Nāc līdzās! dalība ENCC konferencē Rīgā

Nāc līdzās! dalība ENCC konferencē Rīgā

ENCC (Eiropas kultūras centru tīklojuma) ikgadējā starptautiskā kultūras konference 2024. gadā norisinājās Rīgā, Latvijā. Tās galvenā tēma bija pētījums par kultūras ieguldījumu iekļaujošā sabiedrībā, pieejamība, kā arī ENCC trīsdesmit gadu jubilejas svinības.

ENCC 2024 ikgadējā konferencē apsprieda sociokultūras centru transformatīvo lomu iekļaujošākas sabiedrības attīstībā, veicinot informācijas apmaiņu starp dalībniekiem, radot iespējas starpnozaru sadarbībai un stratēģiskām partnerībām, lai būtu iespēja īstenotu iekļaujošas sistēmiskas pārmaiņas.

Ņemot vērā Eiropas kultūras centru un sociokultūras centru unikālo pozīciju ilgtspējīgas transformācijas centienos, konferences tēmas atklāja, kā organizācijas var palielināt savu ietekmi gan savās kopienās, gan politikas līmenī, un apzināt darbības, kas būtiski ietekmē iekļaujošu un ilgtspējīgu kopienu sekmēšanu, īpaši pievēršoties jaunajām tendencēm, inovācijām un gaidāmajiem izaicinājumiem.

Konferences noslēgumā visiem dalībniekiem izsniedza apliecības par dalību Starptautiskā Eiropas Kultūras Centru Tīklojuma (ENCC) konferencē un tās aktivitāšu un pieredzes apmaiņas darbnīcās. Tādu saņēma arī Fonda Nāc līdzās! vadītāja Sarma Freiberga.

Konferences viesiem tika sniegts neliels koncerts VEF Kultūras pilī, kurā uzstājās arī Fonda Nāc līdzās! koris un solisti Marta Rancāne un Laima Mūrniece. Mūsu dziedājumi šoreiz skanēja kopā ar VEF tautas mūzikas instrumentu orķestri Sadko. Izpelnījāmies patiesu auditorijas atzinību – skaļus aplausus un pat daža klausītāja asaras.

Konference tika rīkota ar Latvijas Kultūras ministrijas, Latvijas Nacionālā Kultūras Centra, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, Latvijas Kultūras darbinieku biedrības un Ziemeļrīgas kultūras apvienības atbalstu.
f5cdaaf8-85f8-4750-bb16-6855a242ba56 cf1d339c-c727-40bc-b732-321d3aa5cf0a 8c88defb-f27a-4dcd-8faa-9701884882ef

Pievieno komentāru
  1. Send