«Autsaideru mākslas» izstāde Jelgavā

«Autsaideru mākslas» izstāde Jelgavā

No 1.aprīļa – 30.aprīlim Jelgavas kultūras namā skatāma bagātīga radošo veikumu ekspozīcija – izstāde “Autsaideru māksla”. Šāda veida izstāde Latvijā notiek pirmo reizi. Tā mēnesi bija skatāma LNB, bet tagad skatāma Jelgavā. No Zemgales filiālēm izstādē pārstāvēts liels skaits autoru, informē fonda “Nāc līdzās!” pārstāve Sarma Freiberga.

Fonds “Nāc līdzās!” 2020.gada rudenī aicināja cilvēkus ar īpašām vajadzībām – gan fiziskiem, gan mentāliem funkcionāliem traucējumiem, piedalīties projektā “Autsaideru māksla”. Projekta mērķis ir atklāt jaunus, reizēm pie sevis klusībā paslēptus, radošus darbus.

Vēlējāmies dot darbu autoriem iespēju kļūt publiski redzamiem ar saviem darbiem un saņemt sabiedrības atzinību par viņu veikumu. Ļoti gribējās iepazīstināt sabiedrību ar talantīgiem cilvēkiem, kas dzīvo un savu ikdienu vada valsts sociālās aprūpes centros (VSAC) jeb institūcijās. Daudzi no viņiem ļoti reti viesojas ārpasaulē, un tieši tādēļ jo vairāk gribējās, lai sabiedrība, kas savukārt neviesojas centros, iepazītu tuvāk šos talantīgos ļaudis. Un lai Latvijas sabiedrība pirmo reizi ieraudzītu autsaideru mākslu publiskā izstādē,” uzsver S.Freiberga.

Izstādē skatāmi 55 dažādās tehnikās veidoti radošie darbi no visas Latvijas VSAC, kurus žūrijas komisija 5 cilvēku sastāvā atlasīja no iesūtītajiem 189 darbiem. Arī autoru vecums ir ļoti plašā diapazonā – jaunākajam māksliniekam ir 15 gadi, bet vecākajam – 88.

Paldies Jelgavas Kultūras nama darbiniekiem par palīdzību izstādes iekārtošanā! Īpašs paldies Santai Sīlei, kura jau daudzus gadus atbalsta Fonda Nāc līdzās! organizētos pasākumus Jelgavas Kultūras namā!

278538109_742044210126732_7556710394326253641_n

Foto no izstādes iekārtošanas skatāmi ŠEIT.

Pievieno komentāru
  1. Send