Taktilā Brīvības pieminekļa tapšanas process

Taktilā Brīvības pieminekļa tapšanas process

Fonds Nāc līdzās! aktīvi turpina darbu pie taktilā miniatūrā Brīvības pieminekļa izveides.

Pēdējo mēnešu laikā ir notikušas daudzas pieminekļa un tā podesta saskaņošanas sapulces dažādās padomēs, kas nebūt nav bijis viegls process. Ir veidoti papildus maketi un skices, jo dažiem likās, ka vajadzētu vēl vairāk izvēles iespēju no jau daudzajiem piedāvātajiem variantiem. Notikušas vairākas maketēšanas vidē. Rezultātā mūsu akmens podests ir nomainīts uz citu formu un materiālu – tas būs arī no bronzas. Tēlniekam Ivaram Miķelsonam arī nācās mainīt iepriekšējo podesta modeli un līdz ar to arī tāmi. Bet, beidzot nu tas ir galā.

Šobrīd ar dažādiem Rīgas dienestiem tiek saskaņota projekta novietošanas dokumentācija, stāvvietu pārvietošana, vadlīniju – pievedceliņu plānojums. Tiem, kas ar ko tādu nav saskārušies, pat prātā nevar ienākt cik daudz saskaņojumu nepieciešams iegūt, lai šo mazo miniatūro pieminekli varētu novietot blakus lielajam. Paldies arhitektiem Ilzei Rukmanei Počai un Jānim Vēverim par izturību!

Paldies Valdim Zatleram par būšanu līdzās, viņa padomi ir ļoti nozīmīgi, jo viņam jau ir pieredze pie pieminekļa izgaismošanas projekta, tāpēc daudz no tā noder arī mums.

Esam sagatavojuši tekstus latviešu un angļu valodās, kas, skenējot kvadrātkodu, būs gan lasāmi, gan noklausāmi par Brīvības pieminekļa vēsturi. To varēs izdarīt ikviens latvietis un ārvalstu tūrists. Paldies JRT aktieriem Vilim Daudziņam un Marijai Linartei par tekstu ierunāšanu! Paldies Latvijas Radio skaņu režisoriem Guntaram Plūcim un Elizabetei Šaicanovai par ierakstīšanu un mūsu draugam Norai Micpapai par atbalstu ierakstu filigrānā samontēšanā!

Paldies LR4 ļaudīm – Jeļenai Vihrovai un Danielam Joffem par video klipa izgatavošanu!

Paldies Ingum Ulmanim par audio un video klipa ierunāšanu! Paldies Latvijas televīzijai par atbalstu un sadarbību tā izgatavošanā!

Cik daudz paldies jau tagad sakāmi, bet darbs nebūt nav galā. Tāpēc ikviena atbalsts ir ļoti svarīgs, jo tikai kopā mēs to paveiksim. Uzcelsim taktilo Brīvības pieminekli neredzīgajiem kopā, vācot ziedojumus tāpat kā tas tika darīts ceļot lielo pieminekli. Tāpat kā tika savākti ziedojumi pieminekļa izgaismošanai. Tas ir mūsu – ikviena latvieša lepnums un brīvības simbols. Ļausim to ieraudzīt arī neredzīgajiem un vājredzīgajiem!

Ziedojumu varat ieskaitīt Fonda Nāc līdzās! bankas kontā:
Swedbank: LV35HABA0551031999299
ar mērķi: Taktilajam Brīvības piemineklim
vai portālā Ziedot.lv.

Ziedotāju vārdus publicēsim Fonda Nāc līdzās! mājas lapā projekta noslēgumā jeb pieminekļa atklāšanas brīdī.

Pieminekļa atklāšana paredzēta 15.oktobrī Baltā spieķa dienā.

291622161_588218786036200_3858077639376855025_n 291676002_5650343268331652_8992560406053588212_n

Pievieno komentāru
  1. Send