Noslēdzot pirmo Nāc līdzās! radošo darba nedēļu

Vasara ir atvaļinājumu laiks, bet tas nebūt nenozīmē, ka arī Fondā Nāc līdzās! iestājies vasaras brīvlaiks. Šogad veselu nedēļu augusta vidū fantastiski skaistā vietā pie jūras – Engures pagasta Abragciema kempingā notika Nāc līdzās! vasaras radošā darba nometne. Šis bija pirmais gads, kad Fonds organizēja vasaras nometni. Un to varēja izdarīt, pateicoties visiem labajiem cilvēkiem gan no Lattlecom, kas jau pagājušajos Ziemassvētkos ziedoja naudu šai nometnei, gan Ernst&Young Baltic atbalstam, kā arī visiem tiem balsotājiem, kas atbalstīja projektu Nāc līdzās! Labiedarbi.lv projektu sacensībās, kurās, iegūstot 6637 atbalstītāju balsis, tika iegūta iespēja saņemt daļu no nepieciešamā finansējuma.

Šī nebija parasta rehabilitācijas un atpūtas nometne. Tajā katru dienu tika cītīgi strādāts, lai izveidotu muzikālo programmu, ko tās dalībnieki vēlāk rudenī ierakstīs Nāc līdzās Ziemassvētkos! CD, bet vēl vēlak parādīs Ziemassvētku koncertos gan Latvijas Nacionālajā Operā kopā ar daudziem populāriem Latvijas skatuves māksliniekiem, gan LTV1, gan citur.

Īpašs prieks par to, ka nometnē ar bērniem strādāja tādi mūziķi kā  Gunārs Kalniņš un operdziedātāja Ilona Bagele. Pie bērniem ciemos atbrauca arī mākslinieki, kuri ar viņiem strādās kopā topošajā programmā – dziedātājs Atis Ieviņš, mūziķis Aigars Grāvers un operdziedātāja Evita Zālīte.

Nometnes darba plānā bija iekļautas dažādas interesantas nodarbības. Piemēram, vingrinājumi pie vokālā pedagoga elpas nostādīšanai, balss “atvēršanai”, gleznošanas nodarbības pie gleznotājas Agnijas Ģermanes, kas izpelnījās ļoti lielu piekrišanu. Visi sagleznotie darbi nometnes beigās tika izlikti apskatei.

Īpašs paldies bērnu vecākiem un pavadoņiem, kas arī ar lielu prieku iesaistījās nometnes darbā! Paldies Diānas Ponaskovas mammai Žannai par ikrīta vingrošanas nodarbībām, Iļjas Orlova mammai Olgai par pērļošanas nodarbībām un Maijas Fogeles mammai par brošu darbnīcas vadīšanu.

Ļoti lielu atsaucību un novērtējumu no vecākiem un pedagogiem guva psihologu Ilonas un Gata Bušu konsultācijas par atbalstošo psiholoģiju. Savukārt bērniem tika dota iespēja iepazīties tuvāk ar datorprasmēm, ko laipni piedāvāja mūsu draugi no Lattelecom.

Bet visjautrāk bija vakaros, kad sākās dienas “Lielais aplis”,  kurā bērni sanāca kopā , lai kopīgi priecātos gan par dienā sadarīto, gan spēlētu jautras spēles un tuvāk iepazītu viens otru.

Sirsnīgs paldies ikvienam, kas iesaistījās nometnes darbā un ikkatram bērnam, kas cītīgi strādāja, mācījās un visi nāca līdzās! Šādi pasākumi dod daudz spēka un optimisma turpmākam darbam.

Aicinām galerijā šeit aplūkot bildes no šī brīnišķīgā pasākuma! Vēlāk bildes tiks arī papildinātas.

Pievieno komentāru
  1. Send