Fonds Nāc līdzās! un Latvijas Radio dāvina Kārļa Skalbes klausāmpasaku CD

Fonds Nāc līdzās! un Latvijas Radio dāvina Kārļa Skalbes klausāmpasaku CD

Fonda Nāc līdzās! sadarbībā ar Latvijas Radio 2  tapis jau ceturtais klausāmpasaku audio disks. Svinot latviešu pasaku lielmeistara Kārļa Skalbes 140. jubileju, ieskaņotas astoņas viņa sarakstītās pasakas. Šogad pasaku ielasīšanā pievienojušies arī Latvijas Radio 2 darbinieku bērni, piešķirot projektam īpašu ģimenes sajūtu. Tradicionāli disks kā dāvinājums tiek nogādāts Latvijas neredzīgo bibliotēkām, Latvijas Nacionālajai bibliotēkai un Bērnu klīniskās slimnīcas “Saulaino dienu stūrītis” bibliotēkai.

„Latvijas Radio 2 un „Fonda Nāc līdzās!” sadarbība izvērsusies par skaistu tradīciju, kas caurvīta pozitīvām emocijām un rada patiesu piepildījumu. Ierunāt pasaku ir tikpat liels prieks, kā tās klausīties. Pasakām ir liela nozīme ikviena cilvēka dzīvē un izaugsmē, no tām mēs mācāmies lietu kārtību un pasaules uzbūvi, tās palīdz izprast cilvēku savstarpējās attiecības, stāsta par to, kas ir labs un slikts, iedvesmo nebaidīties no darba un izaicinājumiem un novērtēt līdzcilvēkus. Tāpēc domāju, ka pasaku audio disks ir ne tikai vakara izklaide mazajiem klausītajiem, bet arī laba skola,” norāda Latvijas Radio valdes locekle programmu attīstības jautājumos Sanita Dika-Bokmeldere.

„Pasakas mums sniedz iespēju izdzīvot visdažādākās emocijas. Tieši tāpēc jau  mums mīļas ir “Kaķīša dzirnaviņas”, kur mēs katrs varam dzīvot līdz kaķīša dzīves notikumiem, pārdzīvot līdz ar viņu un saprast, kas dzīvē ir patiesas vērtības, kas šķitums. Un Kārlis Skalbe ir lielisks emociju uzbūrējs,” saka „Fonda Nāc līdzās!” vadītāja Sarma Freiberga.

„Šī ideja radās, domājot par tiem cilvēkiem, kuri veselības vai dažādu apstākļu dēļ grāmatu nevar izlasīt, bet esmu pārliecināta, ka klausāmpasakas sniedz prieku daudz plašākam cilvēku lokam. Radio informāciju sniedz ar skaņas palīdzību. Tieši tā arī tapuši mūsu pasaku ieraksti – ar balsīm, mūziku un skaņām, atstājot vietu klausītāja iztēlei. Man ir prieks, ka pasaku ierunātāju pulks gadu gaitā ir pieaudzis un mums talkā nākuši „Fonda Nāc līdzās!” radošie dalībnieku un šogad arī mūsu bērni,” stāsta projekta līdzautore Nora Micpapa.

Klausāmpasakas ierunājuši Latvijas Radio 2 darbinieki un ētera personības: Ivonna Markelova, DJ Aivis, Ilva Milzarāja, Kaspars Markševics, Gunārs Jākobsons, Līna Rudzone, Baiba Palkavniece, Mārtiņš Ruskis, Vita Prikule, Roberts Buivids, Velga Vītola-Amantova, Sandris Jūra, Sandra Glāzupa, Inese Štrāla, Kaspars Mauriņš, Nora Micpapa, ka arī Latvijas Radio valdes locekle Sanita Dika-Bokmeldere. Tradicionāli pasaku tēlos iejutušies arī „Fonda Nāc līdzās!” dalībnieki – Kristiāna Rubīna, Oskars Vīķis, Kaspars Grigāns, Laima Mūrniece, Mārtiņš Duks, Dāvis Andersons, Rūdis Rūķis, Lauma Paleja, Roberts Reingolds, Katerīna Kravale, Līva Paula Paleja, Maija Fogele, Kristiāna Bērziņa, Elīna Beļinska, Katrīna Zavacka, Sandis Endzelis, Oskars Timinieks, Tomass Šatilovs, Gatis Valainis un „Fonda Nāc līdzās!” vadītāja Sarma Freiberga. Šoreiz talkā nākuši arī Latvijas radio 2 darbinieku bērni un pat mazbērni.

Par visu četru klausāmpasaku audio disku vizuālo noformējumu kopš 2016. gada rūpējusies māksliniece Vivianna Maria Stanislavska un to samaketējusi Zane Šurna. Diska muzikālo noformējumu un muzikālo baudījumu diska prezentācijā arī šogad dāvā „Fonda Nāc līdzās!” dalībnieces saksofoniste Līva Paula Paleja un flautiste Maija Fogele.

Šis ir jau ceturtais audio disks bērniem, kas tiek dāvināts Latvijas neredzīgo bibliotēkām, Latvijas Nacionālajai bibliotēkai, Bērnu klīniskās slimnīcas bibliotēkai “Saulaino dienu stūrītis” un citiem.  2016. gadā tapa Annas Sakses „Pasakas par ziediem, 2017. gadā – Imanta Ziedoņa „Blēņas un pasakas”, savukārt Latvijas simtgadē tika dāvināta iespēja klausīties iemīļotas latviešu tautas pasakas.

Ceturtdien, 7. novembrī plkst. 15:00 Latvijas Radio 7. Studijā (Doma laukums 8) notiks Latvijas Radio 2 un „Fonda Nāc līdzās!” sadarbībā tapušā klausāmpasaku audio diska atvēršanas svētki.

Esat laipni aicināti apmeklēt diska atvēršanas svētkus!

Klausāmpasakas ir pieejamas ikvienam Latvijas Radio 2 interneta vietnē.

Bildes no CD prezentācijas var aplūkot –

20191105_224731

Pievieno komentāru
  1. Send