Izskanējis labdarības koncerts “Nāc līdzās Ziemassvētkos!” 2020

Izskanējis labdarības koncerts “Nāc līdzās Ziemassvētkos!” 2020

11.decembrī Ventspils Koncertzālē “Latvija” tika ierakstīts sirsnīgākais un gada emocionālākais labdarības koncerts “Nāc līdzās Ziemassvētkos!”. Koncerts Pirmajos Ziemassvētkos tika raidīts LTV1 un Otrajos Ziemassvētkos to atskaņoja Latvijas radio 1 ēterā.

“Nāc Līdzās Ziemassvētkos!” joprojām var noskatīties LSM.lv.

Labdarības koncerts “Nāc līdzās Ziemassvētkos!” LTV bija skatāms jau 14.gadu un daudzi tūkstoši Latvijas Televīzijas skatītāju nespēj iedomāties Ziemassvētkus bez šī koncerta. To pati esmu uzklausījusi no daudziem cilvēkiem, ka šī koncerta skatīšanās ir kā tradīcija viņu mājās. To apliecina arī raidījuma augstie reitingi un tas patiesi priecē. Tas nozīmē, ka arvien vairāk Latvijas cilvēku iepazīst cilvēku ar īpašām vajadzībām talantus un viņus pašus. Paldies Latvijas Televīzijai un Latvijas Radio par sadarbību daudzu gadu garumā!

Lielu paldies gribas teikt arī Latvijas Televīzijas komandai, kura šogad uzņēma filmu “Līdzās sapnim”, kas ļauj vēl tuvāk iepazīt jauniešu ar īpašām vajadzībām ikdienu. Paldies idejas autorei, žurnālistei Jolantai Muižniecei, režisorei Zitai Kaminskai, operatoram Uvim Burjānam un pārējiem komandas biedriem.

Dokumentālo filmu “Līdzās sapnim” skaties ŠEIT.

Taču šis gads bija citāds arī “Nāc līdzās Ziemassvētkos!” akcijā. Diemžēl šogad ne visi bērni varēja piedalīties koncertā klātienē, jo to liedza esošā epidemioloģiskā situācija valstī. Tādēļ ierakstā piedalījās tikai pilngadīgie jaunieši un daži nepilngadīgi solisti, kurus pavadīja vecāki. Daļa dalībnieku sagatavoja video sveicienus raidījumam, lai kaut šādā veidā viņi varētu piedalīties. Šogad izpalika arī tradicionālais Ziemassvētku labdarības tirdziņš, kurš vienmēr ir bijis kā neatņemama sastāvdaļa koncertam. Bet, ja skatītāju nav, kam tad tirdziņš…

Kā allaž ar Nāc līdzās! laureātiem koncertā kopā uzstājās mākslinieki, ko saucam par “Labās sirds vēstnešiem”, jo šis koncerts ir mākslinieku talanta ziedojums bērniem.

Jau vairākus gadus ar fondu kopā ir LNO soliste Ilona Bagele, pianiste Agnese Egliņa, dziedātāji Evita Zālīte, Juris Vizbulis, Katrīna Dimanta, Laura Teivāne, Lauris Reiniks, Marlēna Keine, Atis Zviedris. Bet pirmo reizi šajā projektā piedalījās pianists Reinis Zariņš, perkusionists Ernests Mediņš, dziedātāja Aminata Savadogo un ģitārists Gints Smukais. Koncerta muzikālais vadītājs bija komponists un mūziķis Jānis Strazds.

Tā kā šogad nevarējām koncertu rīkot ar skatītājiem, koncerta ienākumi ir tieši nulle. Tos citugad izmantojām bērnu un jauniešu, talantu attīstībai un popularizēšanai. Varam cerēt tikai uz ziedojumiem…

Pēc koncerta ieraksta Ventspilī, es pārliecinājos, ka skatītāju klātbūtne un viņu sirsnīgie aplausi ne ar ko nav aizstājami. Mēs, protams, visu izdarījām ļoti labi, rezultāts ir muzikāli un mākslinieciski labā kvalitātē, jo kvalitāte ir viens no maniem kritērijiem jebkurā jomā. Tiem māksliniekiem, kuri piedalījās ierakstā kopā ar jauniešiem pirmo reizi, bija liels gandarījums un arī pozitīvs pārsteigums par jauniešu spējām. Tā jaunais talantīgais ģitārists Gints Smukais bija tik aizkustināts par neredzīgā Kirila Švidčenko ģitāras spēli, ka nespēja savaldīt kādu aizkustinājuma asaru. Taču ļoti pietrūka iespējas pieiet, apskaut, samīļoties, jo šiem bērniem un jauniešiem tas ir daudz vairāk nepieciešams. Ļoti ceram, ka ar savu labdarības koncertu ienesām jaukas un pozitīvas emocijas skatītāju mājās, jo Ziemassvētki taču ir ļoti īpaši svētki!

Vēl līdz 2021.gada 15.janvārim ir pieslēgts labdarības tālrunis 90067080, uz kuru zvanot ikviens var ziedot 1,42€ fonda bērnu un jauniešu talantu attīstībai. Vēl ērtāk iespējams ziedot ar aplikācijas Mobilly starpniecību, kur katrs ziedotājs var izvēlēties ziedojuma summu un arī vienoties par regulāra ikmēneša ziedojumu bērniem un jauniešiem. To var izdarīt gan no saviem telefoniem, gan datoriem, ejot uz Mobilly aplikāciju vai mājaslapu.

Ceram uz atsaucību ziedošanā, jo tā palīdzēs bērniem un jauniešiem turpināt attīstīt viņu spējas, un mēs visi kopā būsim veicinājuši viņu emocionālo labbūtību un līdz ar to arī veselības stiprināšanu. Ja valsts nevar, tad jāpalīdz pašiem sev. Jo darbam jāturpinās, mums jāpalīdz bērniem/jauniešiem tikt tuvāk sapnim! :)

Liels paldies par atbalstu un sadarbību mūsu ilggadējam lieldraugam AS LATVENERGO un nu jau 2 gadus arī AS GASO!

Lai Jaunais gads mums visiem veselīgs, veiksmīgs un priekpilns!

Sarma Freiberga
Fonda Nāc līdzās! vadītāja


“Nāc līdzās Ziemassvētkos!” fotogaleriju skatiet ŠEIT.

Foto: Veronika Simoņenkova

Pievieno komentāru
  1. Send