Fonda Nāc līdzās fotoizstāde “VIENA DIENA KOLKĀ” ES mājā

No šodienas – 18.marta Eiropas Savienības mājā Aspazijas bulvārī 28 skatāma Fonda Nāc līdzās! fotoizstāde “Viena diena Kolkā”. Izstādes mākslinieciskais aizbildnis ir pazīstamais fotogrāfs Jānis Mednis, kurš šovasar viesojās fonda radošajā nometnē Kurzemes jūrmalā un kopā ar bērniem un jauniešiem radoši strādāja. Šie mirkļi tagad iemūžināti 27 izstādes fotogrāfijās. Izstāde būs apskatāma līdz 30.martam.

Fonda radošajā nometnē piedalījās Integratīvā mākslas festivāla  Nāc līdzās! laureāti.

Fonds Nāc līdzās! apvieno simtiem talantīgu bērnu un jauniešu ar īpašām vajadzībām no visas Latvijas.  Bērnus un jauniešus, kas ir tikai nedaudz atšķirīgi no citiem. Tie ir jaunieši, kas ikdienā mācās speciālajās internātskolās, daļa no viņiem dzīvo bērnu namos, kā arī dzīvespriecīgi  jauni cilvēki no Dienas aprūpes centriem un invalīdu rehabilitācijas centru audzēkņi.

Fonda rīkotajos festivālos jauniešiem bijusi iespēja sevi apliecināt dažādos skatuves  mākslas žanros, kā arī dažādos vizuālo mākslu žanros.  Bet pirmoreizi Nāc līdzās! dalībnieki  mēģina savas spējas fotomākslā.

Paskatīties caur fotoobjektīvu uz ārpasauli idejas autore ir fonda vadītāja Sarma Freiberga. Viņa aicināja palīgā fotogrāfu Jāni Medni, lai kopīgi realizētu šo radošo ieceri.

„Iespēja padarīt cilvēkus laimīgākus arī mūs pašus dara laimīgus. Sevišķi šos īpašos bērnus, kuriem bieži vien izdarīt to pašu, ko mums,  ir desmit reižu grūtāk. Un fotogrāfija ikvienam paver neierobežotas iespējas, kurās katrs var justies brīvi un pilnībā radoši. Foto dienas laikā likās, ka fotogrāfija bērniem pavēra jaunu apvārsni, aiz kura var justies labi. Ja fotogrāfija dara šos bērnus laimīgākus, jūtos gandarīts.”, fotogrāfs Jānis Mednis.

Projekta Nāc līdzās! radošā direktore

Sarma Freiberga Tel. 29238333

Fotogrāfs Jānis Mednis


janis mednis

Autors Jānis Mednis

diana ponaskova

Autors Diāna Ponaskova

viesturs samsts

Autors Viesturs Samts

kristiana berzina

Autors Kristiāna Bērziņa

Pievieno komentāru
  1. Send