Pēc labdarības akcijas koncerta Nāc Līdzās Ziemassvētkos 2010 Rundāles pilī

Emocijām un jūtām piepildītās labdarības akcijas „Nāc līdzās Ziemassvētkos!” krāšņais koncertuzvedums “Kas brīnumu rada” šogad notika skaistajā Rundāles pilī. Tajā bērni ar īpašām vajadzībām uzstājās vienotā priekšnesumā ar Latvijas labākajiem skatuves māksliniekiem un  mūziķiem, un kopīgi izbaudīja patiesu Ziemassvētku brīnumu. Kopā ar bērniem un māksliniekiem bija arī akcijas ilggadīgā patronese Vaira Vīķe-Freiberga. Uz koncertu bija ieradušies daudzi ārvalstu diplomāti, kā arī Latvijas kultūras ministre S.Ēlertes kundze.

Koncerts tiešām bija apliecinājums tam, ka radošajā sadarbībā vairs nav robežu starp ratiņkrēslā sēdošo, vājredzīgo, vājdzirdīgo vai citādi savādāko cilvēkbērnu un mākslinieku. Jo visus vieno mūzika, deja – māksla un vēlme saprasties, atbalstīt.

Vienā lielā orķestrī bija apvienojušies baroka orķestra Collegium Musicum Riga mūziķi un popmūziķi Aigara Grāvera vadībā. Tas bija pavisam īpašs orķestris, radīts speciāli šim notikumam!

Labdarības akcijas Nāc līdzās Ziemassvētkos! koncertuzvedums  bija notikums, kurā sapņoja piedalīties ikviens festivāla Nāc līdzās dalībnieks, jo šajā koncertā festivāla laureātiem bija iespēja sadraudzēties un uzstāties kopā ar Latvijas pašiem labākajiem, tautā mīlētākajiem  skatuves māksliniekiem. Koncertā piedalījās LNO solisti Ilona Bagele, Kristīne Zadovska, Evita Zālīte, Armands Siliņš, kontrtenors Sergejs Jēgers, Ieva Akuratere, Ieva Sutugova, Andris Ērglis, Marts Kristians Kalniņš, Dainis Skutelis, Kaspars Zlidnis, Gustavo, grupa Musiqq  un citi.

Scenārija autore – rakstniece Nora Ikstena,  režisore – Laura Groza. Kostīmu mākslinieces Elitas Patmalnieces darbnīcā tapa daudzi krāšņi aksesuāri šim Ziemassvētku uzvedumam.

Bet Rundāles pils Ziemassvētku eglei neatkārtojamus rotājumus – 200 mazas princesītes pagatavoja Antūžu speciālās internātskolas audzēkņi skolotājas Solvitas Ivaņukas vadībā.  Egles zaros šodien mirdz arī Rīgas nedzirdīgo skolas un Strazdumuižas internātskolas vājredzīgiem un neredzīgiem bērniem darinātās rotas.

Pirms koncerta Rundāles pils Zelta zālē notika arī labdarības tirdziņš, kurā koncertuzveduma viesi varēja pret ziedojumiem iegādāties bērnu radītos darbiņus. Čaklie bērni no Antūžu speciālās internātskolas, Stiklu speciālās internātskolas, dienas aprūpes centra “Cerību Ligzda”, Strazdumuižas internātskolas, Dzirciema speciālās internātskolas unvēl daudz citām bija radījuši fantastiskus darbiņus, kuri visi kopā pārvērta pils Zelta zāli par īstu izstādi! Viesi varēja iegādāties Ziemassvētku kartiņas, adījumus, māla izstrādājumus, Ziemassvētku rotas un pat koka karotes! Garām nevarēja paiet neviens- ne Latvijas kultūras ministre, ne tālie diplomātu viesi no pašas Japānas.

Aicinām ikvienu noklausīties vai  noskatīties krāšno koncertuzvedumu „Kas brīnumu rada” un izbaudīt patiesu Ziemassvētku brīnumu kopā ar mums  26. decembrī 19:00 Latvijas televīzijas pirmajā programmā un 25.decembrī 15.05 Latvijas radio pirmajā programmāNĀC LĪDZĀS ZIEMASSVĒTKOS!

Bērnu un jauniešu sapņi labdarības akcijā „Nāc līdzas Ziemassvētkos!” realizējušies pateicoties AS Latvenergo atbalstam un Lattelecom darbinieku atbalstam, ilggadējie atbalstītāji ir LTV un LR,  šogad sakam paldies arī portālam Apollo.lv par informatīvo atbalstu .

Bildes no koncerta apskatāmas galerijā!

Pievieno komentāru
  1. Send