Muzikālais sajūtu stāsts - Reiz satikās Mažors ar Minoru

Muzikālais sajūtu stāsts – Reiz satikās Mažors ar Minoru

Muzikālais sajūtu stāsts “Reiz satikās Mažors ar Minoru” – nebijis notikums Latvijas mūzikas dzīvē!

27.maijā Latvijas Kultūras akadēmijas teātra mājā “Zirgu pasts”  muzikālo sajūtu stāstā “Reiz satikās Mažors ar Minoru…” pianiste Agnese Egliņa muzicēs kopā ar Integratīvā  mākslas festivāla Nāc līdzās! neredzīgajiem laureātiem – saksofonisti Līvu Paleju, flautisti Maiju Fogeli un akordeonistu Mihailu Oļehovu. Viņi visi ir lieliski sava instrumenta spēles izpildītāji.

Maija apgūst flautas spēli Juglas mūzikas skolā pie skolotājām Ivetas Lāriņas un Maijas Kļaviņas un gatavojas stāties Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, Līva tajā pašā skolā (pēc veiksmīgi absolvētas klavieru klases) turpina mācīties saksofona spēli pie skolotājas Ievas Slokas un papildus pie Daiņa Tarasova Strazdumuižas skolā, bet Mihails Oļehovs mācās Pāvula Jurjāna mūzikas skolā akordeona spēli pie skolotājas Nadeždas Pisarevas. Šajā koncertā viņi spēlēs skaņdarbus gan solo izpildījumā, gan duetā ar pianisti Agnesi Egliņu. Visi jaunie, neredzīgie  solisti  apveltīti ar absolūtajām muzikālajām dzirdēm, un varbūt tāpēc pasauli dzird un sajūt nedaudz savādāk.

Lielās Mūzikas balvas laureāte, pianiste Agnese Egliņa ir dzimusi mūziķu ģimenē Liepājā un savas muzikālās gaitas sākusi E. Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolā pie klavieru skolotājas Anitas Poļanskas, tādēļ  koncertā aicinājām muzicēt arī Liepājas mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas pedagoga J. Ivuškāna un Mancpana audzēkņus, kuri koncertā uzstāsies gan atsevišķi, gan muzicēs kopā ar festivāla Nāc līdzās! laureātiem.

“Koncerts būs savdabīgs arī tāpēc, ka daļu stāsta par Minora un Mažora piedzīvojumiem Mūzikas karalistē sacerējušas pašas meitenes – Maija Fogele un Līva Paleja.  Radošā sadarbībā ar lielisko pianisti Agnesi Egliņu stāsts tika papildināts un tajā ir daudz negaidītu pavērsienu…. Bet, lai pilnībā izbaudītu muzikālo stāstu un piedzīvojumus tajā, jānāk to klausīties klātienē”, saka Sarma Freiberga, šī koncerta idejas autore.

Muzikālo sajūtu stāstu Reiz satikās Mažors un Minors stāstīs: pianiste Agnese Egliņa un viņas neredzīgie draugi:  Maija Fogele (flauta), Līva Paula Paleja (saksofons), Mihails Oļehovs (akordeons). 

Bet Mažora un Minora lomās iejutīsies Diāna Ponaskova un  Māris Skrodis.

Programmā skaņdarbi, ko radījuši Dž. Geršvins, L.Kalls, J.Mediņš, J.Peškovs, A.Pjaccolla, G.Telemans u.c.

Biļetes Biļešu paradīzes kasēs.  Skolēniem studentiem, pensionāriem un personām ar invaliditāti ir biļešu cenu atlaides, bet, nākot uz koncertu, noteikti jāņem līdzi atlaidi apstiprinošu apliecību.

afisha_27_zirgu pasts