Fonda Nāc līdzās pirmā fotoizstāde Starptautiskajā lidostā Rīga

Ceturtdien, 29.novembrī plkst. 15.00 Starptautiskā lidostā “Rīga” termināļa pasažieru zonā, „B” izlidošanas vārtu zonā  tiks atklāta Fonda Nāc līdzās!  pirmā fotoizstāde, kurai dots nosaukums “Viena diena Kolkā”. Izstādes mākslinieciskais aizbildnis ir pazīstamais fotogrāfs Jānis Mednis, kurš šovasar viesojās fonda radošajā nometnē Kurzemes Jūrmalā un kopā ar bērniem un jauniešiem radoši strādāja. Šie mirkļi tagad iemūžināti 30 izstādes fotogrāfijās.

Fonda radošajā nometnē piedalījās Integratīvā mākslas festivāla  Nāc līdzās! laureāti.

Fonds Nāc līdzās! apvieno simtiem talantīgu bērnu un jauniešu ar īpašām vajadzībām no visas Latvijas.  Bērnus un jauniešus, kas ir nedaudz atšķirīgi no citiem. Tie ir bērni, kas ikdienā mācās speciālajās internātskolās, daudzi no viņiem dzīvo bērnu namos. Tie ir jaunieši no Dienas aprūpes centriem un invalīdu rehabilitācijas centru audzēkņi.

Fonda rīkotajos festivālos jauniešiem bijusi iespēja sevi apliecināt dažādos skatuves  mākslas žanros, kā arī dažādos vizuālo mākslu žanros.  Bet pirmoreizi Nāc līdzās! dalībnieki  mēģina savas spējas fotomākslā.

Paskatīties caur fotoobjektīvu uz ārpasauli idejas autore ir fonda vadītāja Sarma Freiberga. Viņa aicināja palīgā fotogrāfu Jāni Medni, lai kopīgi realizētu šo radošo ieceri.

„Iespēja padarīt cilvēkus laimīgākus arī mūs pašus dara laimīgus. Sevišķi šos īpašos bērnus, kuriem bieži vien izdarīt to pašu, ko mums,  ir desmit reižu grūtāk. Un fotogrāfija ikvienam paver neierobežotas iespējas, kurās katrs var justies brīvi un pilnībā radoši. Foto dienas laikā likās, ka fotogrāfija bērniem pavēra jaunu apvārsni, aiz kura var justies labi. Ja fotogrāfija dara šos bērnus laimīgākus, jūtos gandarīts.”, fotogrāfs Jānis Mednis.

Uz izstādes atklāšanu bija ieradusies lielākā daļa fotogrāfiju autoru, kuri ar lielu interesi vēroja savas fotogrāfijas, kas bija pārtapušas no mazajām digitālajām bildītēm par lielām foto gleznām.
Uz atklāšanu bija atnākuši arī jauniešu tuvinieki, kas autorus  iepriecināja ne tikai ar savu klātbūtni, bet arī ar mīļiem ziedu sveicieniem.
Dažam šī bija pirmā reize lidostas izlidošanas zonā un bija piedzīvojums iet caur drošības pārbaudi.  Arī tā ir jauna dzīves pieredze. Tā mēs mācāmies un tā mēs augam.

Projekta Nāc līdzās! radošā direktore

Sarma Freiberga Tel. 29238333

Fotogrāfs Jānis Mednis

Nāc līdzās! laureātu fotoizstādes darbus var apskatīt šeit.

Atklāšana bildēs šeit.

Pievieno komentāru
  1. Send