Dāvana Latvijai simtgadē – 30 000 iestādītu priedīšu

Dāvana Latvijai simtgadē – 30 000 iestādītu priedīšu

Fonds Nāc līdzās! jau 10 gadus sadarbojas ar Zemgales mežsaimniecību un pavasarī dodas stādīt mežu. Arī šogad 10.maijā  lieli un mazi – kopā 102 talcinieki devās uz Daugmali, lai piedalītos meža stādīšanas talkā. Talcinieki bija ieradušies no Rīgas 1.speciālās, Gaismas un Zālītes  speciālajām  internātpamatskolām, Rīgas pilsētas dienas aprūpes centriem “Cerību ligzda” un “Cerību tilts”, bērnu rehabilitācijas cetnra “Mēs esam līdzās”, no Seržānu audžu ģimenes no Bauskas, no Rīgas internātvidusskolas bērniem ar dzirdes traucējumiem, Rīgas Neredzīgo biedrības un, protams, piedalījās arī paši fonda cilvēki.

Tradīciju nedrīkst lauzt – arī šogad mežinieki mūs sagaidīja gan ar siltu tēju un pīrādziņiem, gan bija noorganizējuši ikgadējo tikšanos ar Cūkmenu, gan iespēju nofotografēties pie jaunaudzes, kuru stādījām pirms 10 gadiem!

Diena bija brīnišķīga – saulīte pa zemes virsu staigāja, un visiem talciniekiem noskaņojums absolūti pozitīvs. Darbs ritēja tik raiti, ka savus 3000 stādiņus iestādījām tik ātri, ka pusdienu zupa vēl nebija paspējusi uzvārīties. Bet, pateicoties Aināram Eidonam un viņa ģitārai un  Viesturam Samtam, kas bija paņēmis līdzi dažus ritma instrumentus, varējām pasēdēt un kopā uzdziedāt, un tad jau arī zupa bija gatava. Šogad Dace Ozola no LVM, kas mums zupu vārījusi visus 10 gadus, bija izvārījusi ļoti garšīgu pupiņu zupu ar meža gaļu. Bet ar to jau ēšana nebeidzās – kur nu bez ugunskurā ceptām desiņām! To visi jaunieši parasti dara ar lielu aizrautību!

Bet tā kā šī bija 10. un pēdējā meža stādīšanas talka (paskaidroju –  LVM vairs neorganizēs stādīšanas talkas) mums, Zemgales mežsaimnieki bija sarūpējusi ko īpašu vēl.  Kopā cirsmā iesdēstījām ļoti īpašu pīlādzi. Tas krustots ar ābeli un bumbieri. Gribētos kādu dienu nogaršot tās pīlādžogas…

Un tad sekoja vislielākais pārsteigums – mums uzdāvināja garšīgu jubilejas torti ar “10” un eglēm rotājumā! Nu gan bija nenoēsties!  Pretī iedāvinājām fonda izdotos pasaku diskus, lai garajos ziemas vakaros mežinieki mūs atceras klausoties skaistās Sakses Pasakas par ziediem. Fonda jaunieši Līva Paleja un Roberts Reingolds dāvāja savu muzicēšanu. Gan Līva, gan Roberts nekad nebija spēlējuši savus instrumentus meža vidū. Tas bija skaisti!

Esam gandarīti, ka 10 gados esam raženi pastrādājuši – iedēstījuši 30 000 jauno priedīšu Latvijas mežos. Kopā esam apstādījuši 10 hektārus meža zemes.

Vai tā nav skaista dāvana Latvijai 100gadu jubilejā?  Esam pārliecināti, ka tā ir lieliska dāvana savai zemei, lai tā vienmēr plauktu un zaļotu.

Paldies LVM par doto iespēju un ikvienam, ka šajos 10 gados piedalījies mūsu rīkotajās meža stādīšanas talkās! Zenta Mauriņa teikusi: “Labs darbs ir gaisma, ko nevar noslēpt”.  Nu kā tu mežu noslēpsi …. :)

Bildes no Jubilejas Meža talkas – ŠEIT!

Pievieno komentāru
  1. Send