Taktilā Brīvības pieminekļa maketa testēšana

Taktilā Brīvības pieminekļa maketa testēšana

Kā jau ziņojām, Fonds Nāc līdzās! ir uzsācis projektu par taktilā objekta – miniatūra Brīvības pieminekļa atveidi bronzā un novietošanu netālu no lielā Brīvības pieminekļa. Brīvības piemineklis ir mūsu valsts simbols un apliecinājums mūsu neatkarībai un brīvībai. Brīvības piemineklim jābūt pieejamam arī neredzīgiem un vājredzīgiem cilvēkiem. Uz taktilā objekta pamatnes braila rakstā būs vārdi “BRĪVĪBAS PIEMINEKLIS” un “TĒVZEMEI UN BRĪVĪBAI”.

Vēlamies informēt par projekta norises gaitu. Ir jau tapuši miniatūrā Brīvības pieminekļa 3D izprintētie modeļi un vides objekta 3D vizualizācija.

11.martā Fonda telpās, Čaka ielā 139 notika modeļu testēšana – neredzīgie jaunieši Līva Paula Paleja, Antons Sņegovs un vājredzīgā Paula tos aptaustīja un izpētīja un atzina par ļoti labiem. Jaunieši novērtēja detaļu smalkumu un teica, ka var visu informāciju ļoti labi nolasīt.

Patlaban vēl notiek visu pārējo detaļu izgatavošana pirms pieminekļa nodošanas atliešanai bronzā. Šo procesu var redzēt LTV ziņu sižetā.

Taču vēl pirms atliešanas procesa, tiks iets uz reālo taktilā pieminekļa atrašanās vietu, līdzi ņemot pamatni izveidotu no cietā putoplasta un 3D modeli, lai kopā ar Brīvības pieminekļa un Rīgas brāļu kapu padomes profesionāliem izvērtētu vislabāko novietojuma vietu attiecīgajā laukumā pie Kolonādes.

Taktilā Brīvības pieminekļa izveidei, tāpat kā K. Zāles Brīvības piemineklim, tiek vākti ziedojumi. Aicinām ikvienu, savu iespēju robežās, atbalstīt ieceri ar ziedojumu!

Ziedojumu varat ieskaitīt Fonda Nāc līdzās! bankas kontā:
Swedbanka: LV35HABA0551031999299
ar mērķi: taktilajam Brīvības piemineklim vai portālā Ziedot.lv.

Ziedotāju vārdus publicēsim Fonda Nāc līdzās! mājas lapā projekta noslēgumā jeb pieminekļa atklāšanas brīdī. Mēs ticam, ka mums izdosies palīdzēt neredzīgajiem un vājredzīgajiem cilvēkiem ieraudzīt mūsu valstij un tautai tik īpašo Brīvības pieminekli!

Pieminekļa atklāšana paredzēta 15.oktobrī, kad Pasaulē atzīmē Baltā spieķa dienu.

Taktilā Brīvības pieminekļa tapšanu vari skatīt fotogalerijās ŠEIT un ŠEIT.

TV3.LV: Aicina ziedot taktilā Brīvības pieminekļa modelim

Pievieno komentāru
  1. Send