Atskats uz 2022.gada darbu

Atskats uz 2022.gada darbu

Kāds bijis 2022.gads Fondam Nāc līdzās!?

Noteikti gads bijis daudz rezultatīvāks nekā iepriekšējais, jo beidzot tika atcelti visi pandēmijas ierobežojumi, kas mums kā kultūras NVO ir ļoti būtiski. Beidzot varējām aktīvi organizēt gan Nāc līdzās! kora koncertus, gan izstādes, gan grupu nodarbības. Koncerti beidzot bija iespējami ar apmeklētājiem, kas māksliniekam ir ļoti svarīgi.

Tomēr gada lielākais un nozīmīgākais projekts bija taktilā Brīvības pieminekļa izveide neredzīgiem cilvēkiem. Tas prasīja lielu ieguldījumu no iesaistītajiem komandas biedriem – tēlniekiem Ivara Miķelsona un Kārļa Alaiņa, arhitektiem Ilzes Rukmanes Počas un Jāņa Vēvera un projekta iniciētājas un vadītājas Sarmas Freibergas, kam bija galvenā rūpe par ziedojumu savākšanu. Komandai savu atbalstu neliedza Brīvības pieminekļa un Brāļu kapu padomes priekšsēdētājs Valdis Zatlers. Šis ir pirmais taktilais piemineklis Latvijā, kas dos iespēju neredzīgiem cilvēkiem redzēt mūsu kultūras vērtību – brīvības simbolu – Brīvības pieminekli.

2022.gadā varējām atkal brīvi organizēt Integratīvā mākslas festivāla Lielkoncertu. Kaut gan dalība tajā vēl nebija iespējama visiem, jo līdz pat martam bija spēkā pandēmijas aizliegumi skolās un citās institūcijās, kas liedza pulcēties mākslinieciskajiem kolektīviem. Arī reģionālie festivāli notika video formātos.

Pagājušajā gadā tika eksponētas 2 jaunas izstādes – fotoizstāde Mirklis citur (fotogrāfe Ieva Benefelde) un izstāde Vienā valodāMāras Muižnieces mākslas skolas audzēkņu un VSAC Jelgava klienta – autsaidera Ronalda Ļeonova radošo darbu izstāde. Savu ceļojumu pa Latviju turpināja izstāde Autsaideru māksla (Jelgava, Daugavpils).

Aktīvi savu darbību izvērsa Nāc līdzās! jauktais koris. Paralēli Dziesmu svētku repertuāra apgūšanai un kopmēģinājumiem, koris iestudēja I.Ozoliņa dziesmu ciklu un koncertēja Vaidavā, Strenčos, Valmierā, Ikšķilē, Ogrē. Taču visgaidītākais bija kora 2 dienu izbrauciens ar koncertiem uz Tallinu, kur tas tika ļoti silti uzņemts un sniedza 2 koncertus.

2022.gadā fondā tika izveidota jauna muzikāla vienība – perkusiju grupa, kurā iespēja kopā nākt gan jauniešiem ar garīga rakstura traucējumiem, gan citiem jauniešiem ar funkcionāliem traucējumiem. Grupas radīšana un esība apliecināja, cik ļoti tā nepieciešama jauniešiem, kuri vairs neapmeklē izglītības iestādes, un faktiski citur viņiem nav, kur iet, lai socializētos un nodarbotos ar amatiermākslu.

Savu darbošanos turpināja ukuleļu grupa.

Tradicionāli vasarā notika vasaras radošā nometne, ko atbalstīja Rīgas domes Apkaimju iedzīvotāju centrs un tika veidots fonda labdarības fotokalendārs 2022.gadam.

Gadu, kā allaž, fonds noslēdza ar labdarības akciju Nāc līdzās Ziemassvētkos!, kuras koncerts un labdarības tirdziņš notika Torņakalna baznīcā. Tajā izskanēja arī komponista Jēkaba Jančevska pirmatskaņojums – dziesmu cikls Gaišās dziesmas, kuras Nāc līdzās! koristi nodziedāja kopā ar kori Kamēr . un solistu Renāru Kauperu. Šīm dziesmām tika izveidoti skaņu ieraksti, kurus atbalstīja VKKF.

Par savu darbu 2022.gadā Fonds Nāc līdzās! saņēma Tiesībsarga Atzinības rakstu kategorijā “Iedvesmotājs”.

324421490_488431906807579_8350301546765768965_n324528675_509489267939724_3834175505220713528_n

Pievieno komentāru
  1. Send