Tapis Imanta Ziedoņa blēņu un pasaku audiodisks

Tapis Imanta Ziedoņa blēņu un pasaku audiodisks

Svētdien, 15.oktobrī, visā pasaulē atzīmē Baltā spieķa dienu, kad pastiprināta uzmanība tiek pievērsta neredzīgajiem cilvēkiem. Pievēršot uzmanību šim notikumam, Fonds Nāc līdzās! sadarbībā ar Latvijas Radio 2,  ir izdevis Imanta Ziedoņa pasaku audiodisku „Blēņas un pasakas”. Šis ir jau otrais audiodisks, kuru fonds izdod sadarbībā ar LR2, tādējādi darot latviešu literātu darbus pieejamākus neredzīgajiem ļaudīm. Un, protams, arī visiem citiem, kam patīk klausīties pasakas.

Pasaku ieraksti nav paredzēti pārdošanai, tie tika dāvināti Latvijas neredzīgo bibliotēkām, Latvijas Nacionālajai bibliotēkai, Strazdumuižas internātvidusskolai neredzīgiem un vājredzīgiem bērniem, Bērnu klīniskās slimnīcas bibliotēkai “Saulaino dienu stūrītis” un citiem.

Nebēdnīgās dzejnieka pasakas diskā ierunājušas gan Latvijas Radio 2 ētera balsis, gan fonda “Nāc līdzās!” dalībnieki.  Vājredzīgie un neredzīgie dalībnieki Maija Fogele, Līva Paleja, Laima Mērniece un Kaspars Grigāns, kā arī ar labu runasmākslu apveltītie  jaunieši – Diāna Ponaskova un Rūdis Rūķis. Kopā ar pārējiem projektā piedalījās arī LR2 direktors Armins Ronis un “Nāc līdzās!” vadītāja Sarma Freiberga.  Katra pasaka ir kopdarbs, jo, sadalot lomas, to kopā ierunājuši radio darbinieki un fonda jaunieši. Audiodiskā ierakstītas deviņas pasakas.

Fonda vadītāja Sarma Freiberga saka, ka pasaku un blēņu ieraksti Latvijas Radio studijā bija jauna pieredze fonda “Nāc līdzās!” dalībniekiem.

Kā atzina Sarma Freiberga: “Tas bija pilnīgi kas cits – ierunāt, nevis iedziedāt savu balsi, daļēji pat iejusties aktiera ādā.  Bet tas noteikti attaisnojās, jauniešiem viss izdevās lieliski, ko apliecināja arī radio ļaudis. Esam ļoti gandarīti, ka ar savu devumu varēsim iepriecināt gan Neredzīgo bibliotēkas mazos, un varbūt pat ne tikai mazos, apmeklētājus un daudzus citus bērnus, kas pasauli vairāk uztver ar dzirdi. Mēs ar šiem audioierakstiem vēlamies darīt pasauli pieejamāku neredzīgajiem bērniem. Esmu pārliecināta, ka šos Imanta Ziedoņa blēņu stāstus gribēs klausīties ne tikai bērni, jo tie ir tik neparasti, ka spēj aizraut jebkura vecuma klausītāju, kurš atvērts neparastajam,” uzsvēra Freiberga.

Diska muzikālo noformējumu veidojuši “Nāc līdzās!” jaunie talanti. Savu instrumentu spēli diskā iemūžinājušas neredzīgā saksofoniste Līva Paleja un vājredzīgā flautiste Maija Fogele, un diska prezentācijā klātesošajiem bija iespēja dzirdēt abu talantīgo meiteņu muzikālo sniegumu.

Bet diska vizuālo noformējumu veidojusi jaunā talantīgā māksliniece Vivianna Maria Stanislavska, ar kuru jau esam sadraudzējušies veidojot citus radošos projektus.

Fonds pateicas visiem radio cilvēkiem, kas jebkādā veidā atbalstīja diska izdošanu, bet īpašs paldies Norai Nicpapai, kas visu organizēja no radio puses.  Ikviens diska audio ierakstos iesaistījās uz pilnīgas brīvprātības pamatiem. Un liels ir prieks, ka radio ļaudis vēlas šo sadarbību turpināt arī nākamgad.

Bildes no CD prezentācijas pasākuma – ŠEIT!

blenas un pasakas_vacin╠зs╠М

 

Pievieno komentāru
  1. Send