Ar īstu Pavasara košumu Nāc Līdzās Kurzemē! sagaidīts Kuldīgā!


Satraukums ierodoties Kuldīgas kultūras centrā. Soļu dipoņa, sarunas un smiekli atskan centra gaiteņos un zālēs. Bērnu un jauniešu sirsniņas sitas straujāk no uztraukuma. Krāšņie tērpi sagatavoti un mūzika skan – notiek mēģinājums.

Šādi iesākās otrais Kurzemes reģionālais festivāls Nāc Līdzās! Ar 17 priekšnesumiem no 11 skolām. Ar sirdi aizkustinošām dziesmām un smaidu izraisošiem priekšnesumiem festivāla dalībnieki piedalās, lai tiktu uz lielkoncertu Rīgā. Un 10 no tiem 26. aprīlī dosies uz Stradiņu Universitātes aulu – Purmsātu speciālā internātpamatskola „Circenīši”; Liepājas speciālā internātpamatskola „Draiskie klauni”; Stiklu speciālā internātapamatskola „Ritma deju grupa”; Tukuma speciālā internātpamatskola „Instrumentālais ansamblis”; Sabiles pamatskola – Gunita Bluka; Rudbāržu internātpamatskola – rehabilitācijas centrs, Līga Brande; Upesgrīvas speciālā internātpamatskola – Sniedze Reine un skolotāja Ināra Štoka; Lažas speciālā internātpamatskola – Kristiāns Kārlis Igaunis; Pelču speciālā internātpamatskola – attīstības centrs – Vokālā grupa un Aizputes novada neklātienes vidusskola – Kristiāna Bērziņa.

Visi priekšnesumi bija pārdomāti un izstrādāti, tādēļ žūrijai – fonda Nāc līdzās! valdes priekšsēdētājai un fonda radošajai direktorei Sarmai Freibergai, režisorei Dacei Priedei un Dainai Lancmanei, popgrupas “Putas un putiņas” vadītājai, bija ļoti grūti izvēlēties, kuru priekšnesumu sūtīt uz Rīgas lielkoncertu 26.aprīlī. Visus priekšnesumus diemžēl nebija iespējams sūtīt tālāk, tāpēc SEB banka visiem festivāla dalībniekiem dāvināja gardu kliņģeri. Prieku sagādāja arī Kuldīgas deju grupa „Fokuss” ar atraktīvu dāvinājuma priekšnesumu, kas priecēja gan dalībniekus, gan skatītājus.

Kā jau visos festivālos Nāc Līdzās! arī Kuldīgā par patīkamu atmosfēru rūpējās vadītāji – Dace Priede ar savu mazdēliņu Marku. Katru gadu kuldīdznieki piešķir specbalvu savam favorītam un šoreiz to izvēlējās Marks, par viņa favorīti kļuva Sintija Done no Rubas speciālās internātpamatskolas.

Arī Kuldīgā festivāla Nāc Līdzās! dalībnieki bija sagatavojuši ļoti interesantu izstādi no pašu gatavotiem mākslas darbiem. No e-kartiņu konkursa, Kurzemes reģiona vecākajā grupā, pirmo vietu ieguva Līga Grigalunaite no Rubas speciālās internātpamatskolas un Sniedze Reine no Upesgrīvas speciālās internātpamatskolas Valgales filiāles, otro vietu ieguva Sergejs Ščukins no Upesgrīvas speciālās internātpamatskolas. Bet jaunākajā grupā trešo vietu ieguva Dita – Dženita Blisiņa no Rudbāržu speciālās internātpamatskolas – rehabilitācijas centra.

Mīļu paldies fonds Nāc Līdzās! saka Kuldīgas Kultūras centra vadītājiem, kas sirsnīgi uzņēma un iesaistījās šajā festivālā ar tādu pašu atdevi, kādu piedalījās dalībnieki. Paldies SEB bankai, personīgi Ingai Kaltniecei – SEB bankas Kuldīgas filiāles pārvaldniecei par gardo kliņģeri.

Katrs no šiem koncertiem ir savādāks, katrā no viņiem ir sava odziņa un sniedz aizvien vairāk pozitīvu emociju. Klausoties un vērojot dalībniekus, gribas tikai un vienīgi viņas apbrīnot un mācīties no viņiem, šo degsmi un apņēmību parādīt sevi, savus talantus un būt pašam.

Vita Muča,

Liepājas Universitātes komunikācijas vadības 2.kursa studente,

šobrīd praksē fondā Nāc Līdzās!

Bildes apskatāmas šeit:

http://www.naclidzas.lv/galerija/regionalais-festivals-nac-lidzas-kurzeme


Pievieno komentāru
  1. Send