Mazā paradīze jeb radošā nedēļa noslēgusies

Mazā paradīze jeb radošā nedēļa noslēgusies

Cik visi bijām priecīgi atkal satikties nometnē! Beidzot, pēc ilgās izolācijas visu ziemu. Viena satikšanās klātienē nevar aizstāt 10 Zoom tikšanās. Nometnē pulcējās Nāc līdzās! koristi un dziedošie solisti un instrumentu spēlētāji, lai sāktu gatavoties nākamajai sezonai un labdarības akcijai “Nāc līdzās Ziemassvētkos!”, kuras koncerts šogad plānots 13.decembrī Hanzas Peronā.

Kā katru gadu, arī šogad strādājām vairākās klasēs – galvenā, protams, bija kora telpa. Tā šogad bija ar īpašu auru, jo ar kori sāka strādāt jauns diriģents – Imants Točs. Ne mēs, ne viņš nezināja, kāda būs mūsu sazobe. Par laimi tā izrādījās ļoti laba abpusēji. Prieks arī, ka koristiem pievienojās 3 jauni dziedātāji ar skaistām balsīm – Lizete, Marta un Pēteris. Tādēļ ceram, ka nākamā sezona mums būs darbpilna un veiksmīga, jo gandrīz visi koristi ir vakcinējušies un varēs sparīgi strādāt un koncertēt.

Vokālajā klasē jau otro gadu strādāja vokālā skolotāja Karīna Laugale, kura pagājušajā gadā tik ļoti iemīļoja mūsu jauniešus, ka ar nepacietību gaidīja šī gada nometni. Arī jaunieši ir iemīļojuši Karīnu. :)

Kā allaž aktīva dzīve ritēja radošajā telpā, kurā tapa dažnedažādi zīmējumi, katram cerot, ka tieši viņa zīmējums iekļūs Elektrum kalendārā 2022.gadam vai īpašajā Ziemassvētku kartiņā. Radošajā telpā tika rakstītas arī vēstules “Labo vārdu pastam”. Un šogad pat tika pārspēts pagājušā gada rekords – tika uzrakstītas 300 vēstulītes, kas iepriecināja to saņēmējus, jo nesa tikai labus un pozitīvus vārdus. Bet visu darbu radošajā telpā vadīja divas jaukas brīvprātīgās meitenes – Patrīcija Kronberga un Līga Boša. Abas meitenes grasās studēt mākslas studijās, lai iegūtu bakalaura grādu. Bet mūsējiem varēja palīdzēt ar jau gūtajām zināšanām krāsu lietošanā un citos mazos knifiņos radošās lietās.

Mūsu nometnē vienmēr atbrauc viesi, kas lasa gan vērtīgas lekcijas, veic dažādas terapijas, gan sniedz emocionālus priekšnesumus.

Tā šogad LU profesors, sociālās psiholoģijas guru Ivars Austers mums ļāva padomāt par laimi, kas tā ir, kur to meklēt, kā piedzīvot? Palīdzēsim.lv vadītāja Ilze Skuja ļāva iejusties lomu spēlēs, bet viņas meitenes iepriecināja mūsējās ar hennas apgleznojumiem.

Taču nezūdošus iespaidus radīja Nacionālā teātra aktieri, kas burtiski uzbūra acu priekšā visādus trikus, kam parastais skatītājs notic, bet mēs tagad zinām. :) Tas tiešām bija aizraujošs ceļojums teātra pasaulē! Pie mums viesojās aktieri Uldis Siliņš, Madara Reijere un Ivars Kļavinskis. Jautājumi bira kā no pilnības raga!

Ar nepacietību tika gaidīta mūzikas grupa “Sudden lights”. Mūsējie jau nav sēdētāji, tādēļ puišu mūzikas iedvesmoti laidās dejas solī. Tagad noteikti grupai būs vairāk sekotāju. :)

Nometnē sākās Fonda Nāc līdzās! un Latvijas Radio 2 jaunā teiku audiodiska ieraksti. Dažiem tā bija pirmā pieredze – ierunāt savu balsi ierakstam. Šoreiz ierakstā piedalījās viss koris, kurš ar dažādām skaņām un trokšniem papildinās teiku ierakstus. Par šo pašaizliedzīgo un brīvprātīgo iesaistīšanos diska rakstīšanas procesā saku lielu paldies Latvijas Radio personībai Norai Micpapai!

Lūk, ko par nometni raksta kora dalībniece Kristiāna Rubīna:

“Šī radošā nedēļa bija kā prieka un krāsu “Spridzeklis”, kurā var patverties un aizmirst par ikdienu. Man šajā radošajā nedēļā patika viss, kas notika, bet visvairāk patika kora mēģinājumi ar diriģentu Imantu, Nacionālā teātra aktieru stāsti par teātra aizkulisēm un grupa “Sudden lights”.
Šī nometne man ir priecīgākais, un gaidītākais notikums gadā. Vienmēr ļoti gaidu šo nometni, jo tā katru gadu atstāj aiz sevis neizdzēšamas, spilgtas atmiņas, kuras katru gadu krājas arvien vairāk. Pēc šīs nometnes ir ļoti grūti nonākt atpakaļ īstajā realitātē, jo nometnē es vienmēr esmu nonākusi “Pāris metrus virs zemes”.
Šādas nometnes noteikti vajag turpināt rīkot!
Man patīk, ka katru gadu mums nometnē piepulcējas jauni dalībnieki, un mūsu Nāc līdzās “ģimene” kļūst vēl kuplāka. Šī nometne man ir kā otrās mājas, kurā vienmēr gribas atgriezties.”

Esam pateicīgi mūsu ilggadīgajiem atbalstītājiem un sadarbības partneriem Elektrum un Ernst&Young! Pateicoties viņu atbalstam, mūsu nometne bija daudz interesantāka un jaunieši no tās ieguva vairāk.

Paldies arī dziedātājai Katrīnai Gupalo, kura jau tagad – vasarā atbrauca, lai iepazītos ar savu Nāc līdzās Ziemassvētkos! skatuves partneri Antonu. Cik ļoti viņi izjuta viens otru dziesmā, to vārdos nevar aprakstīt. Bet Rozā lietus noteikti būs ļoti emocionāli piepildīta dziesma.

Vēlreiz paldies visiem, visiem , kas palīdzēja nometnes norisei, jo visi darīja darbus, kas jāpaspēj paralēli dziedāšanai un zīmēšanai!

Paldies mūzikas skolotājiem Imantam un Karīnai, brīvprātīgajām radošās klases meitenēm Līgai un Patrīcijai, kā arī Diānai, Elizabetei un Lizetei par nesavtīgo darbu! Paldies Tatjanai par garšīgo torti un Uldim par rīta rosmēm!

Ar mīlestību
Nāc līdzās! Radošās nedēļas
vadītāja Sarma Freiberga


Ieskats Radošās nedēļas noslēgumā:

240945839_632110267791156_5054997392137746859_n

240900688_892495498140930_1433500616892622595_n

241068741_895891107999952_2243007381713931007_n

241027595_241580634512579_263046630456203565_n

Pārējās bildes no Radošās nedēļas skatāmas ŠEIT (1.daļa) un ŠEIT (2.daļa).

Komentāri

 1. Ilze

  Izsaku lielu pateicību visai radošajai komandai-ģimenei, īpaši Sarmai Freibergai par šo lielo, nesavtīgo mīlestības darbu!
  Mūsu mīļie tur gūst vairāk, kā varam aptvert, sevišķi jau tagad, kad katra tikšanās ir zelta vērtē, kad jauniešiem tas ir tik ļoti vitāli svarīgi!
  Paldies visiem, kas jauniešus iepriecināja!

  Cieņā un pateicībā
  Martas Ome, Ilze.

 2. Renāte

  Liels Jums paldies!
  Nometne, kā vienmēr bija brīnišķīga!
  Man ļoti viss patika! Liels paldies! Mums koristiem bija iespēja pasakās piedalīties, tas arī bija kaut kas jauns!
  Ļoti jauki!
  Gaidīšu nometni arī nākamgad! Man liels prieks piedalīties Nāc līdzās! Liels jums paldies!
  Un esmu droša, ka nometne būs arī nākamgad!
  Lai veiksmīgs gads un šī sezona ar jauno diriģentu! Un ļoti liels prieks par radošajiem partneriem!
  Nometnes laikā man bija jāizbrauc, bet veiksmīgi tiku, gan uz Rīgu, gan atpakaļ!
  Man liels prieks!

  Lai jums izdevusies diena!

  Ar sveicieniem
  Renāte
  2021

Pievieno komentāru
 1. Send