Fonda vadītājas Sarmas Freibergas pateicība par 2012. gadu

Paldies par 2012.gadu!


Liekas, ka tik nesen vēl rakstīju paldies vārdus par 2011. gada Labdarības akciju Nāc līdzās Ziemassvētkos!,  bet, skaties kā gribi, gads ir atkal nemanāmi apskrējis savu apli.

Ja atskatāmies, tad Fondam Nāc līdzās! 2012.gads ir bijis ražīgs.  Esam turpinājuši savus pastāvīgos projektus – reģionālos festivālus Nāc līdzās! Valmierā, Jelgavā, Daugavpilī un Kuldīgā. Mēs esam tiešām ļoti pateicīgi šo pilsētu kultūras centru vadītājiem un viņu komandai, kas mūs katru gadu patiesi atbalsta. Mums liekas, ka šie vairs nav tikai fonda rīkoti pasākumi “svešā” pilsētā, bet, ka tie jau kļuvuši par šo pilsētu tradicionāliem pavasara svētkiem visiem tiem, kas atbalsta un vēlas būt kopā ar bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām.

Jau otro gadu notika fonda rīkotais Lieldienu e-kartiņu konkurss, kurā piedalījās 210 autori. Paldies visiem par jaukajiem Lieldienu zaķiem un jautrajām oliņām! :)

Pavasara festivāla Lielkoncerts šogad izvērsās par īstu starptautisku festivālu 3 dienu garumā. Tajā piedalījās viesi no Lietuvas, Polijas, Krievijas un Francijas. Pirmo reizi fonda vēsturē notika starptautiska konference Labās pieredzes skola, kurā ar  savu praksi dalījās gan pedagogi, gan festivālu organizētāji, gan vecāki. Visi dalībnieki (kopskaitā ap 60) kā viens atzina, ka šāda konference nepieciešama arī  šogad.

Fonda aktivitāte starptautiskajā sadarbībā notika arī ārpus Latvijas: mūsu dalībnieki Iļja Orlovs un Diāna Ponaskova piedalījās Starptautiskajā festivālā Pēterburgā “Šag na vstreču” , bet Ķemeru bērnu nama audzēknes Diānas Vinogradovas gleznu izstāde bija skatāma Igaunijā – Tallinā.

Viena no Fonda Nāc līdzās! jaukākajām tradīcijām, kas šogad notika jau ceturto gadu, ir Nāc līdzās! meža stādīšanas talka – strādāšana visiem kopā, lai padarītu savu zemi zaļāku un tīrāku. Šogad atkal bijām čakli –  iedēstījām 4000 jaunu kociņu!

Un pavisam skaista un jauka mums šogad sadarbībā ar LR2 izdevās Starptautiskā bērnu aizsardzības diena 1.jūnijā. 10 fonda laureātiem no dažādām skolām bija iespēja pastrādāt radio un iejusties īstu ētera balsu lomās. Tas bija neaizmirstams piedzīvojums, par ko bērni ir ļoti pateicīgi Latvijas radio 2 ļaudīm!

Tad jau klāt bija superīgā vasaras radošā nometne, kurā gūtos iespaidus nav iespējams aprakstīt! To visu varat redzēt bildēs un video mūsu mājas lapā. Bet tajā tika ielikti pamati mūsu Ziemassvētku koncertam Bētlemes zvaigzne!  Nometnē mēs iepazinām tuvāk ne tikai viens otru, bet ieguvām arī 3 jaunas brīnišķīgas vokālās skolotājas no Daugavpils  – Tatjanu Larionovu, Jūliju Peceiču un Lidiju Bresku!

Vislielākais paldies par to, ka nometne vispār bija iespējama, mēs sakām vissirsnīgāko paldies auditorkompānijai Ernst&Young, kuras ziedojums mums palīdzēja segt nometnes izdevumus.

Fonds sirsnīgi pateicas arī nometnei Albatross, kuras vadība bija ļoti saprotoša un pretimnākoša. Varam teikt, ka ir izveidojusies laba sapratne starp fondu Nāc līdzās! un nometni Albatross, tādēļ domājam, ka šī sadarbība turpināsies arī 2013. gadā.

Faktiski jau ar nometni sākās mūsu lielais rudens darbs pie Ziemassvētku labdarības akcijas Nāc līdzās Ziemassvētkos!, kurā šogad bija 7 projekti.

Visu septembri dziedošie laureāti gatavoja/slīpēja savas dziesmas, lai oktobrī būtu gatavi tās ierakstīt CD.

Oktobrī aizsākās kartiņu zīmēšana Ziemassvētku labdarības kartiņu konkursam. Tajā tika iesūtītas ap 300 kartiņām no dažādām skolām, bērnu namiem, no dažādu vecumu bērniem, no kurām izvēlējāmies 36 pašas rūpīgākās un interesantākās, lai iespiestu tipogrāfijā un pēc tam decembrī izsūtītu 100 000 nejaušiem adresātiem pa visu Latviju. Tādējādi mēs varam iepazīstināt daudzus Latvijas cilvēkus ar šo apdāvināto bērnu talantiem, jo uz katras kartiņas bija autora vārds un skolas nosaukums. Paldies visiem, kas piedalījās ar saviem darbiņiem šajā skaistajā akcijā! Tuvāk ar 36 kartiņu autoriem varat iepazīties mūsu mājas lapā.

Oktobrī arī sākās darbs pie muzikālā materiāla gatavošanas koncertam un vienlaicīgi tas bija arī Nāc līdzās Ziemassvētkos! 3.dziesmu albums. Un, lai arī tikai dažiem šogad bija pirmā reize profesionālā ierakstu studijā, tas bija satraucoši un pozitīvais stress bija katrā, kas pārkāpa Aigara Grāvera skaņu ierakstu studijas slieksni. Arī profesionāļos! :)  Tagad mūsu 2. un 3.dziesmu albumi  ir fonda mājas lapas Labdarības veikaliņā, kur tos var iegādāties tie, kam to vēl nav. Tie ir ļoti atškirīgi, bet abi ļoti skaisti un emocionāli!

Kamēr dziedātāji un mūziķi veidoja koncertprogrammu, vizuālo mākslu pārstāvji arī gatavojās savam iznācienam, jo šogad pirmo reizi fonda bērni un jaunieši sāka apgūt fotomākslu. Šai nolūkā bijām aicinājuši palīgos pazīstamo fotogrāfu Jāni Medni, ar kuru tikāmies nometnes laikā un devāmies izbraukuma plenērā uz romantisko Kolkas jūrmalu. Tā rezultātā tapa fotoizstāde “Viena diena Kolkā”. Izstāde bija skatāma Starptautiskajā lidostā Rīga visu decembra mēnesi un tajā bija skatāmas 27 fotogrāfijas no 12 autoriem. Paldies Jānim Mednim par vēlmi sadarboties, jo šis process atkal bija jaunu atklāsmju piepildīts.

Pašas labākās fotogrāfijas tika nodrukātas pirmajā Nāc līdzās! Fotokalendārā Es redzu 2013. Kalendāra idejas pamatā ir apvienotas katra autora 3 radošas dimensijas: fotogrāfija, fotogrāfijas vizuālais tulkojums mēneša dienās un fotogrāfijas redzējums, kas ietērpts vārdos. Paldies par sadarbību šajā projektā sakām arī 3K manegement un Gintam Kronbergam personīgi!

2.decembrī t/c Spice Home 2.stāvā atklājām mūsu radošo darbu kopizstādi, kurā bija izstādīti labākie reģionālo izstāžu darbi. Arī šogad to palīdzēja iekārtot māksliniece Vēsma Vītola. Īpašu paldies par skaistajiem koka darinājumiem gribas teikt Dzirciema, Zālītes un Tukuma speciālajām internātpamatskolām, Antūžu skolai par smalkdarbu Gulbju ezers. Un, protams, arī pārējiem darbu autoriem no Upesgrīvas, Jūrmalas, Rīgas nedzirdīgo bērnu skolas un Tiskādu bērnu nama.

Bet šajā pašā laikā pirmajā stāvā savas aktivitātes sāka Nāc līdzās! Labdarības tirdziņš, kurā šogad bija iesniegti tik daudz darbiņi, ka uz 3 galdiem pietrūka vietas! Un tur nu gan bija ko rauties mūsu brīvprātīgajiem palīgiem, jo visas darba dienas bija no 10.00 līdz 21.00.  Tika pielikta visāda veida izdoma, lai kaut kā atvilinātu Spices pircējus uz mūsu nomaļo gaiteni, kurš rīta stundās bija ievērojami patukšs no apmeklētājiem. Tādēļ saku vissirsnīgāko paldies visiem brīvprātīgajiem par tiešām lielo izturību, centību un reizēm arī atraktivitāti! :)  Lai arī darbiņš nebija viegls, bet kopā mums izdevās! Paldies Vinetai Dūčei, Inārai Kļaviņai, Martai Bieriņai, Uģim Kūmam, Jānim Pastaram, Agritai Ozolai, Dagnei Frankovičai un Kristapam Runcim. Ramonai Liepiņai par izpalīdzēšanu!

Pa vidu šiem projektiem mēs tikām uzaicināti uzstāties Valsts Prezidenta rīkotajā koncertā par godu 18.novembrim. Tajā mūs godam pārstāvēja Līva Paleja no Strazdumuižas internātvidusskolas neredzīgiem un vājredzīgiem bērniem, uzstājoties kopā ar LNO simfonisko orķestri. Paldies Līva, ka labi iznesi Nāc līdzās! vārdu !

Bet visas akcijas kulminācija, protams, ir Ziemassvētku koncerts, kas ir patiesi svētki gan dalībniekiem, gan organizētājiem, gan klausītājiem un skatītājiem. Šogad akcijas Nāc līdzās Ziemassvētkos! koncerts nesa nosaukumu Bētlemes zvaigzne un notika Doma baznīcā. Šis fakts mums kā rīkotājiem, protams, uzlika, savus “rāmjus”, kas jāievēro dievnamā. Bet bija prieks, kad pēc koncerta saņēmām atzinīgus vārdus ne tikai no saviem draugiem, tuviniekiem un sadarbības partneriem, bet arī no pašas Doma baznīcas pārvaldes, jo mūsu Nāc līdzās! laureātu pulciņš ir gana kupls un arī  dzīvespriecīgs! :)

Pat grūti saprast, no kura gala jāsāk teikt labie paldies vārdi, jo ir tik daudz cilvēku, kas pielika savu roku, lai šis fantastiskais koncerts nestu emocionālo un muzikālo baudījumu tiem tūkstošiem cilvēku, kas vēlāk šo koncertu redzēja Latvijas TV vai klausījās Latvijas radio.  Paldies visiem Doma baznīcas un Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja apkalpojošajiem darbiniekiem, kas palīdzēja ratiņniekiem nokļūt augšā un lejā pa kāpnēm, kas izklaidēja  brīvajos brīžos mazākos māksliniekus muzejā, paldies visiem tehniskajiem darbiniekiem no kompānijas NA un UBS un Video centra.  Viņu perfektais un precīzais darbs dod drošības sajūtu koncerta producentam, režisoram, ka viss būs lieliskā kārtībā un ka varam atrisināt visas tehniskās vajadzības. Paldies māksliniecei Maijai Jansonei, video grafiķim Rihardam Šešo, scenogrāfam Kārlim Anitenam, režisoram Valdim Pavlovskim un galvenajam mūzikas meistaram Aigaram Grāveram, kurš ar mums pavadīja kopā daudzas dienas un naktis arī nometnē. Jā, kādu pusotru mēnesi esam strādājuši diendienu kopā ar Aigaru un Edgaru studijā!

Vissirsnīgākais paldies mūsu draugiem (jo tādi viņi visi kļūst ienākot mūsu pulciņā :) lielajiem māksliniekiem – LNO solistiem Ilonai Bagelei, Guntaram Runģim, Jānim Apeinim, dziedātājiem Emīlam Balcerim, Ievai Sutugovai, Goran Gora, Antrai Stafeckai, Nikolajam Puzikovam, Kārlim Auzānam un Nepieradinātā Folka orķestrim, Intam Teterovskim un korim Balsis, Nacionālā teātra aktrisei Marijai Bērziņai.

Un arī šis lielais koncerts nebūtu iespējams bez brīvprātīgo darba. Paldies brīvprātīgajiem palīgiem:

Dacei Mednei, Artūram Liepiņam, Uģim Kūmam,  Elizabetei Pavlovskai, Martai Kuļevskai, Dacei Krīgerei, Annai Ņikifonovai, Zanei Šurnai, Jolantai Karelei, Līgai Ciprusei, Profesionālās vizāžistu skolas meitenēm: Irinai Sališai, Vestai Levčenko, Diānai Vondai, Rīgas Stila un modes profesionālās vidusskolas
skolotājai Sandrai Pelnei, 
frizierēm
Sabīnei Kondratovičai, 
Ilutai Ulmei, 
Ketijai Oliņai, 
Emai Valčiukaitei.

Paldies par Preses konferences organizēšanu PR aģentūras Prospero darbiniecei Maijai Trikulei un Radisson Blu Ridzene Hotel un Gintam Dzirniekam personīgi!

Paldies par ziedojumu akcijas koncertam AS LATVENERGO!

Paldies saku arī saviem vistuvākajiem kolēģiem – fonda valdes locekļiem Martai Bieriņai un Jānim Ozoliņam, ka viņi ir līdzās ar savu atbalstu!

Tomēr vis, vislielākais paldies pašiem laureātiem un viņu skolotājiem un vecākiem!  Paldies, ka nākat kopā ar Fondu Nāc līdzās! un uzticaties tam jau daudzus gadus! Es esmu gandarīta, ka, kopā strādājot, esam varējuši dod prieku un atbalstu viens otram!

Tādēļ arī Jaunajā gadā joprojām saku:  Nāc līdzās!

Sarma Freiberga

Fonda Nāc līdzās! valdes priekšsēdētāja

Pievieno komentāru
  1. Send