Nāc līdzās! radošā nometne – oāze jauniešu dzīvēs

Nāc līdzās! radošā nometne – oāze jauniešu dzīvēs

Lai arī Covid uzlicis dažādus ierobežojumus, Nāc līdzās! radošā komanda ne brīdi nezaudēja ticību, ka nometne būs. Kaut arī šoreiz nebijām mūsu ierastajā vietā Ķesterciema Albatrosā, centāmies piemēroties jaunajiem apstākļiem, jo galvenais, ka bijām kopā un varējām sākt gatavot šīgada labdarības koncerta Nāc līdzās Ziemassvētkos! programmu. Nometnē bija 44 talantīgi bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām –dziedātāji – solisti un Nāc līdzās! koris, mūzikas instrumentu spēlētāji – saksofona, flautas, bungu un perkusiju.  Kopā ar viņiem, protams, bija viņu asistenti – dziedošās mammas.

Un atkal Ziemassvētku dziesmas skanēja augustā. :)

“Jaunieši nometni ļoti gaidīja, tādēļ man bija jādara viss iespējamais, lai tā notiktu. Šī nometne ir sava veida oāze šo jauniešu dzīvēs”, stāsta Fonda Nāc līdzās! vadītāja Sarma Freiberga.

Šogad koncerta muzikālais vadītājs ir komponists Jānis Strazds, kurš nometnes sākumā iepazinās ar visiem solistiem un viņu balsu spējām.  Katra diena dalībniekiem sākas ar rīta rosmi, ko vadīja Roberta tētis Uldis Reingolds. Tai sekoja iedziedāšanās pilnīgi visiem un tad jau pilnā sparā dziedāja paralēlās klasēs – gan pa vienam, gan ansambļos, gan korī.  Ar kori bija diriģente Ginta Rūse, vokālo meistarību dziedātājiem spodrināja skolotāja Valda Dzene, bet skatuves priekšnesumā solistiem palīdzēja iejusties Karīna Laugale.  Dalībnieki ar prieka ovācijām sagaidīja mākslinieci Felicitu Gāgu, kura ar Nāc līdzās! bija kopā jau otro gadu. Viņas vadībā radošajā telpā tapa fantastiskas lietas – gan rudenīgi krāsainas ziedu kompozīcijas, gan  jautras stikliņu saulītes, tika apgleznoti Saulkrastu jūras izskalotie akmeņi. Pat dalībnieku portreti tika iemūžināti akmeņos. Radošā fantāzija lidoja augstu.

Katru dienu dalībniekiem notika arī izglītojošas lekcijas. Par pasaules tehnoloģiju jaunākajiem sasniegumiem pastāstīja kompānijas Accenture draudzīgā komanda, visiem ļoti patika parunāt ar mākslīgā intelekta robotmeiteni “Aleksu”.  Spilgtā atmiņā palika tikšanās ar DJ “Vento”. Viņš ieradās, lai iepazīstinātu jauniešus ar „dīdžejošanas” elementiem un to, kādu darbu ikdienā veic profesionāls dīdžejs. Jauniešiem bija iespēja pašiem paspēlēties ar platēm, radot t.s. skrāpējuma efektu. Lielu aktivitāti izraisīja vēlme iejusties DJ lomā. Īpaši šī tikšanās patika neredzīgajiem jauniešiem. Jauniešus ar redzes traucējumiem aizrāva tehnoloģiju pasaule un metodes, kā strādāt ar digitalizētu mūziku. Tas parādīja to, cik patiesībā arī mūsdienu jaunieši ar invaliditāti vēlas pilnveidoties un patiesi izmantot dažādus resursus, informācijas kanālus, lai sekotu līdzi mūsdienīgiem tehnoloģiskiem risinājumiem, kas atvieglo gan komunikāciju, gan uzlabo dzīves kvalitāti. Neredzīgais Igors vien nopūtās, jo saprata, ka viņam ikdienā nav iespēju tikt pie tādām platēm… taču labā ziņa, ka jaunieši tagad zina daudz jaunu lietu.

DJ Vento vadībā bija iespēja pašiem arī izdejoties līdz slapjām mugurām.

Uz nometni ciemos ar nelielu koncertu atbrauca arī mūsu draugs, dziedātājs Miks Dukurs. Tas bija varen aizraujošs vakars Mika mūzikā! Lai sadziedātos duetā ar savu partneri Robertu ciemos atbrauca arī dziedātāja Katrīna Dimanta.

Dažādajās lekcijās tika diskutēts gan par vīriešu veselību, runāts par personiskās izaugsmes iespējām, gan par modi un invaliditāti, gan drošību internetā, gan par nepieciešamību pēc fiksām aktivitātēm.  Pašiem tās nometnē bija iespēja praksē izmēģināt fizioterapijas nodarbībās.

Par īstu jautrības vilni izvērtās improvizācijas teātra etīdes brīvā dabā! Te nu katrs varēja izpausties radošā brīvībā, vien sekojot dotajam uzdevumam.

Priekšnesumi tika gatavoti ne tikai Ziemassvētku koncertam, bet arī radošajam vakaram, kurā katrs varēja uzstāties ar paša gatavotu priekšnesumu. “Parasti šie radošie vakari ir negaidītu pārsteigumu pilni. Tie ir bijuši gan bezgala jautri, gan arī smeldzīgu emociju piepildīti. Šī gada vakaru pieteicās vadīt meitenes – Līva un Maija, kurām tas bija liels izaicinājums, jo visu sagatavošanās darbu, būdamas neredzīgas, meitenes veica patstāvīgi,”  uzsver Sarma Freiberga.

Kā vienmēr, emocionāli aizkustošs ir nometnes “aplis”, kurā katrs dalībnieks dalās savās nometnē jauniegūtajās emocijās. Arī šoreiz tās bija tikai un vienīgi pozitīvas, pat laimes gaismas pielijušas. Kā apliecinājums tam bija Renātes jautājums: “Vai nevar šo nometni paildzināt uz 2 nedēļām…?”

Un kur tad vēl mūsu nakts pārgājiens uz jūru, kas izvērtās par veselu piedzīvojumu.  Bija jau vēls vakars un tumšs, bet visiem gribējās vēl pēdējā vakarā kopā pabūt pie jūras. Lai viens otram nepazustu un tumsā būtu saredzami, izmantojām spuldzīšu virtenes. Tā kā mūsu apvidū cilvēkiem ratiņkrēslos nav nobrauktuves līdz liedagam, tad nācās pielikt daudz fiziskā spēka, lai pa betona bluķiem noslidinātu mūsējos ratiņniekus. Bet komandā ir spēks, mēs visi tur nokļuvām un baudījām nakti un jūras romantiskās šalkas!

Nometne, kā allaž noslēdzās ar nometnes noslēguma koncertu, uz kuru  ieradās gan radi, gan draugi.

Paldies fonda vadītājai Sarmai Freibergai par iespēju piedzīvot radošo nedēļu, lai arī cik grūti bija noturēt šo iespēju, pārdzīvojot pandēmijas ierobežojumus. Paldies muzikālajam vadītājam Jānim Strazdam un kora “Nāc līdzās!” diriģentei Gintai Rūsei. Paldies vokālajiem pedagogiem – Karīnai Laugalei un Valdai Dzenei. Paldies brīvprātīgajiem Gatim Valainim, Felicitai Gāgai, Kristiānai Bērziņai. Paldies vecākiem, kuri atbalstīja un piedzīvoja kopā ar mums šo īpašo nedēļu. Paldies visiem viesiem un lektoriem par brīnišķīgu sadarbību un vērtīgām atziņām – Katie Leatherwood, uzņēmumam Accenture, DJ Vento, Helmutam Bēķim, Kristapam Kravalim, Mikam Dukuram, Laimai Jurčai, Reinim Lasmanim, Džeinai Feldbergai un fizioterapeitam Valdim Berķim.

Esam pateicīgi mūsu daudzgadīgajiem atbalstītājiem Ernst&Young par finansiālu atbalstu, kas šogad pandēmijas dēļ bija vēl vairāk nepieciešams, lai nometne varētu notikt. Paldies visiem ziedotājiem, kuriem pateicoties, jaunieši varēja būt viņiem tik ļoti vajadzīgajā nometnē!

Paldies Saulkrastu Minhauzena Undai par viesmīlību.

Mūsu ceļš uz Ziemassvētkiem ir sācies!

Nāc līdzās Ziemassvētkos! koncerts notiks 11.decembrī  19.00 Ventspils koncertzālē “Latvija”.

 

Nometnes fotogalerijas pirmā daļa skatāma – ŠEIT.

Nometnes fotogalerijas otrā daļa skatāma – ŠEIT.

 

Nometnes vadītāja,
Sarma Freiberga

Pievieno komentāru
  1. Send