Nāc līdzās! vasaras izaugsmes nometne «Radoši kopā»

Nāc līdzās! vasaras izaugsmes nometne «Radoši kopā»

Pavisam nesen noslēdzās Fonda Nāc līdzās! vasaras izaugsmes nometne “Radoši kopā”. Tā bija jauniešiem neaizmirstama nedēļa, kurā ikviens guva iespēju gan dziedāt, gan piedalīties izglītojošās un radošās aktivitātēs, kas noteikti dos ieguldījumu viņu personību attīstībā nākotnē. Ieguvēji bija ne tikai jaunieši, bet arī viņu vecāki, kas, kā jau mēs zinām, Latvijā ir arī jauniešu ar īpašām vajadzībām asistenti.

Nedēļas garumā jauniešiem bija iespēja izmēģināt spēkus dažādās dziedāšanas nodarbībās, improvizācijas teātrī, muzicēt perkusiju grupā, noklausīties lekcijas par komunikāciju prasmēm, etiķeti un klausīšanās prasmēm, piedalīties pēclekciju diskusijās.

Bet lai nebūtu tikai nopietnas lietas, bijām parūpējušies arī par izklaidi. Pie dalībniekiem ciemojās dziedātāja Katrīna Dimanta un grupa Audiokvartāls. Ar viņiem kopā jaunieši uzstāsies labdarības koncertā “Nāc līdzās Ziemassvētkos!” 16.decembrī Torņkalna baznīcā.

Nometnes dalībnieku vārdā sakām paldies visiem lektoriem Kristīnei Sprūdžai, Sarmai Freibergai, Atim Bētiņam, Oskaram Priedem, perkusiju meistaram Dzintaram Vīksnam, vokālajai pedagoģei Tatjanai Vucānei, radošās telpas vadītājai Līgai Bošai, diriģentam Imantam Točam! Paldies brīvprātīgajiem palīgiem Diānai Ponaskovai un Kristiānai Bērziņai!


Lai arī jūs nedaudz izjustu nometnes gaisotni, padalīsimies ar dalībnieku pēcsajūtām:

Vēlos pateikties Sarmai Freibergai par piedzīvoto Nāc līdzās! nometnē un šo vienreizējo iespēju! Liels paldies arī diriģentam Imantam Točam par zināšanām, prasmēm un attieksmēm, ko viņš māca, sniedz, korī! Man, kā cilvēkam, kuram 38 gados nav kora pieredze un manai meitai ar autismu tas dod ļoti, ļoti daudz!

Paldies par etiķetes, komunikācijas, klausīšanās prasmes, publiskās runas un improvizācijas teātra nodarbībām, lekcijām! Es guvu atbildes uz sev interesējošiem un neatbildētiem jautājumiem, kā veiksmīgāk iekļauties sabiedrībā, kolektīvā, dzīvē, kurai nav mēģinājumu un nākas improvizēt uz vietas. Kā arī guvu pat pašapziņas iztrūkstošos puzles gabaliņus no šīm lekcijām un noteikti prasmes veiksmīgāk, drošāk, atvērtāk, tiešāk un pārdomātāk komunicēt! Paldies, Sarma, par šo visu!

Visbeidzot, paldies korim un pārējiem nometnes dalībniekiem par kopā būšanu, atvērtām sarunām, jūsu radošumam, enerģijai, mīlestībai! Tā ir savāda un neatkārtojama maģija šādi būt kopā un iet kopā uz vienotiem, lieliem mērķiem! Paldies!

/—/

Nometne bija ļoti brīnišķīga! Liels paldies jums! Man jaunatklājums lekcijā bija tas ka dziedāšana palīdz noziegumus nepastrādāt!

/—/

Pirms radošā vakarā man bija liels satraukums par dziedāšanas solo. Šogad es pirmo reizi mūžā “Nāc līdzās!” radošā vakarā dziedāju. Uz skatuves dziedāju, un tad nenobijos. Paldies Martai Rancānei un Martas mammai Ievai par manu atbalstu. Un vēl man palaimējās – mums bija improvizācijas teātris, tas bija ļooti interesanti – uzstāšanās un iztēlot. Bungu aplis – man labi sanāk ar krāsainām apli ar kociņu. Mums ar Laimu izdevās pēdējā dienā pirms koncerta uztaisīt fotosesiju pie jūras. Liels, liels paldies ar mums kopā būšanu! Paldies par nometni!

/—/

Mums abām ar Sniedzi ļoti patika lekcijas. Seviśķi pirmais lektors – pastāstïja, kā prezentēt sevi. Visi viņi likās aizrāvušies ar savu darbu, sajūsmināti. 

Bungu speciālists bija izcils! Viņu bija prieks vērot – uguns acīs un izcilība spēlē. 😊

Uzzināju, ka daudzi ikdienā lietojamie vārdi ir J. Raiņa darināti. Kas to būtu iedomājies!

Ļoti labs bija nometnes laika konkrētais sadalïjums – koris, jūra, lekcijas, izklaide.

Pateicamies!

/—/

Mēs dzīvojām lieliskās telpās. Mācību apstākļi mācībām arī lieliski. Paldies par saturīgi bagātiem pasākumiem pēc dziedāšanas mācībām vakaros. Ļoti saturīgas un saprotamas tikšanās. Viesu koncerti un pastaigas gar jūru. Paldies, Sarma Freiberga par jaudu organizēšanā. Visi jaunieši bija ļoti laimīgi.

/—/

Vasaras nometnes bērniem, jauniešiem ir labi, patīkami pasākumi (droši vien ir arī izņēmumi).
Bet Nāc līdzās vasaras nometnes ir īpaši labi! Tās notiek 12 gadu garumā (Paldies Dievam, sponsoriem, projektiem un fondam) un ir vienādi labas.

Man nav izskaidrojuma kāpēc tas tā ir. Tas laikam ir pētījuma vērts notikums. Mainās dalībnieki, viesi, lekcijas, paši jaunieši paliek viedāki, vecāki paliek gados vecāki, mainās pat diriģenti, bet sajūtas nemainās. Apbrīnojami!

Ar režīmu, kurš dažu dien jau šķiet apgrūtinošs, tā joprojām ir mīļa nedēļa citā realitātē. Pēc tam ir vajadzīga vēl kāda nedēļa, lai spētu savākties un atgriezties savā realitātē un ikdienā. Līdzīgi ir pēc Dziesmu svētkiem. Tukšuma un skumju sajūta. Bet nekas. Viss labais atgriežas. Un nākamais gads nav aiz kalniem.

Man personīgi tik ļoti patika Rūdolfs! Man bija gods un lepnums dziedāt korī. Bet dzīvē viss mainās. Neiedziļinoties iepriekšējās diriģentes darbā, arī mūsu Imants ir lielisks! Tāds prieks, ka jauniešiem viņš ir kļuvis tik mīļš. Ļoti ceru, ka mēs viņam arī.

Novēlu, lai šis lieliskais pasākums nekad nebeidzas, lai visiem laba veselība, dzīvesprieks un optimisms!

/—/

Šogad atkal piedzīvoju vienu pozitīvām emocijām piepildītu nedēļu Saulkrastos. Šī radošā nedēļa paskrēja vēja spārniem. Biju ļoti priecīga par to, ka atkal ar mums kopā bija mikrofonu Taņa (Tatjana Vucāne), jo tieši pirms nometnes es klusībā ļoti vēlējos, lai Taņa atgriežas pie mums nometnē.

Visvairāk man patika visi kora mēģinājumi kopā ar diriģentu Imantu, jo katrs mēģinājums bija pilns ar viņa izcilo humoru. Viņš ir kolosāls diriģents! Man bija neizsakāms prieks par to, ka man bija iespēja kopā ar kori iemācīties Valda Atāla “Šūpuļdziesmu vilka bērnam”, tāpēc, ka man Valda Atāla dziesmas ir ļoti mīļas.

Biju ļoti apmierināta ar istabiņu Minhauzena Undā. Patika tas, ka istabiņā bija paklājs un zemās gultas, jo tas man atviegloja kurpju uzvilkšanu. Arī ēdiens šogad bija ļoti garšīgs.

No aktivitātēm man patika bungu aplis, lekcija par etiķeti, improvizācija ar Ati Bētiņu un, protams, ballīte ar grupu “Audiokvartāls”.

Ļoti iepriecināja tas, ka mums šogad bija palaimējies ar laikapstākļiem, jo tikai vienu dienu bija lietus, bet visas pārējās dienas bija siltas un saulainas.

Šīs nometnes ir vērts rīkot arī turpmāk, jo tādu dzīvesprieka un pozitīvisma lādiņu nevar iegūt nevienā citā nometnē!

/—/

Liels paldies par:

*Ieskatu publiskajā runā un improvizācijā – noderēs gan darbā, komunicējot ar apmeklētājiem, gan uzstājoties ar dzejas lasījumiem, gan vienkārši iepazīstoties ar jauniem cilvēkiem;

*Jaunām dziesmām, īpaši “Rakstā mani runājiet”;

*Maģisko, relaksējošo un reizē uzlādējošo bungu apli zem augusta zvaigznēm;

*Rīta rosmi ar lielisku mūziku. Jo ar mūziku ir daudz vieglāk pamosties :));

*Brīvbrīžu sarunām, kas ļāva citam citu iepazīt daudz tuvāk un personiskāk;

*Kad pasaules ūdeņi draudīgi viļņojas, paldies par iespēju būt kopā, drošībā, “Nāc līdzās!” miera ostā!💜


Esam gandarīti par tik pozitīvām un jaukām dalībnieku atsauksmēm. Tas nozīmē, ka esam projektā nospraustos mērķus sasnieguši. Un guvuši apliecinājumu, ka nometnes ir ļoti nepieciešamas, īpaši jauniešiem ar īpašām vajadzībām.

Paldies Rīgas domes Apkaimju iedzīvotāju centram par projekta atbalstīšanu!

*Nometne tika līdzfinansēta no Rīgas domes Apkaimju iedzīvotāju centra, līguma nr. AIC-22-60-līgums.

Nometnes fotogalerija skatāma ŠEIT.

Pievieno komentāru
  1. Send