Ar pirmajiem pieneņu ziediem ir noslēdzies Festivāla Nāc Līdzās! Lielkoncerts Rīgā.

Saules staru pavadībā sagaidīts 26. Aprīlis – Lielkoncerta diena. Jau no paša rīta brīvprātīgie jaunieši ir ieradušies Rīgas Stradiņa Universitātē, lai sagaidītu festivāla dalībniekus no visas Latvijas un šoreiz arī četrām ārvalstīm! Sirdī satraukums ne tikai dalībniekiem, bet arī visiem pārējiem, kas darbojas, lai koncerts izdotos.

Pamazām sāk ierasties dalībnieki, zālē atskan skaistas balsis, brīnišķīgi skaņdarbi, dažādi ritmi un pārsteidzoši deju soļi. Garderobēs tiek pīti un veidoti mati, meklēti un uzģērbti  košie tērpi, gatavošanās koncertam rit pilnā sparā.

Kad visi ir pamēģinājuši, koncerts var sākties. Labdarības festivālu Nāc Līdzās!, kurš notiek jau 16 gadu,  ar savu ierašanos pagodinājis Latvijas valsts prezidents – Andris Bērziņš. Festivēlu vērot klātienē bija ieradies arī bijušais valsts prezidents – Valdis Zatlers. Atbalstīt savu valstu dalībniekus bija ieradušies Latvijā esošo Polijas un Lietuvas vēstniecību vēstnieki.

Lielkoncertā kopā ar Latvijas dalībniekiem piedalījās arī viesi: dziedātāja Agneska Skulareka no Polijas – Poznaņas; pianists Villiam Suduiraut no Francijas– Parīzes; vijolniece Elizabete Zaharova no Krievijas – Pēterburgas Kultūras komitejas Mūzikas licejas; dalīnbieki Gintare Stanīte, Pranas Puskunigis, Silvija Petkevičiūtė, Laura Stadalninkaitė un Karolis Kaminskas no Lietuvas – Kauņas centra neredzīgiem un vājredzīgiem bērniem.

Festivāla dalībniekus un skatītājus priecēja priekšnesumi četru stundu garumā,kurus vērtēja žūrija-  LNO soliste Evita Zālīte, mūziķis un komponists Aigars Grāvers, dziedātāja Ieva Sutogova,  scenogrāde Maija Jansone un Fonda vadītjā un festivāla radošā direktore Sarma Freiberga. Žūrijas pavadībā tika noskaidroti XVI Integratīvā mākslas festivāla Nāc līdzās! laureāti:

1. – 4. Klašu skolnieki no Raiskuma speciālās internātpamatskolas – rehabilitācijas centra (J.Štrauss  „Picicato polka”)

• Linda Lesiņa un Renāte Jakovļeva no Hroniski slimo bērnu draugu biedrības “Sūrābele” (dziesma „Saules koks”)

• Grupa Circenīši no Purmsātu speciālās internātpamatskolas (Muzikālais teātris „Jautrais circenītis”)

•Deju grupa „Vīzija” no Cēsu internātpamatskolas – rehabilitācijas centra (Deja „Reiz miegā”)

• Zane Lapiņa un Līva Paleja no Strazdumuižas internātvidusskolas vājredzīgiem un neredzīgiem bērniem (Defilē R.Pauls  „Fledermausis”)

• Kristiāna Bērziņa  no Aizputes novada neklātienes vidusskolas (M.Freimanis „Spārni un vējš”)

• Muzikālā ritma grupa „Kling klang” no Gaismas speciālās internātpamatskolas  (mūzika Filimors Lassus „Trombona regtaims”)

• „Zvaigžņu dzirksts” trio no biedrības Rīgas pilsētas „Rūpju bērns” (Viesturs Samts „Beautiful breakdown” )

• Katrīna Līna Voika no Zālītes speciālās internātpamatskolas (dzejolis „Savādā aizkavēšanās”)

• Raimons Siktars no dienas aprūpes centra ‘’Cerību tilts“ (dziesma „Deju zālē”)

• Deju grupa no Daugavpils logopēdiskās internātpamatskolas (Šova pragramma „Dzimšanas diena”)

• Radošās kustību grupas teātris no LNS kultūras centra „Rītausma” un Rīgas pilsētas biedrība „ „Rūpju bērns”” radošā grupa ar teātri „Vienreiz lasīju avīzi“.

Šogad Zelta laureāta diplomu pasniedza ilggadējiem festivāla dalībniekiem meiteņu trio – Amandai Nicmanei, Maijai Fogelei, Luīzei Rimkūnei no Strazdumuižas internātvidusskolas – vājredzīgiem un neredzīgiem bērniem . Viņus visus šos gadus skoloja mūzikas skolotāja Irēna Ozoliņa. Zelta laureāta titulu var iegūt tie, kas par laureātiem kļuvuši vairāk kā trīs reizes. Bet katrā festivālā ir jāpacīnās arī par Zelta laureāta titula saglabāšanu. Šos diplomus saņēma :

• Ratiņdejotāju grupa no Rīgas 45. vidusskolas un centra “Mēs esam līdzās” (deja „Mēs esam līdzās”)

• Iļja Orlovs no Maltas 2. vidusskolas (Leonards Cohen dziesma „ Hallelujah”)

• Roberts Reingolds no dienas aprūpes centra “Cerību tilts” (Dziesma “Kur gaismeņa ausa”)

• Diāna Ponaskova no Rīgas 45. vidusskolas (Charlie Chaplin dziesma „SMILE“)

Lielu paldies sakām festivāla vadītājiem Martai Bieriņai un Jānim Rozītim, par dienas garumā radīto siltumu sirdīs un smaidu uz lūpām, kā arī mūsu atbalstītājiem: Rīgas domei, AS Latvenergo, Rīgas piensaimniekam par Kārumiem, SIA Dona par garšīgo kliņģeri, ar ko mielojās visi svētku dalībnieki un Zaķumuižas ūdenim par veldzējošiem ūdens malkiem.

27.aprīlī Rīgas domes konferenču zālē notika starptautiska konference Labās pieredzes skola, kurā savā pieredzē dalījās gan Latvijas, gan ārvalstu pedagogi, NVO pārstāvji un vecāki.

Nelielu ieskatu festivāla norisēs varēsiet redzēt TV raidījumā KOPĀ 5. maijā 17.45 (atkārtojums 8.maijā)

Vita Muča,

Liepājas Universitātes Komunikācijas vadības 2.kursa studente,

šobrīd praksē fondā Nāc Līdzās!

Bildes varat apskatīt šeit:

http://www.naclidzas.lv/galerija/nac-lidzas-lielkoncerts-rsu-aula-26-04-2012-2

Pievieno komentāru
  1. Send