Nāc līdzās! koris svinēs 5 gadu jubileju!

Nāc līdzās! koris svinēs 5 gadu jubileju!

5 gadi parastam korim nebūtu kas sevišķs, jo vairāk, ja tas darbojas kādas pašvaldības kultūras iestādes paspārnē. Bet mums tas ir ļoti īpašs notikums, jo mūsu sastāvs ir citādāks – korī dzied jaunieši ar dažādiem funkcionāliem traucējumiem jeb īpašam vajadzībām. Dziedošajā kolektīvā apvienojušies gan jaunieši ar kustību traucējumiem, gan neredzīgi un vājredzīgi jaunieši, gan arī jaunieši ar intelekta traucējumiem. Tādēļ darbs ar mūsu kori prasa lielu pacietību, prasa nedaudz citādu pieeju un lielu toleranci gan no diriģenta, gan vokālā pedagoga, gan kora vadītājas.

Jau no kora pirmās uzstāšanās reizes līdz šodienai ar kori kopā ir diriģents Rūdolfs Bērtiņš, kura vadībā esam auguši un apliecinājuši savas spējas, lai piedalītos lielajos simtgades Dziesmu svētkos. Jau vairākus gadus dziedātāju vokālās prasmes stiprina Valda Dzene, bet visu kopš dibināšanas kopā tur kora idejas autore un kora vadītāja Sarma Freiberga.

Kora darbība iespējama tikai pateicoties ziedotāju atbalstam. Jo no ziedojumiem tiek apmaksāts pilnīgi viss – gan telpu īre mēģinājumiem, gan pedagogu atalgojums, gan transporta vajadzības koncertiem, gan tērpu šūšana, gan vasaras nometnes, gan citas lietas, kas darba procesā nepieciešamas.

Sarma Freiberga saka: “Esam rakstījuši gan Rīgas domei ar lūgumu apmaksāt vizmaz diriģenta algu, gan snieguši projektus SIF un citur, taču neesam atraduši dzirdīgas un saprotošas ausis.  Bet tāpēc mēs plinti krūmos nemetām un  par spīti neatbalstam mēs pierādījām, ka Nāc līdzās! koris izķepurosies! Un esam to izdarījuši, par ko esam lepni! Esam pat ierakstījuši savu pirmo CD ar 12 dziesmām dažādās valodās  “Nāc līdzās un dziedi Eiropā!” un pateicoties Anglijas Daugavas Vanagu ielūgumam pabijuši ar koncertiem Londonā. Katru gadu dodamies ciemos uz veco ļaužu pansionātiem vai kādu rehabilitācijas centru. Negribam savas dziesmas turēt azotē, bet ar tām iepriecināt citus.”

5 gadu jubilejas koncertā skanēs latviešu komponistu dziesmas, kuras koristi izvēlējās kā savas mīļākās dziesmas, kā piemēram, J.Lūsēna Paši skaistākie vārdi, R.Sējāna Vindo, R.Tigula Lec, saulīte, Ē.Ešenvalda Dvēseles dziesma un citas.  Dosim vārdu arī solistiem – Līvai Paulai Palejai, Maijai Fogelei un Evitai Zālītei, kas uzstāsies gan ar dziesmām, gan instrumentu solo priekšnesumiem. Kādu no skaistajām vecajām dziesmām nodiriģes arī Aira Birziņa, kora pirmā diriģente.

Gaidīsim koncertā 8.jūnijā 19.00 Koka Rīgā Krāsotāju ielā 12. Ieeja brīva, priecāsimies par ziedojumiem.

Bildes no kora jubilejas koncerta – ŠEIT!

KORA_AFISHA_PSD

 

 

 

 

Pievieno komentāru
  1. Send