Tapusi radošā izstāde «Vienā valodā»

Tapusi radošā izstāde «Vienā valodā»

No 1.novembra Eiropas Savienības mājā (Aspazijas bulvārī 28) durvis vērusi Māras Muižnieces mākslas skolas pedagoga – mākslinieka Viļņa Heinrihsona audzēkņu un VSAC Jelgava klienta Ronalda Ļeonova radošo darbu izstāde “Vienā valodā”. Izstāde tapusi sadarbībā ar Fondu Nāc līdzās.

Par Ronaldu:
Ronalds Ļeonovs, neskatoties uz to, ka savu dzīvi veselības traucējumu dēļ vada sociālās aprūpes centrā un sadzīvo ar šizofrēnijas radītajām grūtībām, tomēr brīvajos brīžos izsaka sevi radoši – bieži vien savas izjūtas, novērojumus, atziņas pauž ar vizuālās mākslas paņēmieniem, zīmējot krāsainas, daudzveidīgas kompozīcijas. Šī būs jau otrā Fonda Nāc līdzās! veidotā radošā izstāde, kurā būs redzami Ronalda darbi. Pirmā ir izstāde “Autsaideru māksla”, kura vēl ceļo pa Latviju un šobrīd ir skatāma Daugavpilī.

Ideja izveidot jauniešu zīmējumu izstādi, izmantojot tos pašus krāsu toņus vai citus vizuālās valodas elementus, kādi sastopami Ronalda darbos, pieder Māras Muižnieces mākslas skolas pedagogam Vilnim Heinrihsonam. Tādā veidā līdzās mākslā ir jaunieši no mākslas skolas un mākslinieks, autsaiders, Rolands, kas spilgti apliecina, ka mākslas valodai nav robežu. Gluži pretēji – tā ir iespēja dialogam, iespēja vairāk saprast, uzzināt citam par citu.

Izstāde Eiropas Savienības mājā būs skatāma līdz 14.novembrim ES mājas darba laikā.

Skolēni tika iepazīstināti ar ideju – veidot izstādi, kurā būs Ronalda un viņu darbi. Pārrunājām šizofrēnijas pacientu situāciju, izmaiņas domāšanā, apkārtējās pasaules uztverē, halucinācijas, u.c.. Apspriedām arī pašizpausmes, radoša darba lomu, nozīmi, sadarbības iespējas. Klases telpā tika eksponēti izstādei paredzētie Ronalda zīmējumi. Analizējām vizuālo valodu, tās elementu pielietojumu darbos. Pārrunājām iespējamos veidus, kā veikt “saspēli”, saskaņošanos, interpretācijas ceļus. Jaunieši katrs izvēlējās vienu Ronalda darbu, viņiem bija pieejamas darbu krāsainas izdrukas, kuras novietot acu priekšā, izmantojot darba procesā”, stāsta Vilnis Heinrihsons.

Autoriem bija dota brīvība izvēlēties, cik cieši turēties pie izvēlētā darba vizuālajām izpausmēm un cik daudz ielikt no sevis, ko papildināt, izmainīt. Katrs jaunietis beigās izvēlējās vienu zīmējumu tālākā darba veikšanai.

Izstāde no 1.novembra līdz 14.novembrim ES mājas darba laikā.

Foto no izstādes prezentācijas 3.novembrī:

VienaValodaA2 DarbaProcessA Vienā valodā prezentēšana 20221103_151147 Vienā valodā prezentēšana 20221103_163435 Vienā valodā prezentēšana 20221103_163451 Vienā valodā prezentēšana 20221103_151201 Vienā valodā prezentēšana 20221103_163443 Vienā valodā prezentēšana 20221103_154559

Pievieno komentāru
  1. Send