Koris svin 11.dzimšanas dienu Anglikāņu baznīcā

Koris svin 11.dzimšanas dienu Anglikāņu baznīcā

8.jūnijā 17.00 Rīgas Anglikāņu baznīcā savu 11.dzimšanas dienu ar koncertu svinēja Fonda Nāc līdzās! jauktais koris, kurā dziedātpriekā apvienojušies cilvēki ar dažādiem funkcionāliem un attīstības traucējumiem. Kurā kopā ar jauniešiem dzied viņu mammas un tēti, kas ikdienā ir viņu asistenti.

“Šī ir kora tradīcija, katru gadu dienā, kad koris tika dibināts un sanāca kopā uz savu pirmo mēģinājumu, sniegt koncertu gan saviem tuviniekiem un draugiem, gan citiem interesentiem. Dibinot šo kori, vēlējos cilvēkiem parādīt, cik talantīgi ir cilvēki ar īpašām vajadzībām, cik liels ir viņu potenciāls”, saka Sarma Freiberga Fonda Nāc līdzās! vadītāja un kora dibinātāja.

Koris var lepoties, ka piedalījies divos Dziesmu svētkos, nodziedot pilnas programmas, ieguvis žūrijas komisiju augstus novērtējumus. Tas turpina būt aktīvs Dziesmu svētku kustības dalībnieks – tikko izdziedāti Emīļa Melngaiļa 150.jubileas svētki Vidrižos.

Paralēli šīm programmām koris dzied dziesmas, kas pašiem mīļas. Bet dzimšanas dienas koncertā skanēja absolūti svaigi pirmatskaņojumi nule tapušajam komponista Valda Zilvera dziesmu ciklam Deju dziesmas jauktajam korim, kas tapušas ar Kultūrkapitāla fonda atbalstu. Šīm dziesmām tika noorganizēta arī neliela pavadošā grupa, kurā bija iesaistīti Fonda Nāc līdzās! mūzikas pedagogi – akordeoniste Samanta Čipinska, koncertmeistare Inga Ramāne un kori ar bungām rokā vadīja kora diriģents Georgs Zujevs.

Koncertu kuplināja arī Fonda Nāc līdzās! ukuleļu grupa Ilzes Vikmanes vadībā, pavisam nesen dibinātā akordeonistu grupa Samantas Čipinskas vadībā un ksilofona solists Edvards Ramāns.

Tie bija īsti svētki visiem koncerta dalībniekiem un klausītājiem, kuri Anglikāņu baznīcas zāli bija piepildījuši pilnu.

Pēc koncerta, kā jau dzimšanas dienā pieklājas, koris mielojās ar īpaši garšīgo svētku dienas torti, ko bija izgatavojusi Antona Sņegova mamma Tatjana Shnitova. Paldies par brīnišķīgo gardumu!

Paldies par mirkļu iemūžināšanu fotogrāfijās fotogrāfam Aivaram Liepiņam!
Fotogrāfijas var skatīt ŠEIT!
Svinam dzimšanas dienu! (Instagram ieraksts) (1)

Pievieno komentāru
  1. Send