Nāc līdzās! radošo darbu izstāde

izstade-01

No 20.-30.novembrim Rīgā, Kongresu namā skatāma Fonda Nāc līdzās! veidotā bērnu un jauniešu ar īpašām vajadzībām radošo darbu izstāde. Tajā izstādīti visdažādāko žanru – labāko autoru darbi no reģionālo Nāc līdzās! festivālu izstādēm. Rīgas izstādē skatāmi ap 100 darbiem, kurus bērni gatavojuši gan individuāli, gan apvienojoties grupās. Dažus darbus veidojušas veselas klases. Tādēļ izstādes autoru skaits ir uz pusi lielāks – ap 200!

Kā allaž ar saviem darinājumiem no koka pārsteidz un priecē Dzirciema speciālās internātpamatskolas arodklašu audzēkņi. Viņiem līdzi tur arī Tukuma un Zālītes speciālās internātpamatskolas. Zālītes skola arī šogad mirdz ar savu smalko keramiku, kas nav par mata tiesu sliktāka par dažu labu profesionāļa veikumu. Bet Raiskuma skola šogad izceļas ar īpaši skaistiem darbiem no dažādiem tekstilmateriāliem. Kad skaties uz jautrajām un raibajām somām, ko darinājuši šīs skolas audzēkņi, tad vienkārši gribas smaidīt, bet skatot krāšņo un smalko grāmatzīmju dizaina objektu, domas neviļus virzās mūsu tautas gudrību virzienā. Rīgas internātvidusskola bērniem ar dzirdes traucējumiem kā allaž ir akurāta un skaista ar tekstildarbiem, viņu veidotas tārpiņš ir noteikti daudzreiz mīļāks par veikalā nopērkamajām bērnu rotaļlietām. Bauskas Bērnu un jauniešu centrs ir tik prasmīgi izmantojis dabas materiālus, ka to ieraugot, spēj tik brīnīties.

Lūk, kā mēs varam!

Bet visu jau nevar aprakstīt, tādēļ ejiet un apskatiet!

Paldies sakām māksliniecei Vēsmai Vītolai, kura jau daudzu gadu garumā mums vienmēr nāk palīgā iekārtot Rīgas izstādes.

Bildes no izstādes var aplūkot – šeit!

Skolotājas Raitas Stepānes (Rīgas internātvidusskola bērniem ar dzirdes traucējumiem) atsauksme par Radošo darbu izstādi 2014 Kongresu namā:

Paldies par jauko izstādi!

Tas ir vēl viens apliecinājums, ka mūsu bērni var brīnumlietas uzmeistarot!

Gribētos vilkt paralēles ar laikrakstā “Diena” šobrīd atspoguļoto aktivitāti “Novērtē to, kas Tev ir” (par darba devējiem, kas atraduši darba vietas cilvēkiem ar invaliditāti). “Nāc Līdzās!” aktivitātes ir līdzvērtīgas, varbūt, pat svarīgākas – ļaut pašam noticēt, ka Tu vari, ļaut arī citiem noticēt, ka tu vari!

Pievieno komentāru
  1. Send