Fonda Nāc līdzās! jaunieši LR2 ēterā Baltā spieķa dienā

1964. gadā ASV tika parakstīta  Kongresa rezolūcija, pilnvarojot ASV prezidentu pasludināt  15. oktobri par Baltā spieķa dienu un Baltais spieķis ieguva simbolisko nozīmi neredzīga cilvēka neatkarībā.

Tādēļ šajā dienā vēlamies pievērst lielāku uzmanību neredzīgiem un vājredzīgiem cilvēkiem. 15.oktobrī Fonds Nāc līdzās! sadarbībā ar Latvijas Radio2 atzīmēs šo dienu, dodot iespēju Fonda neredzīgajiem un vājredzīgajiem jauniešiem aktīvi līdzdarboties radio ēterā.

Visas dienas garumā kopā ar ētera cilvēkiem- Viesturu, Inesi, Baibu un Aivi LR2 programmu vadīs un mūziku izvēlēsies fonda „Nāc līdzās” radošie jaunieši Laima Mūrniece, Kaspars Grigāns, Līva Paleja un Elīza Kupruka. Jauniešiem tas ir gan liels prieks, gan liela atbildība būt ēterā kopā ar profesionāļiem. Taču vienlaikus mēs vēlamies parādīt, ka neredzīgs vai vājredzīgs cilvēks var darboties mediju vidē un var dot savu pienesumu tajā.

Informācija par dalībniekiem:

Laima Mūrniece (23.g).- LR2 ēterā būs dzirdama LR2 Rīta programmas Horoskopu stundā no   9.00-10.00

Dzīvo Inčukalnā, bet viņas sapņu un iedvesmas pilsēta ir Rīga, jo mīl tās plašo kultūras piedāvājumu, Daugavu, ostas skatus, daudzveidīgo arhitektūru. Pašlaik studē kultūras teoriju un vadībzinību Latvijas Kultūras akadēmijā. Hobiji ir lasīt, apmeklēt dažādus kultūras pasākumus, vingrot un dziedāt Nāc līdzās! korī. Laima ir viena no autorēm šoruden Fonda Nāc līdzās! izdotajai dzejas grāmatai „Ienākšana”

Kaspars Grigāns (25.g.) – LR2 ēterā būs dzirdams Dienas programmā no plkst. 11.00-12.00

Sirsnīgs un labsirdīgs puisis no tālās Balvu puses Vectilžas pagasta. Neskatoties uz attālumu, Kaspars sestdienās mēro ceļu uz Rīgu uz Nāc līdzās! jauniešu kori. Kaspars ir muzikāli apdāvināts un korī dzied basu grupā. Kasparam patīk klausīties dažādu mūziku un lasīt grāmatas braila rakstā.

Līva Paleja (16 g.) – LR2 ēterā būs dzirdama Dienas programmā Muzikālās Bankas laikā no plkst.14.00-14.30

Muzikāli ļoti apdāvināta meitene. Dzīvo Babītē, ģimenē ir vēl 3 māsiņas. Mācās Strazdumuižā un Juglas mūzikas skolā. Beigusi klavieru klasi, turpina izglītoties saksofona spēlē. Ir arī labas balss īpašniece. Ir dziedājusi arī Valsts Prezidenta rīkotajā 18.novembra svētku koncertā.  Sapņo kļūt par ievērojamu mūziķi, kam ir visi priekšnoteikumi, jo Līvai ir gan griba, gan absolūtā dzirde.

Elīza Kupruka (14 g.) – LR2 ēterā būs dzirdama programmā „Ceļojums” no plkst.16.00-17.00

Meitene ar absolūto dzirdi, apmeklē Juglas mūzikas skolu, kur apgūst vijoles spēli.  Kļuvusi par Nāc līdzās! ZELTA laureāti kā saksofoniste duetā kopā ar Līvu Paleju. Nākotnē arī domā savu dzīvi saistīt ar profesiju, kas saistīta ar mūziku.

Bildes no LR2 studijas ir skatāmas – ŠEIT!

Pievieno komentāru
  1. Send