Izskanējis XXVII Integratīvais mākslas festivāls Nāc līdzās!

Izskanējis XXVII Integratīvais mākslas festivāls Nāc līdzās!

Esam bezgala priecīgi, ka šogad Nāc līdzās! festivāla Lielkoncertā VEF Kultūras pilī 9.maijā varēja piedalīties bez jebkādiem ierobežojumiem, kas iepriekšējos 2 gadus bija spēkā tā vai citādi. Priecīgi, ka redzējām atkal mūsu grupu priekšnesumu dalībniekus – Mazās bitītes, Līvupes dejotājas, surdo grupas un citus kolektīvus, kurus ierobežojumi skāra visvairāk.

Sabraukušie dalībnieki bija bezgala priecīgi atkal redzēties un izbaudīt gan uzstāšanās prieku, gan redzēt savu draugu priekšnesumus uz VEF Kultūras pils skatuves. Jāatzīmē, ka VEF Kultūras pils skatuve ir viena no labākajām Rīgas skatuvēm, uz kuras uzstājas daudzi mākslinieki profesionāļi. Un Nāc līdzās! dalībniekiem ir iespēja izbaudīt šo tehniski labi aprīkoto skatuvi, kas ir pavisam kas cits kā skolas skatuve. Paldies visai VEF komandai par atbalstu mūsu festivālam!

Šī gada festivālā godā cēlām savu valsts valodu – visiem priekšnesumiem bija jāskan latviešu valodā. Arī Ukrainas meitene Sofia Iena dziedāja dziesmu latviski 😊

Pretendentus Lielkoncertam no reģioniem jeb no 1.atlases kārtas izvēlējās festivāla žūrijas komisija. Šogad Lielkoncertam tika izvirzīts kupls pulks – ap 300 dalībniekiem. Žēl, ka dažiem pēdējā brīdī gadījās problēmas un viņi nevarēja atbraukt uz Rīgu.

Arī šogad 12 labākajiem Lielkoncerta priekšnesumiem tika piešķirts Laureāta nosaukums, laureāta vimpelis un balvas. Zelta laureāta statusu saglabāja visi pagājušajā gadā šo nosaukumu ieguvušie.

2023. gada Laureātu un Zelta laureātu vārdi publicēti šeit: https://www.naclidzas.lv/projekti/nac-lidzas-laureati-gadu-gaita

Lielkoncerta žūrijā šogad strādāja: Sarma FreibergaFonda Nāc līdzās! valdes priekšsēdētāja, Zane Kreicberga – režisore, Latvijas Kultūras akadēmijas profesore, Rūta Dūduma-Ķirse – dziedātāja, vokālā pedagoģe, Kārlis Anitens – režisors, Tatjana Vucāne – vokālā pedagoģe, Marta BieriņaFonda Nāc līdzās! valdes locekle. Paldies žūrijai par izturību daudzo priekšnesumu izvērtēšanā!

Festivāla laureāti, atkarībā no koncerta veidotāju mākslinieciskajām nepieciešamībām, tiks aicināti uzstāties Ziemassvētku labdarības akcijas Nāc līdzās Ziemassvētkos! koncertā kopā ar Latvijas profesionāliem mūziķiem.

Šogad labdarības koncerts Nāc līdzās Ziemassvētkos! notiks Latgales koncertzālē GORS 8.decembrī.

XXVII Integratīvo mākslas festivālu Nāc līdzās! ar līdzfinansējumu atbalstīja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Sirsnīgs paldies brīvprātīgo komandai Diānas Ponaskovas un Gata Valaiņa vadībā – Maritai Zvaigznei, Zandai Birģelei, Silgai Osei, Dacei Mednei! Paldies festivāla brīvprātīgajām palīdzēm – administratorei Kristiānai Bērziņai un fotogrāfei Elizabetei Ābolai!

___

Foto no Lielkoncerta skatāmas ŠEIT!


Fonda Nāc līdzās vasaras lielkoncerts-379

Pievieno komentāru
  1. Send