Nāc līdzās! kora otrie Dziesmu svētki

Nāc līdzās! kora otrie Dziesmu svētki

Ir pagājusi vairāk kā nedēļa kopš brīža, kad no rīta pusseptiņos tika nodziedāta “Gaismas pils” un “Lauztās priedes” diriģenta Māra Sirmā virsvadībā Mežaparka estrādē pēc garās sadziedāšanās nakts. Tas bija neaizmirstams brīdis, kuru bija lemts piedzīvot arī izturīgākajiem Nāc līdzās! koristiem!

Kā mums pagāja šie – 150.jubilejas Dziesmu svētki?

Gribētos teikt, ka fantastiski! Žēl ka daži mūsu dalībnieki nevarēja svētkus izbaudīt, jo veselības problēmas lika par sevi manīt. Bet viņi dzīvoja mums līdzi vai nu skatītāju vietās vai mājās pie TV ekrāniem.

Šie svētki prasīja vairāk spēka, jo bija jāsagatavo 2 atškirīgas programmas un kopā jāiztur 4 koncerti! Būtu bijis vieglāk, ja koncertu garums būtu nedaudz īsāks, jo īpaši noslēguma koncerts. To atzina arī daudzi no skatītājiem. Bet kopumā sajūtas ir pacilājošas, ka esam izturējuši un bijuši kopā ar daudzajiem tūkstošiem Latvijas dziedātāju.

Prieks, ka daļa no fonda vadītājas Sarmas Freibergas teiktā pēc iepriekšējiem svētkiem par pieejamības veicināšanu tieši dziedātājiem pēc kopsapulces ar Nacionālo kultūras centru ir ņemts vērā. Paldies Dainai Markovai par to! Tas īpaši atviegloja dalībniekiem ar īpašām vajadzībām saņemt ēdināšanas pakalpojumus, jo šogad tam bija paredzēta atsevišķa vieta, kur cilvēki ar kustību un redzes traucējumiem varēja arī apsēsties, kamēr pavadoņi sagādāja pusdienas.

Taču vēl būtu uzlabojamas lietas nākamajos svētkos. Trūka norāžu, kurus vārtus lietot cilvēkiem ar riteņkrēsliem, pie kuriem pienāk īpašais transports cilvēkiem ar pārvietošanās grūtībām (vajadzētu regulāru sarakstu, jo “uz pieprasījumu” nav labākais variants), no kurienes tas nāk (info teltīs nezināja paskaidrot), vajadzīgi marķējumi uz estrādes un kāpnēm gan cilvēkiem ar kustību, gan redzes traucējumiem. Zinot, cik daudz koros ir gados vecāki cilvēki, kam arī redze vairs nav tik spoža, to noteikti vajadzētu ņemt vērā. Kā arī nopietni padomāt par vīru ar kustību traucējumiem iespēju būt estrādē augšpusē. Iespējams, jādomā, kā izņēmuma kārtā izmantot esošo kravas liftu? Jo mūsu viens no dalībniekiem tieši fiziskās pārslodzes dēļ “izstājās” no spēles, jo kāpiens bija par augstu. Noteikti ir jāļauj privātajām mašīnām ar invalīda zīmi atbraukt līdz īpašajam busiņam. Šajos svētkos tā nebija un dalībniekiem bija problēmas sagaidīt savus tuviniekus ar kustību traucējumiem, lai varētu viņus atvest un aizvest.

Nāc līdzās! koristiem šī bija otrā reize lielajos svētkos, līdz ar to lielākajai daļai jau bija sapratne, ko nozīmē būt Mežaparka mēģinājumos un koncertos. Šogad svētku sajūtu paspilgtināja arī jaunā estrāde, kas tiesām ir īsta Sibraba birzs! Esam laimīgi, ka bijām daļa no Latvijas unikālā daudzu tūkstošu kopkora!

Vislabāk mūsu sajūtas atspoguļo fotogrāfijas un nelieli video no svētku norisēm.

WhatsApp Image 2023-07-10 at 21.17.03

Pievieno komentāru
  1. Send