Nāc līdzās! Zemgalē pavasara noskaņās

Krāsainu olu pavadībā, atripoja trešais  labdarības fonda Nāc Līdzās! festivāls Jelgavā.  Tajā piedalījās 21 skola ar 27 priekšnesumiem no visas Zemgales. Košie tērpi, liriskās dziesmas, interesantās dejas jauniešu un bērnu, ar speciālām vajadzībām, izpildījums aizrāva gan skatītājus, gan pašus dalībniekus. Zālē esošo cilvēku aplausi un kāju dipināšana lika noprast par koncerta priekšnesumu izcilību.

Bet par to interesantumu un precizitāti, kā arī par citām lietām, lēma nevien skatītāji, bet arī žūrija – LNO solists Dainis Skutelis, Latvijas Leļļu teātra režisors Valdis Pavlovskis, Jelgavas kultūras centra vadītājai Santai Sīlei, kā arī fonda Nāc līdzās! radošā direktore Sarma Freiberga. Pēc žurijas izvērtēšanas un apspriešanas uz lielkoncertu Rīgā, kas notiks 26. aprīlī Rīgas Stradiņu Universitātes aulā, dosies – Biedrība „Rīgas pilsētas „Rūpju bērns””            trio „Zvaigžņu dzirkstis”; Rīgas 3.speciālā pamatskolas Folkloras kopa „Zīlītes”; „Cerību ligzda“ ar deju „Saule un mēness”; Dienas aprūpes centrs ‘’Cerību tilts’’ ar dziesmu ‘’Deju zālē’’; Latvijas Nedzirdīgo savienības kultūras centra „Rītausma” radošā grupa kopā ar biedrības „Rīgas pilsētas „Rūpju bērns”” radošo kolektīvu ar teātri „Viendien lasīju avīzi”; Diāna Ponaskova no Rīgas 45. Vidusskolas ar dziesmu „Smile”; Hroniski slimo bērnu draugu biedrība “Sūrābele” ar dziesmu „Saules koks”; Bērzupes speciālā internātpamatskolas breika grupa ar deju „Begin”; Gaismas speciālā internātpamatskolas muzikālā ritma grupa „Kling klang”; Strazdumuižas internātvidusskola-attīstības centrs vājredzīgiem un neredzīgiem bērniem ar dziesmu dziesma ”Vār, māmiņa, piena putru” kā arī ar defilē – „Fledermausis”; Katrīna Līna Voika no Zālītes speciālās internātpamatskolas ar dzejoli „Savādā aizkavēšanās”.

Arī Jelgavā bija apskatāma bagātīga izstāde no kurām uz lielkoncerta izstādi tie`k izvirzīti – Dzirciema speciālā internātskola ar rotaļlietu „Dino”, „Ezis”, „Sarkangalvīte”, „Runcis Zābakos” un „Šūpulis”; Kokneses speciālās internātpamatskolas darbs – „Mostas daba”; Gaismas speciālās internātpamatskolas tekstīlija „Negaiss liedagā”, dekoratīvs spilvens „Pļavā”; Rīgas nedzirdīgo bērnu internātpamatskola ar darbiņiem – „Lelle”, „Magones”, „Lakats ar bārkstīm”, „Grietiņa un Ansītis”; Zālītes speciālās internātpamatskolas flicētās piespraudes „Putna salidojums”, sienas dekors „Sveces liesma” un keramika „Dubultkvartets vēja zvanos”.

Par atraktivitāti koncerta laikā rūpējās fonda valdes locekle Marta Bieriņa, kas uzņēmas pasākuma vadīšanas amatu. Tika apbalvoti arī kartiņu konkursa uzvarētāji – Sintija Bērziņa, Aivis Reibuks, Dārta Elizabete Zariņa, Monta Krūmiņa, Madara Krūmiņa, Normunds Gustis un Marta Dambure. Kā arī jaunums bija lielā kopbilde, kas tapa uzreiz pēc koncerta. Iegūtas patiesi skaistas emocijas un kārtīgi ieskandināta pirmā pavasara diena Jelgavā.

Bildes iespējams apskatīt šeit:

http://www.naclidzas.lv/galerija/regionalais-festivals-nac-lidzas-zemgale

Vita Muča,

Liepājas Universitātes Komunikācijas vadības 2.kursa studente,

šobrīd praksē fondā Nāc Līdzās!

Pievieno komentāru
  1. Send