Nāc līdzās Zemgalē! “ielēca pēdējā vagonā”

Nāc līdzās Zemgalē! “ielēca pēdējā vagonā”

Mēs ielēcām “pēdējā vagonā”… ,jo tieši pēc reģionālā festivāla Nāc līdzās Zemgalē! koncerta pabeigšanas un izstādes novākšanas tika izsludināts valstī ārkārtas stāvoklis. Un tas nozīmē, ka visi kultūras pasākumi ir aizliegti līdz 14.aprīlim, tai skaitā mūsu Latgales festivāls. 

Bet 12.marts Jelgavas kultūras namā bija prieka un enerģijas caurstrāvota diena.  Uz festivālu bija ieradušies dalībnieki gan no Zemgales, gan arī Kurzemes reģiona, jo šogad šie abi reģioni tika apvienoti, kā smejas organizatori, reģions atgriežas Kurzemes hercogistes robežās. Kopā festivālā piedalījās dalībnieki no 13 skolām, VSAC un individuāli – VSAC Kurzeme filiāles “Iļģi”, Bērzupes pamatskolas, Rundāles, Rīgas Ēbelmuižas pamatskolas, Rīgas 3.speciālās pamatskolas, Rīgas 1.pamatskolas, Rīgas BJC struktūrvienības “Imanta”, Kuldīgas, Viesītes, Zālītes, Jumpravas Valdemāra pamatskolas, Liepājas, VSAC Zemgale filiāles “Ziedkalne”.

Konkursa dalībniekus ar saviem priekšnesumiem sveica Integratīvā mākslas festivāla “Nāc līdzās!” absolūtais laureāts  Roberts Reingolds un jelgavnieki– vokālā popgrupa “Smaids”  vadītājas Violas Ņinkovskas vadībā.  Kā īpašie viesi uzstājās X faktora finālisti – duets “Signe&Jānis”, kuri ar savām dziesmām iepriecināja visus festivāla dalībniekus.

Koncertu apmeklēja arī četru Jelgavas vispārizglītojošo skolu audzēkņi, kuri ar lielu interesi sekoja līdz koncerta darbībai.

Lai koncerts varētu sekmīgi noritēt, fonds kā allaž strādāja kopā ar saviem brīvprātīgajiem. Paldies par šo festivālu – Diānai Ponaskovai, Gatim Valainim un Vikijai Lešinskai.

Īpašs paldies jelgavniekiem Evelīnai Šulcai un Kārlim Žuriņam, kuri pirmo reizi pievienojās brīvprātīgo komandai kā koncerta vadītāji. Viņi to izdarīja lieliski!

Jo liels paldies mūsu ilggadīgajam sadarbības partnerim Bistro Silva, kuras garšīgie kliņģeri arī šogad tika visiem festivāla dalībniekiem.

Sirsnīgs paldies mūsu draugam – fotogrāfam Ruslanam Antropovam par skaistajām bildēm (skat. – šeit!)

Ļoti skaisti darbi šogad bija atvesti  izstādei “Lelles”, kura 1 nedēļu priecēja jelgavniekus. Izstādei mākslinieciski augstvērtīgas lelles keramikas kostīmos “Mans tērps – mana rota”  bija radījušas Zālītes skolas audzēknes Līga Celkārta, Santa Graumane skolotājas Lienes Vecmanes vadībā. Tautiskam motīvam darbā “Es mācēju danci griezt līkumiņu līkumiem” bija pievērsusies Alise Graumane un Pēteris Mītins (sk. Mārīte Kokoriete). Vairāki Zālītes skolēni, apvienojoties darbā “Lielas meitas, mazas meitas”, (sk. Sarma Voroškova) bija radījuši ļoti lielas lelles no papīra.  Kā allaž ar mākslinieciski kvalitatīvu  darbu no ādas izstādē piedalījās Rīgas 1.pamatskolas skolotājas Ainas Juškēvičas audzēkņi Laura Tanne un Elvis Zants.  Ar mazām humorīgām lellītēm par dažādām tēmām izstādē piedalījās Bērzupes skolas bērni skolotājas Sandras Ridus vadībā. Savukārt Rundāles drāmas terapijas grupa bija izveidojusi kolektīvu darbu no korķa.

Esam ļoti pateicīgi Jelgavas Kultūras nama ļaudīm, kas mūs vienmēr laipni atbalsta un realizē visas mūsu tehniskās vajadzības. Paldies Santai Sīlei personīgi!

Nāc līdzās Zemgalē! šogad vērtēja īsti profesionāļi – mūzikas pedagoģe un Jelgavas novada Kultūras pārvaldes vadītāja Anita Liekna, režisors Valdis Pavlovskis un Fonda Nāc līdzās! vadītāja Sarma Freiberga.

Cik labi, ka paspējām, jo visi bija tik ļoti gatavojušies.

Uz Rīgas Lielkoncertu izvirzītie – ŠEIT!

Pievieno komentāru
  1. Send