Fonda Nāc līdzās! laureāte Diāna Ponaskova dzied Tallinā

Diānas iespaidi par Tallinas apmeklējumu:

No 3. līdz 4.novembrim esam pavadījuši divas brīnišķīgas dienas Tallinā.

Kad ieradāmies Tallinas viesnīcā, mūs sirsnīgi sagaidīja Janeks Muru un Margus Enno – Vaimupuu organizācijas vadītāji, kuri izstāstīja gaidāmo dienu plānu. Bijām iepazinušies arī ar citiem Janeka līdzorganizatoriem, kuri palīdzēja rīkot foto izstādi „Prieks”, kuras atklāšanā man bija gods uzstāties. Pēc vakariņām un sirsnīgām sarunām, devāmies palīdzēt iekārtot foto izstādi tirdzniecības centrā, kur arī nākošā dienā notika atklāšanas pasākums. Pēc labi padarīta darba, kopā ar Sarmu Freibergu un maniem vecākiem devāmies apskatīt skaisto Tallinas vecpilsētu. Vakara gaismas izkrāšņoja pilsētas šaurās ieliņas, un ierastais bruģis it kā veda uz mājām. Brīžiem pat likās, ka atrodos sev zināmās vietās un eju garām zināmām mājām. Kā, piemēram, parks, kas veltīts igauņu slavenam rakstniekam – A. H. Tammsaare, bija tik līdzīgs Esplanādes parkam ar Raiņa pieminekli. Tallinas vecpilsēta ir skaista ar savu arhitektūru un māju perspektīvām, kuras redzamas no paauguru skatu punktiem. Katrai ielai ir savs stāsts, sava vēsture. Uz mājām vai ceļa nereti bija redzamas piemiņas plāksnes, ar gadiem un personām, ar kurām tās saistītas.

Nākamajā dienā, pirms koncerta mēģinājuma, kopā ar vecākiem apstaigājām slaveno Rātslaukumu, redzējām Tallinas simbolu skulptūru„Veco Tomasu” jeb „Vana Toomas”, kā arī nogājām ceļu līdz cietokšņa sienai, kas nodala t.s. augšpilsētu no lejpilsētas. Priecājāmies par pilsētā novietotām akmens „irbītēm” un skatlogos redzamajiem igauņu rokdarbiem. Tā kā laika nebija tik daudz, lai paspētu apskatīt visu vecpilsētu, mēs noteikti vēl kādreiz vēlētos aizbraukt, lai vēl tuvāk iepazītu Tallinu! Pirmie iespaidi par Tallinu bija tiešām patīkami, lai vēlreiz atgrieztos!

Foto izstādes atklāšanas koncerts bija pozitīvām emocijām piesātināts. Foto izstādes tēma – „Prieks”, un fotogrāfijās ir attēloti cilvēki ar īpašām vajadzībām, kuri, neskatoties uz dzīves grūtībām, spēj patiesi smaidīt, priecāties un būt laimīgiem no sirds. Izstādes atklāšanu apmeklēja arī paši fotogrāfiju autori, kuri bija pārņemti ar gandarījumu par saviem skaistiem darbiem.

Izstādes atklāšanā piedalījās Igaunijā pazīstami dziedātāji, kuri iepriecināja skatītājus ar skanīgām dziesmām un dejas ritmiem. Visiem par patīkamu pārsteigumu kļuva pasākuma noslēgumā prezentētā īsfilma, kurā cilvēki ar īpašām vajadzībām dejoja un priecājās laikā, kad skanēja dziesma „Cuz i’m happy” jeb „Jo esmu laimīgs!”. Īsfilma parādīja ļoti pozitīvus fragmentus, kad cilvēki ar invaliditāti spēj no visas sirds priecāties, smaidīt, dejot, būt kopā, radīt un vairot pozitīvo sev apkārt! Patiesi iedvesmojoša īsfilma lika smaidīt katram pasākuma apmeklētājam!

Man patiesi liels prieks bija dziedāt šājā pasākumā, uzlādējoties ar pozitīvām emocijām un iedvesmojoties no smaidīgiem cilvēkiem! Liels paldies Janekam Muru, Margusam Enno par uzaicinājumu un viesmilību! Paldies arī Fondam Nāc līdzās! par atbalstu šī brauciena realizēšanā!

Bildes var apskatīt – ŠEIT!

Pievieno komentāru
  1. Send