Fantastiska mākslinieku sadarbība labdarības akcijas „Nāc līdzās Ziemassvētkos!” gatavošanā

Fantastiska mākslinieku sadarbība labdarības akcijas

„Nāc līdzās Ziemassvētkos!” gatavošanā

Preses relīze

Labdarības akcijas „Nāc līdzās Ziemassvētkos!” krāšņais koncertuzvedums “Kas brīnumu rada” šogad notiks Rundāles pilī, ko mums – akcijas rīkotājiem – laipni atvēlējis pils direktors Lancmaņa kungs. Tajā bērni ar īpašām vajadzībām uzstāsies kopā ar Latvijas labākajiem skatuves māksliniekiem un  mūziķiem, un kopīgi izbaudīs Ziemassvētku brīnumu un svētkus vienā no skaistākajām Latvijas pilīm. Kopā ar bērniem un māksliniekiem būs arī akcijas ilggadīgā patronese Vaira Vīķe-Freiberga.

Lai viss tiešām izdotos skaisti un būtu gandarījums gan pašiem, gan skatītājiem un klausītājiem, šobrīd notiek ļoti aktīvs mēģinājumu darbs. Lielie mākslinieki brauca ciemos pie mazajiem, lai iepazīstos un sāktu skaisto radošo sadarbību, kurā vairs nav robežu starp ratiņkrēslā sēdošo, vājredzīgo, vājdzirdīgo vai citādi savādāko cilvēkbērnu un mākslinieku. Jo visus vieno mūzika, deja – māksla un vēlme saprasties, atbalstīt.  Un vakar šis brīnišķīgais tapšanas process iegāja finiša taisnē – notika pirmais kopmēģinājums ar Nāc līdzās Ziemassvētkos! orķestri, ko vada Aigars Grāvers un Māris Kupčs.

Jautāsiet kāpēc divi vadītāji vienam orķestrim?  Atbilde ir ļoti interesanta – Nāc līdzās Ziemassvētkos! vienā orķestrī būs apvienojušies baroka orķestra mūziķi un popmūziķi. Tas būs pavisam īpašs orķestris, radīts speciāli šim notikumam!

Labdarības akcijas Nāc līdzās Ziemassvētkos! koncertuzvedums  ir notikums, kurā sapņo piedalīties ikviens festivāla Nāc līdzās dalībnieks, jo šajā koncertā festivāla laureātiem tiek dota iespēja gatavot koncertu kopā ar Latvijas pašiem labākajiem, tautā mīlētākajiem  skatuves māksliniekiem. Koncertā piedalīsies LNO solisti Sonora Vaice, Ilona Bagele, Kristīne Zadovska, Evita Zālīte, Armands Siliņš, kontrtenors Sergejs Jēgers, Ieva Akuratere, Ieva Sutugova, Andris Ērglis, Marts Kristians Kalniņš, Dainis Skutelis, Kaspars Zlidnis, Gustavo, grupa Musiqq  un citi. Viņus muzikāli pavadīs orķestris Māra Kupča un Aigara Grāvera vadībā, scenārija autore Nora Ikstena,  režisore Laura Groza. Kostīmu mākslinieces Elitas Patmalnieces darbnīcā tapuši daudzi krāšņi aksesuāri šim Ziemassvētku uzvedumam.

Bet Rundāles pils Ziemassvētku eglei neatkārtojamus  ciku-cakām izrakstītus rotājumus – 200 mazas princesītes pagatavojuši Antūžu speciālās internātskolas audzēkņi skolotājas Solvitas Ivaņukas vadībā.  Egles zaros ieguls arī Rīgas nedzirdīgo skolas un Strazdumuižas internātskolas vājredzīgiem un neredzīgiem bērniem darinātās rotas.

Koncertuzvedums „Kas brīnumu rada” 16. decembrī Rundāles pilī, bet 26. decembrī 19:00 to varēs redzēt visi Latvijas televīzijas skatītāji un 25.decembrī 15.05 dzirdēt visi Latvijas radio klausītāji.

Bērnu un jauniešu sapni labdarības akcijā „Nāc līdzas Ziemassvētkos!” atbalsta AS Latvenergo un AS Lattelecom, ilggadējie atbalstītāji LTV un LR, kā arī informatīvais atbalstītājs – portāls Apollo.lv .

Pievieno komentāru
  1. Send