Radošā nometne 2017 noslēgusies

Radošā nometne 2017 noslēgusies

Fonda radošā nometne visiem laureātiem vienmēr ir gaidīts notikums. Kā atzina paši dalībnieki, daudzi bija tik priecīgi satraukti, ka ierašanās dienā pamodušies jau krietni agrāk kā vajadzīgs… Šī gada nometne arī notika mums jau zināmajā un pierastajā vietā Jaunatnes atpūtas kompleksā “Albatross”.

Kā jau tas ierasts, arī šogad nometnes darba grafiks bija intensīvs un interesants, dalībniekiem tika organizētas gan meistarklases pie pieredzes bagātiem pedagogiem un māksliniekiem, kā arī bija iespēja piedalīties fiziotepapijas un psihoterapijas nodarbībās. Neizpalika arī fotoplenēra izbraukums – šoreiz uz Kurzemes mazpilsētām Kandavu un Sabili. Bija interesantas tikšanās ar radošiem ļaudīm. Bet vislielākais ieguvums visiem bija iespēja būt nedēļu kopā, dalīties dažādās sajūtās, uzklausīt vienam otru, iepriecināt sevi un citus. Arī pavadošajām mammām un tētiem bija iespēja dažādi līdzdarboties un padalīties pieredzēs.

Mazs ieskats mūsu kalendārā:

1.diena. Sagatavošanās lielajam darbam. Sadalamies pa istabiņām, iekārtojamies. Dalībnieku noklausīšanās, pareizo tonalitāšu meklēšana un citi precizēšanas darbi mūzikas priekšnesumiem. Lai iepazītos tuvāk ar visiem Nāc līdzās Ziemassvētkos! dalībniekiem, pie mums ciemos atbraukuši mūziķi Kārlis Auzāns un Marts Kristians Kalniņš – ar viņiem un grupām Raxtu raxti un Melo M tiks veidota Ziemassvētku labdarības koncertprogramma. Lai strādātu džeza meistarklasēs, nometnē bija Rūta Dūduma Paralēli tika atvērta Daces Nikmanes radošā darbnīca, kam jau ar pirmajām minūtēm bija liela piekrišana. Darbojās fizioterapijas klases kopā ar VingroSev.lv meitenēm. Pateicoties perfektajam laikam, varējām vingrot svaigā gaisā. Jau ar pirmo dienu sāka darboties visiem dalībniekiem iemīļotais “Labo vārdu vēstuļu pasts” Vakaru noslēdzām ar”Apli”, kurā dalībnieki dalījās ar saviem pirmās dienas iespaidiem un gaidām.

2.diena. Piesātināta un pārdzīvojumiem bagāta. Sākām ar tradicionālo rīta rosmi, ko visus šos gadus jau vada Uldis – Roberta Reingolda tētis. Bija pirmais pārsteigums dalībniekiem – tikšanās ar dakteriem klauniem – Taņu un Igoru. Līdz šim neviens ar šiem klauniem par laimi nebija ticies (tas nozīmē, nebija slimnīcā bijis) un visiem bija cits priekšstats par klauniem… Tikšanās bija ļoti emocionāli piesātināta, dažam pat līdz asarām, jo galu galā tā bija psihoterapijas nodarbība. Strādājām individuālajās nodarbībās, bet vakarpusē notika visu gaidītā tikšanās ar Atlantijas okeāna šķērsotāju airu laivā Kārli Bardeli. Visas tikšanās laikā gaisā virmoja apbrīna par Kārļa paveikto. Vakaru noslēdzām ar Apli, kurā daudzi dalībnieki pauda pārdzīvoto tiekoties ar klauniem un iedvesmas smelšanos no Kārļa piemēra – var sasniegt iecerēto, ja vien ļoti grib. Tas bija kā vēl viens apstiprinājums arī mūsu darbam Nāc līdzās!

3. diena Sākās kora dziedāšana, kurā iekļāvās arī 2 mammas Inese Bērziņa un Sandra Rubīna. Turpinājās individuālās džeza stundas pie Rūta Dūduma, kas noslēdzās ar superīgu kopīgu džemošanu. Radošā telpa bija uzņēmusi savus zenītapgriezienus! Galu galā pēdējā diena. Izveidojās radošo darbu brīnišķīga izstāde! Ciemos atbrauca ģimenes ārste Baiba Baķe un katrs varēja pakonsultēties par sev aktuālu veselības jautājumu. Neaizmirsām arī nedaudz uzsist pa tenisbumbiņu un kopīgi aiziet līdz jūrai, kur pēc vēlēšanās varēja arī izpeldēties, jo ūdens temperatūra bija neticami labvēlīga.

4.diena. Diena foto zīmē, jo devāmies ārpus nometnes, lai iepazītu Latvijas mazpilsētas – Kandavu, Sabili un Pedvāles dabas parku. Fotogrāfs Jānis Mednis vēlreiz pastāstīja par būstiskajām lietām, kas jāņem vērā, lai uzņemtu labas bildes, un tad devāmies ceļā. Vakars toties bija jautrības pārpilns – jo ciemos bija mūsu draugs Māris Skrodis ar savu ģitāru. Tikai nodibināts ansamblis “3.cepurītes” un ballīte gāja vaļā! 

5.diena. Mums pievienojās jaunākie laureāti. Viņi ātri iejutās nometnes gaisotnē. Ciemos atbrauca dziedātāja Evita Zalite, lai sadziedātos ar savu Nāc līdzās Ziemassvētkos! partneri Edgaru Spēku. Atbrauca ciemos Nora Micpapa no Latvijas Radio 2. Sākam ierakstīt Imanta Ziedoņa pasakas jaunajā pasaku CD, ko šogad izdosim kopā ar radio ļaudīm. Strādājām pie individuālajiem priekšnesumiem, jo palēnām tuvojās nometnes noslēguma koncerts svētdienā. Nometnes telpas arvien ieguva jaunas ziedu rotas, ko nemanāmi uz palodzēm novietoja Kristiānas Rubīnas mamma Sandra. Aktīvi darbojās labo vārdu pasts un radošajā darbnīcā tapa citāda veida radošie darbiņi – sākām zīmēt Ziemassvētku apsveikumus, kurus decembrī ievietot mājas lapā e-kartiņu veidolā. Vakarā notika jau par tradīciju kļuvušais Radošais vakars, kur katrs varēja izpausties pilnīgi brīvi.

6.diena. Mazliet nostaļģiska, jo pirmspēdējā, un visi gaisā jau jūt šķiršanās tuvumu. Bet to palīdz pārvarēt darbs. Un tas notiek pilnā sparā, jo koncerts jau pavisam tuvu. Steidzam gatavot radošos darbus, ko izmantot koncerta dekorācijām, slīpējam dziesmas, jo īpaši kora dziedājumus. Izmantojam pēdējos mirkļus pastaigām gar jūru. Un vadītājai Sarmai ir izdevies paglabāt solīto pēdējo noslēpumu – vakarā pie dalībniekiem ciemos ar koncertballīti ierodas Nikolajs Puzikovs. Nu gan bija prieki!

7.diena. Nometnes pēdējā diena. Tā, kā allaž, sākas ar rīta rosmi, tad mēģinājums lielajā zālē un noslēguma koncerts, uz kuru aicināti gan bērni no Albatrosa, gan radi un draugi. Uz koncertu, lai kopā muzicētu, atbrauc arī mūsu Ziemassvētku koncerta muzikālais vadītājs Kārlis Auzāns Koncerts ir skaists un skatītāji to uzņem ar skaļiem aplausiem! Pēc koncerta vēl brīdi esam kopā, lai apēstu kliņģeri un pateiktu paldies saviem mūzikas skolotājiem, izsniedzot viņiem mūsu fonda apliecinājumus par meistarklašu vadīšanu.

Paldies mūsu mīļajiem nometnes pedagogiem – Valdai Dzenei, Rūtai Dūdumai, Tatjanai Larionovai, Rūdolfam Bērtiņam, Jānim Mednim, Viesturam Samtam, Uldim Reingoldam!
Paldies brīvprātīgajiem palīgiem – Laurai Puķei un Gatim Valainim!
Paldies visiem dalībniekiem par lielisko kopā būšanu!

Priecāsimies saņemt jūsu atsauksmes par nometni arī šeit mūsu mājas lapā.

Bildes var aplūkot – šeit!

Komentāri

  1. Sarma Freiberga

    Arī man kā vadītājai nometne dod enerģijas lādiņu ilgam laikam :) Protams, ka arī paņem savu tiesu, bet noteikti ir tā vērts. Paldies jums visiem, jo no katra mēs ko gūstam arī sev, mēs mācāmies viens no otra, dāvinām un ņemam un kopā augam un kļūstam labāki, redzošāki, gudrāki.

Pievieno komentāru
  1. Send