Nāc līdzās! nometne personību izaugsmei

Nāc līdzās! nometne personību izaugsmei

“Kad jūnijā iesniedzām projektu Rīgas domes Sabiedrības integrācijas projektu konkursā nevalstiskajām organizācijām, ļoti satraukti gaidījām iznākumu, jo bez atbalsta šādu nometni personību izaugsmei, kurā ir lekcijas ar dažādiem lektoriem, kurā katru dienu nedēļas garumā strādā vairāki pedagogi plašas amplitūdas nodarbēs jauniešiem ar īpašām vajadzībām, nebūtu iespējams sarīkot”, saka Sarma Freiberga, kas organizēja šīs vasaras fonda radošo nometni Saulkrastos. Un prieks, ka iznākums bija pozitīvs!

Un tā varējām noturēt nedāļas garu nometni brīniškīgā vietā pie jūras – Saulkrastu Minhauzena Undā, jo tur ir 3 piemēroti numuriņi cilvēkiem ratiņkrēslā, kas mūsu gadījumā ir ļoti svarīgi. Diemžēl daudzās citādi jaukās vietās pieejamības nav.

Nometnē nodarības katru dienu sākās pusdeviņos ar rīta rosmi, ko vadīja Roberta tētis Uldis, bet diena beidzās ap desmitiem vai reizēm pat vēl vēlāk, jo vajadzēja paspēt tik daudz! Vajadzēja gan attīstīt jauniešu vokālās prasmes dziedot kopā korī un katram atseviški solo. Arī katram koristam bija iespēja pastrādāt ar savu balss aparātu pie skolotājas Valdas. Bet katram solistam bija jāiemācās jauna dziesma, kas nebūt nav viegli tik īsā laikā. Dziesma, ko jaunieši turpinās precīzi apgūt mājās, lai Nāc līdzās Ziemassvētkos! dziedātu kopā ar kādu no skatuves profesionāļiem koncertzālē Gors, Rēzeknē 8.decembrī. Par dziedātprasmes attīstīšanu rūpējās pedagogi Valda Dzene un Tatjana Vucāne, bet ar kori strādāja jaunais diriģents Georgs Zujevs. Jāsaka, ka Tatjana jeb mikrofonu Taņa, kā mēs viņu mīļi saucam nometnē, ir arī lieliska fotogrāfe.

Un radošajā klasē brīnumainas lietas taisīja Mārtiņš Roga. Tika gan vārītas ziepes, gan veidoti brīnišķīgi dekori ar jūmalā atrastiem materiāliem, gan veidoti abstrakti zīmējumi īpašā tehnikā. Visas šīs jaunradītās skaistās lietiņas tika izliktas nometnes noslēgumā uz izstādes galda.

Taču tikpat svarīgi un lietderīgi bija izprast un diskutēt par dažādām tēmām. Tā par pilsonisko aktivitāti lieliski stāstīja Liene Valdmane, kas ļāva pat izspēlēt situāciju par “jaunas partijas dibināšanu”. Par to, kā labāk sevi izprast un kā padarīt vieglāku savstarpējo komunikāciju ģimenē, ar draugiem un vienkārši citiem cilvēkiem, nepiespiestā sarunu gaisotnē runāja psihoterapeiti Ilona un Gatis Buši. Savukārt, koučs Līga Remesa aicināja padomāt par savām spējām, ko varētu izmantot nākotnes profesijas meklējumos. Absolūti aizraujoša izvērtās deju nodarbība pie Mārtiņa Etkina, kurā visi saprata, ka dejot var pilnīgi visi, neskatoties uz traucējumu veidu.

Lieliski izglītojošs bija opermūzikas koncerts, ko Saulkrastu improvizētajā opernamā sniedza jaunie vokālisti Lelde Leimane un Gabriels Zavadskis, kopā ar koncertmeistari Elīnu Stranci, kas bija atbraukuši ciemos uz nometni. Vakars bija tiešām izglītojošs, jo jaunie dziedātāji pastāstīja par katru izpildīto dziesmu – no kuras operas tā, kas notiek operā šai laikā utt. Koncertam sekoja kopīga kūciņu ēšana un iespēja tikties ar jaunajiem māksliniekiem – uzdot jautājumus un lūgt autogrāfus. Vēlāk – dienas aplī dalībnieki dalījās savās sajūtās, un izrādījās, ka daudzi nemaz nav Rīgas Operā bijuši, kā arī atzina, ka šādi dziedājumi viņiem patikuši.

Citā vakarā daudzi arī pirmo reizi tikās ar grupas “Dzelzs vilki” solistu Juri Kaukuli. Arī šī bija silta un emocijām piepildīta tikšanās, kuras laikā vienu no dziesmām Juris uzaicināja Martu Rancāni kopā nodziedāt dziesmu.

Ar smieklu šaltīm piepildīts izvērtās komandu darbs dziesmu spēlē, kurā katrai komandai bija jāizveido neliela teatrāla ainiņa par kādu no latviešu tauas dziesmām.

Un, protams, kā katru gadu, nometnē darbojās “labo vārdu pasts”, kurā vēstuļu rakstīšana sita augstu vilni un tika pārspēti iepriekšējo gadu rekordi. Un radošais vakars, kuram dalībnieki atkal gatavoja savus priekšnesumus pēc savas brīvas izvēles, lai tos parādītu citiem. Un bija arī labi pārsteigumi!

Kopumā nometne bija izdevusies – gan tāpēc, ka notika visas interesantās nodarbības, gan tāpēc, ka visa nedēļa bija saules pielieta, un ko gan vairāk vēlēties esot pie jūras… Par dalībnieku labsajūtu nenogurstoši rūpējās brīvprātīgie palīgi Diāna Ponaskova un Gatis Valainis.

Nometnes čatiņā pēc nometnes raksta dalībniece Kristiāna: “Liels paldies par skaisto nedēļu! Mēs kopā esam superkomanda! Liels paldies Sarmai par ieguldīto darbu, enerģiju, lai viss šis brīnums varētu notikt!❤️ Es Jūs visus ļoti mīlu!❤️ Ar nepacietību gaidu nākamo nometni, lai atkal varētu atgriezties šajā Saulkrastu paradīzē! Paldies Jums visiem par šo skaisto, mīlestības pilno nedēļu.”

Trīs dienas pie mums viesojās pazīstamais fotogrāfs Aivars Liepiņš, kura fotogrāfijas par nometnes dzīvi stāsta labāk par vārdiem.

Paldies par iespēju sarīkot šo nometni sakām Rīgas domei – Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Paldies par atbalstu sakām sakām arī SIA “Ernst & Young Baltic”!


Fotogalerijas no piedzīvojumu nedēļas skatiet ŠEITŠEIT un ŠEIT!

Pievieno komentāru
  1. Send