Festivāla Nāc līdzās! Lielkoncerts ar skatītājiem

Festivāla Nāc līdzās! Lielkoncerts ar skatītājiem

Neskatoties uz epidemioloģisko situāciju valstī 2021. un 2022.gada sezonā, Fonds Nāc līdzās! kā organizators nemeta plinti krūmos, tādēļ Integratīvais mākslas festivāls Nāc līdzās! notika arī šogad!

26.maijā VEF Kultūras pilī notika tā Lielkoncerts – pēc 2 gadu pārtraukuma tas varēja notikt ar skatītājiem! Tā bija liela laime ikvienam jaunajam talantam, jo pēc uzstāšanās tika saņemta vistīkamākā balva – skatītāju sirsnīgie aplausi!

Lai arī skolās un aprūpes centros ziemā vēl bija dažādi aizliegumi, tas neliedza strādāt un attīstīt savas mākslinieciskās prasmes.

“Esam apliecinājuši, ka spējam kopt talantus arī tad, ja nevaram satikties kā gribētos. Tomēr bija iespēja būt kopā mazākās grupās gan skolās, gan biedrībās, centros. Varējām strādāt ar saviem skolotājiem individuāli”, saka festivāla organizētāja Fonda Nāc līdzās! vadītāja un žūrijas komisijas priekšsēdētāja Sarma Freiberga.

Šogad reģionālo festivālu ietvars bija digitāls, t.i. priekšnesumus iesūtīja video formātā, jo nebija skaidrības par cilvēku pulcēšanās iespējām martā., kad parasti notika reģionālie festivāli. Ierobežojumi veikuši savas izmaiņas dalībnieku skaitā priekšnesumos – šogad tie ir vairāk individuāli vai nelielu grupu. Diemžēl pazudušas ir daudzskaitlīgās deju grupas. Taču tie 200 dalībnieki, kas savus talantus rādīja VEF Kultūras pilī, bija sagatavojuši daudz jauku un sirsnīgu dziesmu, dzejoļu un instrumentālu skaņdarbu. Nedaudz, bet tomēr, bija arī pa dejai.

Priecājamies, ka šogad mums pievienojušies jauni dalībnieki – Nāc līdzās! festivāla debitanti – Invalīdu apvienība “Aizvējš”. Vairāk kā citugad bija dalībnieki no Valsts sociālās aprūpes centriem. Par to priecājamies, jo uzskatām , ka vecums nedrīkst būt šķērslis, ja cilvēks ir radošs un vēlas sevi apliecināt. Tomēr ikvienam priekšnesumam primāri ir tā mākslinieciskā kvalitāte un estētika, par ko fonds vienmēr iestājies un iestāsies.

Visiem šī gada laureātiem tā bija augstā līmenī. To atzīmēja arī žūrijas komisija, kas strādāja 4 cilvēku sastāvā – festivāla mākslinieciskā direktore – Sarma Freiberga, Fonda Nāc līdzās! valdes locekle Marta Bieriņa, komponists un mūziķis Jēkabs Jančevskis un aktieris Jānis Kronis.


Lūk, laureāti 2022:

 • Melodeklamācijas pulciņš no Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra ar melodeklamāciju “Melns ar baltu”;
 • Teātra kopa “Saulespuķes” no Invalīdu apvienības “Aizvējš” ar priekšnesumu “Dzied sirds un spēlē visa Rīga”;
 • Laura Kacare no Sveķu pamatskolas ar dziesmu “Dvēselīte”;
 • Kaspars Grigāns ar dziesmu “Dziesma par pēdējo lapu”;
 • Rīgas 5.pamatskola attīstības centra ansamblis ar dziesmu “Skaidra valoda”;
 • Artūrs Rubenis ar dziesmu “Ēdelveiss”;
 • Gaismas trio no Gaismas pamatskolas ar dziesmu “Es uzdāvināšu tev puķi”;
 • Duets – Renāte un Antons no Latvijas Neredzīgo Biedrības ar dziesmu “Neskaties pulkstenī”;
 • Rīga Ēbelmuižas pamatskola ar dziesmu “Ir daudz pie debesīm zvaigžņu”;
 • Rūdis Rūķis ar skaņdarbu “Maroon 5 – Sugar”;
 • Rīgas 1.pamatskolas – attīstības centra Ritma grupa ar skaņdarbu “Dūdas”;
 • Deju grupa no Liepājas Līvupes pamatskolas – attīstības centra ar deju “Pavasaris ienāk četru novadu dārzos”.

Ļoti liels prieks, ka šogad mums ir arī 4 jauni Zelta laureāti:

 • Kaspars Grigāns ar dziesmu “Dziesma par pēdējo lapu”;
 • “Gaismas trio” no Gaismas pamatskolas ar dziesmu “Es uzdāvināšu tev puķi”;
 • Duets – Renāte un Antons no Latvijas Neredzīgo Biedrības ar dziesmu “Neskaties pulkstenī”;
 • Rīgas 1.pamatskolas – attīstības centra Ritma grupa ar skaņdarbu “Dūdas”.

Kā īpašie viesi dalībniekus iepriecināja dziedātājas Katrīna Gupalo un Katrīna Dimanta. Liels paldies māksliniecēm par būšanu līdzās! Tas dalībniekiem ir ļoti liels prieks, ka ar viņiem kopā šajā lielajā dienā ir arī profesionāļi.

Liels un sirsnīgs paldies VEF Kultūras pils darbiniekiem un personīgi direktorei Lienei Kubiļus par lielo atbalstu pasākuma norisē!

Paldies brīvprātīgo komandai:

Gatim Valainim, Diānai Ponaskovai, Kristiānai Bērziņai, Mārtiņam Prolim, Alisei Rogai, Dacei Mednei, Elizabetei Ābolai, Ģertrūdei Grjundbergai, Ancei Fogelei, Ruslanam Antropovam, Ivaram Ozoliņam!

283338610_2214132595400563_5551495823640802435_n

Galeriju no koncerta aizskatuves mirkļiem skatiet ŠEIT, bet foto no Lielkoncerta ŠEIT.

Pievieno komentāru
 1. Send