, es teiktu, ka bija skumji klausīties viņu stāstus. Bet ar to viņi pierāda, ka ir vislielākie dzīves optimisti. Paldies!

Miks Krūmiņš

Paldies par doto iespēju paskatīties uz mūsu sabiedrību arī no cita skatapunkta.

Linards Liepiņš

Bija prieks dzirdēt par citāda veida dzīvēm, ļoti aizkustinoši un interesanti. :)

Paula Lapiņa

Man ļoti patika paklausīties un uzzināt par “Nāc līdzās!”. Iepriekš par to neko nebiju dzirdējusi. Visi šie cilvēki, kuriem ir savas īpašās vajadzības, bet, kuri paliek motivēti un tiecās uz mērķiem, mani ļoti iespaido. Man tas likās ļoti jauki!

Patrīcija Grīnberga

Man ļoti patika šī informatīvā klases stunda. Daudz jaunas zināšanas par šo organizāciju un cilvēkiem ar dažādiem traucējumiem. Interesanti paklausīties, kā organizācija aizsākās un kas notiek aizkulisēs. Jauki, ka par sevi pastāstīja arī divas dalībnieces.

Dāvis Vasiļjevs

Manuprāt, šādām videokonferencēm jānotiek arī citās skolās, jo zinu, ka ir cilvēki, kuri nepieņem cilvēkus, kuri ir nedaudz savādāki, un mani tas aizskar. Šie cilvēki ir spilgti un drosmīgi, un viņiem ir jāturpina tas, ko viņi dara.

Sarma Freiberga
“Fonda Nāc līdzās!” vadītāja

Pievieno komentāru
  1. Send