Noslēdzies domrakstu konkurss Tilti, kas vieno, sienas, kas šķir

Noslēdzies domrakstu konkurss Tilti, kas vieno, sienas, kas šķir

8.maijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā noslēdzās Fonda Nāc līdzās!  domrakstu konkurss vecāko klašu skolēniem “Tilti, kas vieno, sienas, kas šķeļ”, ko fonds rīkoja sadarbibā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku. Konkursa mērķis bija aicināt jauniešus iedziļināties mūsu sabiedrības vienotības/nevienotības problēmās, kas ir tie stereotipi, kas traucē mums būt atvērtākiem, pieņemošākiem, saprotošākiem.

Domrakstu konkursā piedalījās jaunieši no  Daugavpils, Kuldīgas, Valmieras un Jelgavas skolām, jo šajās pilsētās notika reģionālie Integratīvie mākslas festivāli Nāc līdzās!, kurus viņi noskatījās un pēc kuriem jaunieši rakstīja savus domrakstus. Pēc pirmās atlases skolās fondā tika iesūtīti 35 domraksti fināla vērtējumam žūrijai, kuras sastāvā bija avīzes “Izglītība un Kultūra” galvenā redaktore Daiga Kļanska, rakstniece Inga Žolude, LNB Bērnu literatūras nodaļas pārstāve Sarmīte Galsa, Fonda Nāc līdzās! valdes locekle Marta Bieriņa un fonda valdes priekšsēdētāja Sarma Freiberga.

Rakstniece Inga Žolude atzīmēja, ka viņa ar šādas ievirzes izvērtēšanu sastapusies pirmo reizi, jo šos darbus nevarēja vērtēt pēc parastajiem literāro darbu vērtēšanas kritērijiem, šajos darbos svarīgs bija autora personiskais skatījums, sajūtas, līdzpārdzīvotais. “Visām esejām kopīga bija ideja, ka mēs dzīvojam stereotipu jūrā, iedomājieties ziemu – mēs neredzam dzidro ūdeni zem ledus vāka pār ezeru” – savā uzrunā jaunajiem autoriem teica Inga Žodule.

Lūk, 1.vietas ieguvējas savā klašu grupā Ritas Aveniņas (8.klase) no Jelgavas Valsts ģimnāzijas nozīmīga atziņa:

“Tilti – manuprāt, ir iejūtība, pozitīva saskarsme ar šiem īpašajiem cilvēkiem. Tā ir prasme pasniegt roku un pieņemt mūsu pulkā šos īpašos cilvēkus, veidot ar viņiem draudzīgas attiecības. Tas ir ceļš mums pie viņiem. Sienas – ignorēšana, izlikšanās, ka tādu cilvēku mūsu starpā, sabiedrībā nav. Mans novēlējums – veidosim vairāk tiltus un nojauksim šīs bezjēdzīgās sienas!”

Pirms apbalvošanas ceremonijas  jauniešiem un viņu skolotājiem bija iespēja ekskursijā iepazīt LNB un tad korē, kur paveras skaistā Rīgas panorāma,  notika jauniešu apbalvošana. Lielākā daļa jauniešu bija pirmo reizi gan LNB, gan varēja izbaudīt Rīgas panorāmu, kas paveras no bibliotēkas 11.stāva.

Lūk, domrakstu uzvarētāji un specbalvu ieguvēji:

8.klašu grupa

1.vieta – Rita Aveniņa /Jelgavas Valsts ģimnāzija/

2.vieta – Anastasija Naumova /Daugavpils Vienības pamatskola/

3.vieta – Līva Lastovecka /Jelgavas Valsts ģimnāzija/

Atzinības raksti:

Loreta Beitāne /Jelgavas Valsts ģimnāzija/

Madara Inita Drukaļska /Jelgavas Valsts ģimnāzija/

10.klašu grupa

1.vieta – Līva Ejuba /Valmieras Viestura vidusskola/

2.vieta – Daira Eidara /Jelgavas Valsts ģimnāzija/

2.vieta – Ilze Skrastiņa /Valmieras Pārgaujas vidusskola/

3.vieta –  Rinalds Jānis Kārkliņš /Valmieras Pārgaujas vidusskola/

Atzinības raksti:

Sofija Golovina /Daugavpils 12.vidusskola/

Džūlija Plusniņa /Valmieras Pārgaujas vidusskola/

Nauris Mālmanis /Valmieras Pārgaujas vidusskola/

Ingas Žoludes balva – Keitija Bārbale – /Valmieras Pārgaujas vidusskola/

Satori.lv balvas un publicēšanās iespējas portālā –

  • Līva Ejuba, Valmieras Viestura vidusskola, 10. klase
  • Nauris Mālmanis, Valmieras Pārgaujas ģimnāzija, 10. klase
  • Rinalds Jānis Kārkliņš, Valmieras Pārgaujas ģimnāzija, 10. Klase

Daiga Kļanska uzdāvināja 3 mēnešu abonēšanu avīzes “Izglītība un Kultūra” elektroniskajai versijai Naurim Mālmanim un viņa mammai, kura strādā speciālajā skolā par skolotāju.

Visus klātesošos ar uzrunu sveica LNB direktors Andris Vilks un ar saviem muzikālajiem priekšnesumiem iepriecināja Fonda Nāc līdzās! jaunās mūziķes Maija Fogele un Līva Paula Paleja.

Sarma Freiberga saka: “Man ir prieks par veiksmīgi paveikto darbu, kas deva piepildījuma sajūtu gan skolotājiem, gan jauniešiem, gan žūrijas pārstāvjiem. Ieguvēji esam mēs visi, jo kaut uz brīdi domās apstājāmies, padomājām par lietām, kam ikdienā reizumis paskrienam garām. Bet šādi pārdomu brīži ir nepieciešami, lai nekļūtu pavirši attieksmē vienam peet otru. Attieksme ir pamatu pamats visām mūsu attiecībām gan ģimenē, gan sabiedrībā kopumā.”

Pielikumā 1.vietu ieguvēju domraksti. Bet visus 1.-3.vietu ieguvēju rakstus publicēs portālā “Izglītība un Kultūra” un portālā Satori.lv tiks publicēti viņu favorītu darbi.

Bildes var aplūkot – ŠEIT!

Pievieno komentāru
  1. Send