Jau šonedēļ mākslas festivāla Nāc līdzās! Lielkoncerts

Jau šonedēļ mākslas festivāla Nāc līdzās! Lielkoncerts

Ceturtdien, 9.maijā 12.00 VEF Kultūras pilī norisināsies XXVIII Integratīvā mākslas festivāla Nāc līdzās! Lielkoncerts.

Uz Lielkoncertu no 1.atlases kārtas, kas notika iesūtot savu priekšnesumu video, žūrija Lielkoncertam izvirzījusi 44 priekšnesumus no dažādiem Latvijas novadiem. Tajos piedalīsies pāri par 300 dalībniekiem no skolām ar speciālajām mācību programmām, no Valsts sociālās aprūpes centriem bērniem un arī pieaugušajiem, no īpašo bērnu vecāku biedrībām, no dienas aprūpes centriem un daudz individuālo dalībnieku dažādos vecumos.

Lielkoncerts kā allaž būs tiešām liels un tajā būs pārstāvēti dažādi skatuves mākslas žanri – dziesmas, dejas, leļļu teātris, dzejas runāšana, dažādu instrumentu spēle un šogad Ukrainas meitene, kura mācās Vaivaru pamatskolā un trenējas pie Ukrainas trenera jaunajā paraolimpiskajā sporta veidā – dejās uz pilona, rādīs savu talantu gan dziedot, gan dejojot. Koncerts ilgs vismaz 4 stundas. Visus dalībniekus ar dziesmu sveiks Fonda Nāc līdzās! koris Georga Zujeva vadībā un Fonda Nāc līdzās! Ritma grupa Dzintara Vīksnas vadībā.

Koncertu skatīsies un vērtēs žūrijas komisija 5 cilvēku sastāvā – Sarma Freiberga – Fonda Nāc līdzās! valdes priekšsēdētāja, Kristaps Krievkalns – mūziķis, Agnese Egliņa – pianiste, Georgs Zujevs – diriģents, Juris Kaukulis – mūziķis, dziedātājs. Žūrijas uzdevums no visiem koncerta priekšnesumiem izvēlēties 12 labākos, spilgtākos, kuru izpildītāji iegūs festivāla Laureāta titulu. Laureāta tituls dod tiesības pretendēt uz piedalīšanos labdarības koncertā Nāc līdzās Ziemassvētkos!, kas šogad notiks 9.decembrī Ogres Kultūras centrā.
Būs arī skatītāju pārsteiguma balvas.

“Jau tagad zinu, cik grūts būs žūrijas uzdevums no daudzajiem interesantajiem priekšnesumiem izvēlēties tikai 12. Tas ir tik grūti, jo katrs mākslinieks savā skatuves darbā ielicis tik daudz darba.”, tā Sarma Freiberga – žūrijas komisijas vadītāja, kura priekšnesumus vērtē jau daudzus gadus.

Lielkoncerta starpbrīdī dalībniekiem būs iespēja redzēt 1. Autsaideru mākslas izstādes darbus, kuru autori ir VSAC klienti, digitālā formātā, kuru vadīs fonda brīvprātīgais Mārtiņš Duks. Arī pārējo organizatorisko darbu veikšanā kā allaž iesaistīta brīvprātīgo komanda. Sagatavošanas posmā daudz darāmo lietu veicam kopā ar fonda brīvprātīgo administratori Kristiānu Bērziņu. Drukas darbiem dizainu veido Diāna Ponaskova. Bet festivāla dienā brīvprātīgo virsvadība būs uzticēta Diānai Ponaskovai un Gatim Valainim.

Programmu vadīs Marta Bieriņa un Kārlis Tols, kuri jau labi uz skatuves sadarbojās iepriekš Nāc līdzās Ziemassvētkos! GORĀ.
Lielkoncerta dalībniekus ar savām dziesmām pēc konkursa programmas iepriecinās dziedātājs Juris Kaukulis.

Lielkoncertā gaidīts ikviens, kurš ar saviem aplausiem vēlas atbalstīt talantīgos bērnus, jauniešus un pieaugušos ar īpašām vajadzībām, kas drosmīgi kāps uz VEF Kultūras pils skatuves 9.maijā plkst 12.00! Ieeja bez maksas.

*Lielkoncertu ar līdzfinansējumu atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.
Nāc līdzās! 2024 afiša

Pievieno komentāru
  1. Send