Kā Mažoram ar Minoru gāja Zviedrijā

Kā Mažoram ar Minoru gāja Zviedrijā

Nāc līdzās! jaunajiem māksliniekiem Maijai Fogelei, Līvai Paulai Palejai un Mihailam Oļehovam kopā ar profesionāliem mūziķiem – pazīstamo pianisti un fonda labu draugu un atbalstītāju Agnesi Egliņu un kontrabasistu Aivaru Meijeru no 3.-9.septembrim bija iespēja muzicēt Zviedrijas pilsētās – Uppsalā, Stokholmā un Gēteborgā.  Pieredzes bagātie mūziķi ar savu klātesamību un kopīgo muzicēšanu tādējādi atbalstīja jaunos talantus koncertprogrammā “Reiz satikās Mažors ar Minoru…”.

Koncerti izdevās lieliski, saņēmām milzum daudz atzinīgu vārdu un apbrīnas apliecinājumus. Finansiāli jaunos talantus atbalstīja Fonds Nāc līdzās!, bet profesionāļus – Nordic Culture Point. Koncertvietas palīdzēja noorganizēt Zviedrijā dzīvojošie tautieši. Īpašs paldies Ievai Reinei un Annai Petraškevičai! Paldies Latvijas vēstniecībai Zviedrijā par laipno uzņemšanu!

kkn

Bez ieplānotajiem koncertiem, koncertbrauciena dalībniekiem bija iespēja apmeklēt un iepazīties ar radošo centru cilvēkiem ar īpašām vajadzībām Teater Satelliten. Centrā jaunieši var nākt un attīstīt visdažādākās radošās spējas. Centru apmeklē 15 jaunieši un ar viņiem strādā 5 pedagogi. Interesantākais, ka jaunieši saņem stipendiju katru mēnesi par to, ka viņi nesēž mājās, bet nāk un nodarbojas. Arī šobrīd  centra komenda strādā pie jauna mūzikla iestudēšanas. Šāds centrs Rīgā ir fonda vadītājas Sarmas Freibergas jau vairākus gadus lolots sapnis.  Sarma šādu centru redz kā nepieciešamību Latvijā, diemžēl līdz šim nav izdevies gūt atbalstu ne no Kultūras ministrijas, ne Rīgas domes. Tomēr Sarma neatmet cerību un turpinās meklēt iespējas.

Interesanta izvērsās tikšanās Jārfallas Kultūras centrā, kurā arī sniedzām nelielu koncertu. Kultūras centrs ir kaut kas starp mūsu mūzikas skolām un kultūras namiem. Centrā bērni nāk un mācās mūziku dažādos veidos, taču Zviedrijā mūzikas apguve ir diezgan brīvā formā, kas mums bija liels pārsteigums.

Pēc koncertiem mūziķiem bija iespēja arī kopīgi pamuzicēt. Tā pēc koncerta Uppsalā kopīgā zviedru – latviešu muzicēšanā iesaistījās zviedru mūziķis – pianists Hans Antehed. Tas bija mirklis, kam valoda nebija nepieciešama.

Ieskatījāmies arī jaunuzceltajā Mūzikas akadēmijā Stokholmā, kurā neredzīgie jaunieši varēja izjust ēkas dizainu, kurā ir piedomāts kā telpā orientēties neredzīgiem cilvēkiem.

Lai arī ļoti maz laika atlika tūrisma objektiem, tomēr  vienu apskatījām – kādas senas pilsdrupas milzīga ezera krastā. Tur pabaudījām Zviedrijas dabas ainavas, izlocījām kājas un turpinājām ceļu, vērojot Zviedriju caur sava zilā busiņa logiem.

Varam savā kontā ieskaitīt vēl vienu jauku koncerttūri, kuru visi kopā brīnišķīgi izbaudījām. Paldies visiem tūres dalībniekiem un šoferītim Kristapam par labo izvadāšanu! Jūs varat izbaudīt mūsu sajūtas šajās bildēs – ŠEIT!

Nākamā muzikālā stāsta “Reiz satikās Mažors un Minors” pietura būs 24.septembrī LR namā, pl. 18.00. Lasīt vairāk – ŠEIT!

DSC02414

Pievieno komentāru
  1. Send