Pirmais reģionālais festivāls klāt

Pirmais reģionālais festivāls klāt

6.martā Jelgavas kultūras namā notiks šī gada pirmais reģionālais XXIII Integratīvā mākslas festivāla Nāc līdzās! atlases koncerts. Šī gada festivāla moto “Latvija pēc 100”.  Jelgavā ieradīsies dalībnieki gan no Zemgales reģiona – Zālītes, Bērzupes un Jumpravas internātpamatskolām, VSAC “Zemgale” Ziedkalnes filiāles, VSAC Mēmeles filiāles, gan no Rīgas – Rīgas 1.speciālās internātmapatskolas, dienas aprūpes centra “Cerību ligzda”, Rīgas 3.speciālās skolas u.c.

“Tikko izskanējuši mūsu valsts simtgades svētku uzvedumi un krāšņie koncerti, kuros katrs centās apliecināt savu domu par mīlestību pret dzimto zemi, tautu un tās mākslu. Bet laiks nepārtraukti rit uz priekšu. Un tādēļ es kā festivāla Nāc līdzās! veidotāja šogad atļāvos festivālam piešķirt moto, kas ļauj vaļu pilnīgi brīvai fantāzijai. Katrs var iedomāties, kāda būs mūsu Latvija pēc 100 gadiem? Vai tajā dziedās dziesmas latviski, ko darīs cilvēki mūsu zemē utt. Ceru, ka šis moto dalībniekiem patīk,” – tā par šī gada festivālu saka Sarma Freiberga, Integratīvā mākslas festivāla dibinātāja un veidotāja 23 gadu garumā.

Lai arī Jelgavas bērnu nams bija festivāla ilggadīgs dalībnieks, Sarma Freiberga  priecājas, ka Jelgavā vairs nav šī bērnu sociālās aprūpes centra, ka bērni atraduši mājas gan audžuģimenēs, gan ģimenēs, kur tie noteikti varēs pilnvērtīgi kopt arī savus talantus.

Reģionālo koncertu, pateicoties Jelgavas kultūras centra atbalstam, ir iespējams apmeklēt ikvienam, jo ieeja ir bez maksas. Koncertu aicināts apmeklēt Jelgavas vispārizglītojošo skolu audzēkņiem, kam šī ir lieliska iespēja iepazīt citādo uz skatuves. Kā koncerta īpašie viesi uzstāsies Jelgavas popkoris, koncertu vadīs populārais jelgavnieks Uldis Timma.

Reģionālos koncertus skatīsies žūrijas komisija – Fonda Nāc līdzās! valdes priekšsēdētāja Sarma Freiberga, aktrise un LKA pasniedzēja Zane Daudziņa un Anita Liekna – Jelgavas novada kultūras pārvaldes vadītāja.

Labākie priekšnesumi tiks izvirzīti uz festivāla noslēguma Lielkoncertu Rīgā 7.maijā VEF Kultūras pilī.

Bildes no festivāla var aplūkot – Šeit!

NL_A4_afisha_Jelgava_RGB_NEW

Pievieno komentāru
  1. Send