Rīgas biržas Mākslas muzeja apmeklējums kopā ar ārzemju viesiem

Lielkoncerta laikā viesi no ārzemēm baudīja ne tikai labdarības fonda Nāc Līdzās! dalībnieku priekšnesumus un galvaspilsētu ,bet arī mākslu.

Liekas, ka mākslu var baudīt tikai apskatot, bet izrādās, ka to var arī sajust. Viesi no Polijas neredzīgo centra, Rīgas Biržas Mākslas muzeja skaistumu baudīja pavisam neierastā veidā – izmantojot dzirdi, tausti un ožu.  Klausoties gides stāstu viņi varēja iztēloties kā varētu izskatīties muzejs, izdzirdot atbalsi sajuta ēkas lielumu un pieskaroties sienām – tās senumu. Muzejā ir ne tikai gleznas, bet arī skulptūras, seifi, kamīni, sienas, kuras drīkst aptaustīt,  dažādas lietas, kuras var paturēt rokās un tas ļauj izprast, kas atrodas muzejā.

Patiess prieks viņu sejās un interese ar kādu viņi pieskārās mākslas darbiem, centās saklausīt ēkas plašums, liek aizdomāties par to,ka mēs citreiz nemaz nemākam novērtēt to, ko varam saskatīt.

Par iespēju  sajust muzeja noslēpumainību un krāšņumu sakām lielu Paldies Rīgas biržas Mākslas muzejam , Kuģniecības un Vēstures muzejam!

Bildes iespējams aplūkot šeit:

http://www.naclidzas.lv/galerija/rigas-birzas-makslas-muzeja-apmeklejums-kopa-ar-arzemju-viesiem-2


Pievieno komentāru
  1. Send